مشکلات خوابیدن با چشمان باز - 3.0 out of 5 based on 1 vote

مشکلات خوابیدن با چشمان باز

مشکلات خوابیدن با چشمان باز
در بین شرایط مختلف خوابیدن، وضعیتی به نام خواب با چشمان باز  وجود دارد که در آن، فرد در هنگام خواب قادر نیست چشمانش را به‌طور کامل ببندد و با چشمان باز می‌خوابد. قابل‌ذکر است که این مسئله خیلی معمول و شایع نیست. بر اساس گزارش یک تحقیق و بررسی، حدود 5 درصد بزرگ‌سالان با چشمان باز می‌خوابند.
برخی از پژوهش‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهند که خوابیدن با چشمان باز می‌تواند ناشی از عوامل مختلف باشد که چشم‌های بیرون زده از صفحه چشم یا ناهنجاری‌های پلک‌های چشمان نمونه‌هایی از آن‌ها محسوب می‌شوند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که برخی از موارد نیز وجود دارند که هیچ علت مشخصی ندارد و بدون دلیل شناخته‌شده، فرد با چشمان باز می‌خوابد.
افرادی که با چشم های باز می خوابند، بعد از بیدار شدن از خواب ممکن است احساس خشکی چشم کنند. شاید تصور کنید که خوابیدن با چشمان باز عجیب است اما باید بدانید که این مساله بسیار شایع است. البته افرادی که با چشمان باز می خوابند، نمی توانند با خشکی چشم شدید ناشی از باز ماندن چشم کنار  بیایند. حتی اصطلاح پزشکی برای خوابیدن با چشمان باز وجود دارد، حدود 20 درصد از افراد به این مشکل  دچار هستند یکی از دلایلی که این مساله اتفاق می افتد. مشکلات اعصاب صورت یا ماهیچه های  آن است که باعث می شود که بستن  کامل چشم ها دچار  مشکل شوند. هم چنین به علت  مشکلات  پوست اطراف پلک به وجود می آید.
اگر افراد  در زمان خوابیدن،  چشمان خود باز نگه دارند، چشم هایشان خشک خواهد شد. بدون مرطوب کننده کافی چشم ها در معرض عفونت و خراش و آسیب  قرار می گیرد. هم چنین این امکان وجود دارد، علائم زیر را نیز تجربه کنند:

مشکلات خوابیدن با چشمان باز
- قرمزی
- تاری دید
- خراش
- تحریک پذیری و احساس سوزش چشم
- احساس وجود جسم خارجی
- حساسیت به نور
- کیفیت خواب پایین
خوابیدن با چشم های باز با کاهش کیفیت خواب مرتبط است. فرد ممکن است به علت خشکی چشم و درد ناشی از آن در طول شب از کیفیت مطلوب خواب دور بماند.
در صورتی که دچار این مشکل هستید، مراجعه به پزشک الزامی است. پزشک می‎تواند در یافتن راهکار درمانی مناسب به بیمار کمک کند.
درمان

مشکلات خوابیدن با چشمان باز
- استفاده از قطره های چشمی
- قطره های اشک مصنوعی
- نرم کننده و مرطوب کننده های چشمی برای جلوگیری از خراش قرنیه
شاید به شما توصیه  شود تا در شب از عینک های محافظ استفاده کنید. می توانید در اتاق خواب خود دستگاه بخور تعبیه کنید و قبل  از خواب آن را روشن کنید. این دستگاه باعث مرطوب شدن  هوای اتاق شده و مانع از خشک شدن  چشم هایتان می شود. البته شاید بتوانید از وسایل افزایش وزن پلک استفاده کنید. این وسیله بر لبه ی خارجی پلک متصل می شود و باعث سنگین شدن پلک و بسته شدن  آن می شود.
جراحی

مشکلات خوابیدن با چشمان باز
در یکی از این جراحی‎ها یک ایمپلنت از جنس طلا داخل پلک چشم قرار داده می‎شود که عملکردی مشابه وزنه برای بسته نگه داشتن چشم فرد در طول خواب را ایفا می‎کند.
این عمل شامل ایجاد برش جراحی کوچکی در قسمت خارجی پلک چشم است. این برش محفظه کوچکی برای قرارگیری ایمپلنت ایجاد می‎کند. ایمپلنت مزبور با بخیه در جای خود نگه داشته می‎شود تا محفظه ایجاد شده بسته شود.
برای کمک به التیام پلک چشم از پماد آنتی‎بیوتیک استفاده می‎شود. این جراحی می‎تواند تبعات زیر را برای فرد در پی داشته باشد:
 - ورم
 - احساس ناراحتی
 - قرمزی چشم
 - کبودی
به مرور زمان که پلک چشم التیام پیدا می‎کند از میزان علایم کم می‎شود.
عوامل مختلفی که باعث بروز این مشکل می شود؛
- سکته های مغزی
- تروما
-  ایرادات ناشی از جراحی های پلاستیک و زیبایی
- بیماری های پوستی مثل ایکتیوز
- فلج عصب صورت و یا فلج بل (کج شدن و بی حسی ناگهانی یک طرف صورت )
- بیماری تیروئيد
-  نارسایی در عملكرد اعصاب چشم
- عوامل وراثتی
-  دیدن برخی خواب ها و کابوس ها
اینها عواملی هستند که غالبا باعث باز ماندن چشم ها و دهان در بزرگسالان هنگام خواب می شوند.

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد