مشکل مصرف صابون های ضد باکتری در دوران بارداری

مشکل مصرف صابو های ضد باکتری در دوران بارداری
مصرف صابون های ضد باکتریایی در نابود کردن باکتری های موجود بر روی پوست بدن بسیار مفید می باشد. همچنین، می تواند عفونت های پوستی خاص بر روي پاها را درمان کند.
آیا استفاده از صابون های ضد باکتریایی در دوران بارداری زنان امن است؟
طبق تحقیقات انجام شده، استفاده از صابون های ضد باکتریایی در دوران بارداری نا امن بوده و می تواند بر روی رشد جنین داخل رحم تاثیرات منفی بگذارد. همچنین، احتمال تولد نوزاد با وزن کم نیز وجود دارد. استفاده از صابون های ضد باکتریایی برای حفظ بهداشت پوست بدن زنان در دوران بارداری بسیار مفید مي باشد، اما ممکن است استفاده از این روش برای از بین بردن تمام باکتری ها موجود بر روی پوست بدن اين مادران، نتیجه معکوس بدهد. در واقع، صابون های ضد باکتریایی قادر به تشخیص باکتری های مضر و مفید موجود بر روی پوست بدن خانم هاي باردار نیستند.

مشکل مصرف صابو های ضد باکتری در دوران بارداری

به همین دلیل، استفاده بیش از حد از این محصول بهداشتی ممکن است باکتری های مفید پوست بدن زنان باردار را از بین ببرد و باعث تضعيف سیستم ایمنی بدن اين مادران شود. طبق تحقیقات یک محقق در دانشگاه ایالتی آریزونا، مصرف این ترکیبات توسط زنان باردار می تواند منجر به بروز اختلالات تکاملی و مشکلات باروری شود. طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه فلوریدا، صابون های ضد باکتریایی حاوی تریکلوزان شیمیایی می باشد که می تواند آنزیمی در بدن زنان باردار تولید کند که به سوخت و ساز بدن اين افراد کمک نموده و مانع ترشح هورمون استروژن در بدن آن ها گردد. ترشح هورمون استروژن در دوران بارداری زنان بسیار مهم است، زیرا نقش حیاتی در رشد مغز جنین ایفا کرده و به در تنظیم ژن های او کمک می کند. پایین بودن میزان هورمون استروژن در بدن زنان باردار می تواند باعث کاهش میزان اکسیژن به مغز جنين شده و منجر به بروز عوارض جبران ناپذیری در این دوره از زندگي زنان شود.
امن ترین جایگزین ها براي صابون های آنتی باکتریال در دوران بارداری زنان

مشکل مصرف صابو های ضد باکتری در دوران بارداری
زنان باردار حتما لازم نیست از صابون های ضد باکتری استفاده کنند، بلکه می توانند برای ضدعفونی نمودن پوست  به طور منظم از صابون های معمولی استفاده کنند. همچنين، داشتن رژیم غذایی سالم که سرشار از میوه ها و سبزیجات است، می تواند سیستم ایمنی بدن زنان را در در دوران بارداری به خوبی تقویت نماید. علاوه بر اين موارد، این افراد می توانند با پزشک خود در مورد مصرف انواع مکمل ها و ویتامین های دوران حاملگی مشورت کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر