معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (1)

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان


دز حال حاضر صنعت فوتبال، بیشترین ستارگان تاریخ خود را دارد. در گذشته در فوتبال ستارگان زیادی حضور داشته اند اما در حال حاضر با توجه به حضور بسیار زیاد رسانه ها و سیستم اقتصادی مبتنی بر ستاره سازی، فوتبال بیشترین ستاره های تاریخ خود را دیده و پرورانده است. در قرن بیست و یکم، صنعت فوتبال هم مانند صنعت سینما شد و بیشترین تمرکز خود را بر پرورش ستاره قرار داد. در حال حاضر تیمها بیشترین خرجها را میکنند برای اینکه بتوانند ستارگان مشهوری چون کریس رونالدو، نیمار، ام باپه و محمد صلاح را به تیمهای خود بیاورند و جالب اینجاست که این تیمها، پول خرید آن ستارگان را بلافاصله پس از خرید، از طریق فروش پیراهن، تبلیغات تلویزیونی و حتی حضور بیشتر تماشاگران در ورزشگاه در می آورند. حضور آن ستاره در تیم، بعد از اینکه میتواند به راحتی پول خرید خود را برای تیم جدیدش در بیاورد، در کنار این میتواند قهرمانی و کسب پیروزی های بیشتری را نیز با ورود خود تضمین کند که همین نیز، باز باعث افزایش سود سهام و فروش حق پخش تلویزیونی و مواردی از این دست میگردد.
با توجه به نکات مطرح شده و طرح این مساله که، بحث حضور ستارگان در فوتبال بیش از هر زمان دیگری در فوتبال اهمیت یافته است، پس برای نمونه هم که شده میخواهیم به ترکیبی از ستارگان حال حاضر فوتبال اشاره کنیم. ترکیبی منتخب از بهترین ها که اگر در یک تیم جمع میشدند میتوانستند به راحتی برای آن تیم بیشترین سود را به همراه بیاورند و در کنار این نکته هم، سایر تیمها را تا مرز ورشکستگی پیش ببرند.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان


دروزاه بان: در حال حاضر تعداد بسیار زیادی ستاره درون دروازه تیمهای جهان وجود دارد. از بوفون درون دروازه پاریسن ژرمن تا آلیسون بکر دروازه بان تیم لیورپول، از دوناروما ستاره جوان میلان تا کپا دروازه بان گران قیمت تیم چلسی، اما یکی از مهمترین بازکنان جهان که جزو معدود دروازه بانانی است که در تاریخ فوتبال، براها و بارها بعنوان بهترین بازیکن تیمش در دو فصل انتخاب شده، داوید دویا است. داوید دخیا، دروازه بانی شدیدا تعیین کننده است که حضورش برای منچستر نعمت مهمی بوده است. اگر دخیا درون دروازه منچستر یونایتد نمی ایستاد، این تیم تا کنون بارها به نیمه دوم جدول لیگ برتر انگلیس سقوط کرده بود.
در اهمیت داوید دخیا همین بس که، برخی حرکاتی که او انجام داده است تا کنون، توسط فیزیکدانان و متخصصین علوم ورزشی و فیزیوتراپی مورد بررسی قرار گرفته و تشخیص داده شده است که برخی از این حرکات از حدود جسم انسان خارج است. داوید دخیا را میتوان یک دروازه بان فضایی نامید که درون کره زمین بازی میکند. سالها پیش هنگامیکه دخیا و نویر دو دروازه بان کم سن و سال و آماتور بودند، فرگوسن برای انتخاب بین این دو نفر مردد مانده بود. فرگوسن ولی نهایتا دخیا را انتخاب کرد چرا که احتمالا با توجه به دانش فرازمینی و قدرت پیش بینی خاصی که داشت، میتوانست حدس بزند که دخیا در آینده منچستر یونایتد چه نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.
دفاع: درون خط دفاع، همچنان بی شمار ستاره گران قیمت وجود دارد که انتخاب را بسیار سخت میکند. با وجود این، و با توجه به این نکته که ستارگان خط دفاعی تیمها هرچقدر هم که قوی و حرفه ای باشند و هرچقدر که برای تیمهای خود موثر واقع شوند، باز هم کمتر از هافبک و خط حمله برای تیم ها مورد تحسین و تمجید قرار میگیرند و شهرتشان کمتر از آنان است.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان


ویرجیل فن دایک، مدافع بسیار گران قیمت تیم لیورپول، با توجه به قیمت خود و همچنین انقلابی که در خط دفاع و حتی کلیت تیم لیورپول ایجاد کرد، میتواند اولین انتخاب برای این ترکیب باشد. ویرجیل فن دایک با وجود اینکه مانند بسیاری از مدافعین فوتبال مدرن جهان کنونی، تاثیر قابل توجهی در رساندن توپ به خط حمله و شرکت خودش نیز در این گونه حملات دارد، اما به خوبی میتواند یک خط دفاعی را مدیریت و رهبری کند. قد و قامت بلند او، اندام محکم و عضلانی اش، بازی با توپ فوق العاده و ضربات سر مرگباری که به توپ میزند، خصوصیاتی است که میتواند از او یک ستاره بی همتا در خط دفاعی تیم منتخب خلق کند. در کنار فن دایک، جورجو کیه لینی، انتخاب فوق العاده دیگری است که در خط دفاعی، دومین دفاع مرکزی تیم میتواند باشد. کیه لینی شاید اگر بخاطر تعصب بیش از حدی که به یوونتوس دارد نبود، تا کنون با قیمتی بسیار گزاف به تیمهای ثروتمندتر اروپایی رفته بود. کیه لینی جدای از این که بسیار در عمل دفاع کردن بازیکن مقتدر و قابل اتکایی است، مدافعی است که هر ساله تعداد نسبتا زیادی گل هم میزند (بعنوان یک مدافع آمار بسیار خوبی است)، او استاد گل زدن روی ارسالهای میانه زمین و کرنرهاست و چه در تیم خودش یوونتوس و چه در بازیهای ملی این تخصص را نشان داده و ثابت کرده است.

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان

 

کیه لینی و رفن دایک را تا حدود زیادی میتوان با یکدیگر مشابه دانست، با این تفاوت که فن دایک بدلیل اینکه جوانتر است از قدرت دوندگی بالاتری برخوردار است؛ اما جورجو کیه لینی بخاطر سن بالا و تجربه فوق العاده ای که دارد، هم قدرت مدیریت و رهبری خط دفاعی این ترکیب منتخب را دارد و هم تعصب بالا و جنگندگی خاصی دارد که او را از همه مدافعان دنیا متمایز میکند.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان


در خط دفاع، فولبکهای فوق العاده ای در سرتاسر جهان بازی میکنند که با توجه به اینکه در فوتبال این دوره از تاریخ، تمرکز بسیاری از مربیان درجه یک دنیا، در استفاده از فول بکها برای افزایش قدرت تهاجمی تیمشان است، انتخاب دفاع کنار برای هر تیمی از اهمیت به سزایی برخوردار است. در این دو سه سال اخیر، کمتر تیمی در اروپا از دفاع سه نفره و یا پنج نفره کمتر بازی میکنند و اکثر تیمها با چهار نفر در خط دفاع خود به میدان میروند. در ترکیب منتخب فوتبال هم از بین تمامی ستارگان این پست، بنجامین مندی بعنوان فول بک چپ در تیم منچستر سیتی و مارسلو در سمت راست دفاع رئال مادرید، میتوانند بهترین انتخابها باشند.
مارسلو اگرچه کمتر در عمل دفاع از خط دروازه تیم رئال مادرید تلاش میکند، اما یکی از ستونهای برنامه تهاجی رئال است که هر سرمربی که به این تیم می آید، یکی از بازیکنانی که بسیار برایش تعیین کننده است، مارسلوی برزیلی خواهد بود. شاید البته اگر تیم رئال قدرت تهاجمی اش کمتر بود، مارسلو بیشتر مجبور به شرکت در دفاع از تیم میشد و این موضوع که او بیشتر در حمله به کار رئال می آید تا دفاع، این مساله را نمیتوان بعنوان یک نقطه ضعف برای مارسلو به شمار آورد.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

هتل ستارگان شیراز

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

هتل آپارتمان ستارگان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال