مشکلات قرنیه ای

مشکلات قرنیه ای
یکی از شایع ترین علل چشم درد، اختلالات قرنیه است. قرنیه خارجی ترین لایه چشم است که سطح چشم را می پوشاند بسیاری از اختلالاتی که بر روی سطح قرنیه اثر می گذارند، باعث اثر گذاری بر روی بخش مایع بین عنبیه و بخش داخلی قرنیه می شود. قرنیه مانند سدی عمل می کند و گرد و خاک و مواد زائد و دیگر اجسام خارجی و خطرناک را از چشم دور نگه می دارد. قرنیه هم چنین در فیلتر کردن پرتوهای خطرناک فرابنفش خورشیدی نیز نقش مهمی دارد.
اختلالات قرنیه ای شامل:

مشکلات قرنیه ای
- کراتیت ناشی از هرپس: عفونت چشمی که توسط ویروس هرپس ایجاد می شود.
- کراتوپاتی بولوس: اختلال چشمی که باعث تورم قرنیه و درد شدید و ناراحتی چشمی و از دست رفتن دید می شود.
- کراتیت محیطی: اختلالی که باعث التهاب و زخم قرنیه می شود و معمولا در افرادی با بیماری های بافت پیوندی مثل آرتریت روماتوئید رخ می دهد.
- زخم قرنیه: عفونت چشمی که باعث ایجاد درد و زخم بر روی قرنیه می شود. لنزهای تماسی، آسیب، داروها، کمبود ویتامین ها می تواند باعث ایجاد زخم شود. زخم های قرنیه ای می تواند سبب قرمزی و درد و اشک گردد.
مانند دیگر نقاط بدن؛ قرنیه می تواند از زخم ها و آسیب های جزئی بهبود پیدا کند و ناحیه ی خاصی از قرنیه که دچار آسیب شده بدون هیچ تاثیری بر روی دید درمان شود.
آسیبهای  عمیق تر می تواند باعث ایجاد زخم و قرمزی چشم شود و بر روی دید اثر بگذارد.
افرادی که دچار آسیب عمیق یا بیماری های قرنیه ای شده اند، ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

مشکلات قرنیه ای
- درد چشم
- حساسیت به نور
- کاهش دید یا تاری دید
- قرمزی یا التهابات چشم
- سر درد
- حالت تهوع و خستگی
- تورم یک چشم
- عدم توانایی در حرکت دادن یک چشم در تمام مسیرها
راهی جدید برای ترمیم قرنیه آسیب دیده

مشکلات قرنیه ای
محققین دانشگاه استنفورد راه حل جدیدی برای ترمیم قرنیه آسیب دیده یافته اند. آسیب دیدگی و مشکلات مربوط به قرنیه یکی از دلایل اصلی نابینایی است.
طبق گزارشات انجام شده، روش جدیدی برای تکثیر سلول های چشمی یافته اند تا بتوانند از این سلول ها برای درمان آسیب های چشمی مانند آسیب دیدگی قرنیه استفاده کنند. یکی از مشخصه های خوب این رویکرد سلولی این است که می توان از تنها یک اهدا کننده، مقادیر زیاد سلول را بدست آورد.
سالانه حدود 100000 پیوند قرنیه در آمریکا صورت می گیرد که نیازمند جراحی و استفاده از قرنیه های اهدایی از اجساد است. معمولا در یک سوم موارد پیوند رد می شود و یا این که کیفیت قرنیه اهدایی به اندازه کافی خوب نیست. اما در این مطالعه جدید، از  سلول های پیش سازی استفاده کردند که از یک جسد اهدایی گرفته شده بود. این سلول ها درون پتری دیش های حاوی محیط کشت گرم و کامل شده با فاکتورهای مختلف قرار گرفتند. در آن جا آن ها به سلول های جدید قرنیه ای تبدیل شدند. این سلول ها با نانو ذره های مغناطیسی جدید باردار شدند و بعد از بارگیری درون یک سرنگ به چشم منتقل شدند. سپس با استفاده از یک نیروی الکترومغناطیسی که بوسیله یک پچ در بیرون چشم اعمال شد، سلول ها به سمت میانه چشم و پشت قرنیه کشیده شدند. سپس، نانو ذره های مغناطیسی از سلول جدا شده و از چشم خارج شدند، به نحوی که محققین توانستند آن ها را از ادرار بیماران خارج کنند. مشاهده شد که این سلول های پیوند شده به خوبی قرنیه آسیب دیده بیماران را ترمیم کردند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ای اف آکوا پارک باکو

دریاچه نقره ای پاتایا تایلند

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

فروشگاه زنجیره ای کرفور مالزی

رستوران های زنجیره ای چیلیز مالزی