مصرف بیش از حد کافئین و ناباروری

مصرف بیش از حد کافئین و ناباروری
مصرف کافئین بر قدرت باروری مردان
مصرف بیش از حد کافئین، باعث افزایش ترشح انسولین در بدن مردان می شود. افزایش سطح انسولین در بدن مردان منجر به کاهش تولید تعداد اسپرم‌ می شود. در نتیجه می‌تواند قدرت باروری مردان را تحت تاثیر قرار داده و احتمال حاملگی را در این زوجین کاهش ‌دهد.
طبق تحقیقات انجام شده، مصرف کافئین بیش از حد توسط مردان، در ابتدا باعث افزایش تحرک اسپرم‌ها در بدن می شود، اما زمانی که در طولانی مدت مصرف شود، می‌تواند تحرک اسپرم‌ها را کاهش داده و باعث شود تا اسپرم‌ها در جهت بارور کردن تخمک با مشکل روبرو شوند. همین عامل به تنهایی می‌تواند قدرت باروری زوج‌های جوان را در حد قابل توجهی کاهش دهد. هم چنین مصرف بیش از حد کافئین، احتمال خطر آسیب‌های ژنتیکی به اسپرم‌های مردان را افزایش داده و منجر به تولد نوزاد ناقص می شود. مردان باید از مصرف کافئین خودداری نمایند، چون این کار می‌تواند تهدیدی جدی برای قدرت باروری این افراد باشد.

مصرف بیش از حد کافئین و ناباروری
مصرف کافئین بر قدرت باروری زنان
اگر زنان روزانه بیش از 200 میلی‌گرم کافئین مصرف کنند، باعث می شود که بدن آنها هورمون استروژن بیشتری را تولید کند در نتیجه منجر به مشکلات ناباروری می شوند. مصرف بیش از حد کافئین باعث کاهش جذب آهن می شود. آهن یکی از مهم‌ترین عامل باروری می باشد؛ به همین دلیل کمبود آهن در بدن زنان می تواند مشکلاتی را در چرخه تخمک‌گذاری این افراد به وجود آورد. هم چنین طبق تحقیقات انجام شده، مصرف بیش از حد کافئین ادرارآور است. همانطور که می‌دانید در صورت ادرار کردن بیش از حد زنان، همه مواد مغذی مورد نیاز بدن آنها با این فرایند دفع خواهد شد. بنابراین، بدن با کمبود مواد معدنی مواجه شده و شانس باردار شدن زنان کم می شود. مصرف کافئین بیش از حد در بدن زنان باردار هم می‌تواند از طریق جفت به سمت جنین حرکت کرده و به او آسیب برساند. اگر زن حامله‌ای در مصرف کافئین زیاده روی کند، احتمال سقط جنین افزایش می یابد؛. به همین دلیل است که پزشکان متخصص زنان و زایمان توصیه می‌کنند که بهتر است، زنان حامله از مصرف کافئین در کل دوران بارداری خود خودداری کنند.

مصرف بیش از حد کافئین و ناباروری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر