مشکلات قلبی

مشکلات قلبی
بیماری قلبی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد با آن مواجه می شوند. آگاهی از علایم و نشانه های بیماری قلبی می تواند از پیشرفت و بروز سکته قلبی جلوگیری کند.
بیماری های قلبی شامل:
1-بیماری عروقی کرونری
با تنگ شدن یا انسداد رگ یا رگ هایی که وظیفه خون رسانی به عضله قلب را دارند، این بیماری رخ می دهد.کلسترول های ته نشین شده در دیواره رگ ها باعث تنگ شدن آن ها شده و همین عاملی برای ضخیم شدن دیواره داخلی رگ های قلب می شود. این بیماری ممکن است بعد از چند سال اتفاق بیافتد.
علائم بیماری عروق کرونری
- درد در قفسه سینه که معمولا به صورت سنگینی، فشار، درد، سوزش و بی حسی همراه است.
- سو هاضمه یا سوزش سر معده
- درد در فک، پشت، گردن، بازوها یا شانه سمت چپ
- تنگی نفس
 -  تپش قلب (تپش قلب نامنظم، ایست موقتی قلب یا احساس بالاو پایین رفتن قلب)
- بالا رفتن ضربان  قلب
2- آریتمی ضربان قلب

مشکلات قلبی
قلب، خون و مواد مفید را به سراسر بدن انسان منتقل می کند. قلب با سرعت ثابتی این کار را انجام می دهد. قلب در هر دقیقه 60 الی 100 بار می زند و شما می توانید گاهی ضربان قلبتان را حس کنید. هنگامی که این سیستم  خون رسانی  دچار مشکل شود، ضربان قلب تغییر می کند که به این عارضه آریتمی می گویند.
علائم آریتمی قلبی:
- تپش قلب یا درد در قفسه سینه
- احساس ضربه یا لرزه در قفسه سینه
- احساس حرکت سریع قلب
- تنگی نفس
- احساس ضعف و خستگی
- بیهوشی ناگهانی
3-سکته قلبی

مشکلات قلبی
سکته قلبی  عارضه ایی است که در آن قسمتهایی از عضله قلب از بین می روند. این حالت در نتیجه تنگی یا انسداد رگ های قلب بوجود می آید.
علایم سکته قلبی:
- درد در قفسه سینه
- درد بازو، گردن، فک و کمر
- فشردگی  و احساس فشار در سینه
- عرق کردن بدون علت
- تنفس کوتاه
- احساس سبک شدن سر
- احساس تهوع
درمان:
تشخیص بیماری قلبی با آزمایش های فیزیکی صورت می پذیرد. در طی آزمایش، متخصص راجع به علایمی که فرد تجربه می کند، فاکتورهایی که می تواند باعث پیشرفت یک مشکل قلبی شوند، صحبت می کند. پس از ارزیابی سلامتی فیزیکی بیمار، علایم و فاکتور های خطرناک، متخصص شروع به انجام تست هایی برای آگاهی از وجود هر گونه بیماری قلبی می کند.
4- بیماری هایی که از بدو تولد می تواند همراه با ما باشند؛ مانند  انواع عفونت ها

مشکلات قلبی
 نقص دیواره بین بطنی یکی از بیماری های قلبی مادر زادی بوده و از بدو تولد همراه فرد است. در این بیماری خون بطن چپ که از اکسیژن اشباع شده به سمت بطن راست می رود و مجددا به ریه فرستاده می شود. این مشکل نه تنها باعث بزرگ شدن قلب می شود بلکه عاملی برای پر خونی ریه است. در سوراخ های کوچک که حجم اندکی خون از سوراخ عبور می کند، بزرگی قلب و پرخونی ریه وجود ندارد و بیماران معمولا بدون علامت هستند. در سوراخ های متوسط و بزرگ کار قلب افزایش یافته و ممکن است بیمار دچار نارسائی قلب شود. اگر این بیماران به سن دو سالگی برسند و درمان نشوند، به علت بالا رفتن فشار رگ های  ریه دیگر قابل درمان نیستند.
علایم:
بیماران ممکن است دچار تنفس تند، عرق کردن در هنگام تغذیه و عدم رشدکافی شوند. به علت پر خونی ریه بیمار  مدام دچار عفونت ریه می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مشکلات سفره ی خانواده های ایرانی امروز از دیدگاه طب سنتی

تاثیر مشکلات تیروییدی بر روی بینایی

رفع مشکلات پوستی با شاه تره

حمله قلبی

مشکلات بینایی که با افزایش سن بر روی رانندگی شما تاثیر می گذ

آیا مشکلات بینایی ارثی هستند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر