مشهور ترین بنا های تاریخی در کشور ترکیه

     ترکیه، سرزمینی با اهمیت از لحاظ تاریخی و با عمق فرهنگی زیاد می باشد. همین یکی از دلایلی است که موجب می شود هر ساله میلیون ها گردشگر به سوی این کشور بیایند و از تعطیلات خود برای گذراندن در آن استفاده کنند. این اطمینان را داشته باشید که هرگز از بازدید از مناطق مختلف و جذاب ترکیه خسته نخواهید شد. در این مطلب نیز سعی بر این داشته ایم تا لیستی از بهترین مکان ها و شهر های تاریخی در کشور ترکیه را بیاوریم تا با آن ها بیشتر آشنا شده و برخی از آن ها را در اواویت بازدید خود قرار دهید.

مشهور ترین بنا های تاریخی در کشور ترکیه

افسوس: افسوس (Ephesus)  شهری است که در قرن دهم پیش از میلاد ساخته شده است و در گذشته های دور زیر نظر جمهوری روم رونق گفت. این شهر همچنین به عنوان یک بندر و یک مرکز تجاری مهم شناخته شده است. انتخاب اتوبوس های کوچک برای حمل و نقل آسان تر شما مورد استفاده قرار می گیرد و ارزان ترین راه ممکن برای جا به جایی می باشد. مغازه های سوغاتی در دروازه های خروجی موجود است. اما نکته ای که در مورد این شهر بسیار اهمیت دارد، تاریخی بودن مناطق مختلف آن است که باعث جذب گردشگران شده است.

آیزانوی: این شهر دارای ارزش های جهانی بسیاری می باشد و در طول حکومت رومی یکی از مهم ترین شهر ها بوده است. از این شهر به عنوان یک شبکه ی تجاری نیز استفاده می شود. از تاریخی ترین مناطق این شهر می توان به معبد زئوس، مجتمع تئاتر استادیوم و ماکلوم  اشاره کرد.

موزه آنتالیا: مکان های تاریخی بسیاری در آنتالیا وجود دارند که بدون شک معروف ترین آن ها موزه ی آنتالیا می باشد. این موزه که از بزرگ ترین موزه های کشور ترکیه است، دارای 13 نمایش گاه و یک گالری فضای باز است. این موزه تاریخچه ی مناطق مدیترانه و پامفیلیا را برجسته تر می کند. نمایش های باشکوه از مصنوعات، ارزش های موزه ی آنتالیا را بیشتر هم می کند.

آفوردیسیاس: این شهر یکی از قابل توجه ترین مکان ها در کشور ترکیه است. کاوش در خرابه های تاریخی و بازدید از موزه های عالی آن می تواند شما را ساعت ها در این شهر قدیمی و تاریخی سرگرم کند. در زمستان بازدید از این شهر به حداقل می رسد.

مشهور ترین بنا های تاریخی در کشور ترکیه

شهر ساید: شهری مانند یونان باستان است که منطقه ای توریستی در کشور ترکیه به حساب می آید. مناطق با ارزش تاریخی مانند معبد آپولو، آسپیندوس و خرابه های رومی، حمام پوماکل و منطقه ای به نام دودن در این شهر به چشم می خورد. از دیگر تفریحات مسافر هایی که به این شهر سفر می کنند، قایق رانی و غواصی و استراحت در منطق سواحلی ساید می باشد.

 مشهور ترین بنا های تاریخی در کشور ترکیه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ترکیه

تور ترکیه ویژه تیر 94

تور ترکیه ویژه عید فطر 94

تور ترکیه ورودی 24 تیر 94

تور ترکیه ورودی 25 تیر 94

تور ترکیه ورودی 26 تیر 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد