معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

 

پس از بررسی بهترین ستارگان جهان فوتبال در دروازه و دفاع و هافبک، به خط حمله میرسیم. همواره مشهورترین و ثروتمندترین بازیکنان، از خط حمله تیمها هستند. مهاجمان همواره بیشترین طرفدار را دارند و اکثر پوسترهایی که بر دیوارها چسبانده میشوند متعلق به مهاجمان هستند. در یک دهه اخیر در خط حمله شاهد یک دو قطبی سنگین در فوتبال اروپا بودیم. در رئال مادرید کریستیانو رونالدو آنقدر گل زد که به یک ماشین گلزنی قدرتمند و بی همتا بدل شده بود و مسی هم در بارسلونا به پادشاه مشهور شده بود و هواداران در بنرهایی که با خود به ورزشگاه می آوردند، از خدا میخواستند تا پادشاهشان را حفظ کند. اما از امسال، پس از انتقال رونالدو به یوونتوس و افت نسبی که در حال حاضر در عملکرد او ایجاد شده است، این دو قطبی شکست و مسی نیز، دیگر آن قدرت جادگری خود را ندارد. رونالدو در یوونتوس شاید بتواند امسال سه گانه را هم کسب کند و مسی هم احتمالا با همان میزان تاثیر گذاری لیگ داخلی اسپانیا را برای بارسلونا را بدست خواهد آورد؛ اما در این که دو قطبی مسی و رونالدو دیگر شکسته شده و اکنون آنقدر ستارگان تازه نفس در فوتبال ظهور کرده اند که این دو نفر، بعنوان پدربزرگهای فوتبال بزودی کفش هایشان را خواهند آویخت.

اما در میان ستارگان حال حاضر فوتبال، کسانی که از امسال به بعد میتوانند چرخهای بسیار بزرگ صنعت فوتبال را به حرکت درآورند و آنقدر گردش پول و سرمایه ایجاد کنند تا فوتبال بیش از پیش در تجارت رشد کند و قدرت مالی تیمهای خود را افزایش دهند.

اما در انتخاب ستارگان کنونی تیم، محمد صلاح میتواند بعنوان وینگر راست ترکیب تیم منتخب ستارگان فوتبال انتخاب شود. محمد صلاح در سالی که گذشت، آنقدر برای لیورپول گل زد که تمام رکوردهای لیگ برتر انگلستان را جابجا کرد. محمد صلاح هم در هنر بازی کردن و در دریبل های ظریف و دقیقی که میزد بسیار به مسی شباهت داشت و در شوت زنی و قدرت و هوش موقعیت سازی و توان گلزنی، کریس رونالدو را به یاد می آورد. اما او خصوصیتی را دارد که که از مسی و رونالدو متمایزش میکند. محمد صلاح زمانی که در فیورنتینا بود، بازیکن مهمی بود اما حتی سایه ای از محمد صلاح کنونی هم نبود. گل میزد اما نه به این تعداد و زیبایی، موقعیت میساخت اما نه به این جدیت و تاثیرگذاری و در نهایت دریبل میزد اما نه مانند الان که میتواند نیمی از بازیکنان تیم حریف را پشت سر بذارد تا با دروازه بان تک به تک بشود. او به رم رفت و هم خودش به سطح بالاتری از فوتبال دست یافت و هم کمک کرد تا رم به تیم بسیار قوی تری از گذشته تبدیل شود. صلاح در کنار ژکو، الشراوی و ناینگولان تیمی کاملا تهاجمی ساخته بود و میتوان گفت که تفاوت بسیار زیادی بین او و دیگر بازیکنان هجومی رم وجود نداشت. محمد صلاح یکی از مهم ترین بازیکنان رم بود اما مهم ترین بود. اما زمانیکه به لیورپول آمد، تحت سرمربی گری یورگن کلوپ که استاد باریکن سازی است، ناگهان به ستاره ای بی بدیل تبدیل شد. صلاح در سنی به پیشرفت فوق العاده ای دست یافت که در تاریخ کمتر این اتفاق می افتاد. خصوصا در فوتبال کنونی اکثر ستارگان نسل جدید، در سنین هجده و نوزده سالگی به آن درجه از پیشرفت میرسند اما محمد صلاح در سنین بیست و شش و بیست و هفت سالگی، یعنی ده سال دیرتر از ستارگان نسل کنونی، به پیشرفتی خیره کننده و جهشی معجزه گونه دست یافت. محمد صلاح چه در فیورنتینا که اصلا تیم پر مهره ای نبود، چه در رم که تیمی گران قیمت نبود و چه در لیورپول فصل گذشته که تیمی نامتعادل و در وضعیتی بی ثبات به سر میبرد، همان بازیکن خوب و قابل اتکا بود. شاید مثلا اگر رونالدو در تیمی مانند رم بازی میکرد، مانند الان نمیتوانست بدرخشد. مسی اگر در فیورنتینا بازی میکرد نمیتوانست حتی مانند محمد صلاح در فیورنتینا هم بازی کند. محمد صلاح اما همواره نشان داده که بازیکنی متکی بر قدرت خودش و البته کاملا مستقل است. صلاح هرگز نیازی ندارد که در تیمی پر مهره بازی کند. در فصل گذشت اگر مسی و رونالدو در لیورپول سابق بازی میکردند، یک دهم محمد صلاح هم نمیتوانستند گلزنی کنند و این خصوصیت محمد صلاح را به بازیکن بی همتایی بدل میکند.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

 

بعنوان وینگر چپ، نیمار میتواند انتخاب ما باشد. در توضیح دلیل این انتخاب، همین که تمام تیمهای ثروتمند دنیا برایش سر  دست میشکنند و در حال حاضر نیز گران قیمت ترین بازیکن جهان است، دلیل کافی و وافی است. او با رقم فروش خود به پاریس سن ژرمن، قیمت های فوتبال را حسابی بالاتر برد و بازیکنی که دو سال پیش با قیمت چهل میلیون یورو خریده میشد الان با قیمت هشتاد میلیون یورو  به خرید میرسد. تنها دلیل این اتفاق در یک سال اخیر، فروش فوق العاده گران نیمار از بارسلونا به پاریس سن ژرمن بود. نیمار در بارسلونا زیر سایه مسی بود و با توجه به خصوصیات اخلاقی مسی که همواره میخواهد مانند یک پادشاه خودش بهترین و تنها انتخاب گر تیم باشد، نیمار بار سفر بست تا به تیمی برود که خودش بتواند ستاره اصلی آن باشد و بهترین عملکرد خود را در زمین نشان دهد.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

نیمار جدای از این تاثیری که تا کنون در تجارت فوتبال گذاشته، با توجه به سن کم و جوانی خود، مطمئنا در ادامه تاثیرات بیشتری بر جهان فوتبال خواهد گذاشت و چه در پی اس جی بماند و چه به تیمی دیگری برود، شکی نیست که یکی از پنج بازیکن مهم جهان فوتبال خواهد بود. نیمار و محمد صلاح میتوانند دو  وینگر چپ و راست فوق العاده ای برای تیم منتخب جهان باشند که معلوم نیست با این اتفاق چه بر سر مدافعان تیمهای حریف خواهد آمد.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

 

اما مهاجم نوک، انتخاب کردن از بین موراتا، لوکاکو، سوارز، آگوئرو، هری کین، ایکاردی، ایگواین، ادین ژکو و کاوانی انتخابی سخت و حتی نشدنی خواهد بود.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

اما با توجه به اینکه هری کین در تاتنهام بازیکنی است که در این تیم ساخته شد، همواره رو به شد بوده و پسرفتی تاکنون نکرده است، در تیم ملی همانند تیم باشگاهی خود میدرخشد و گلزنی میکند، یک ممهاجم نوک تمام عیار است و با هر شرایطی میتواند گلزنی کند، شاید بهتری باشد او از بین این مهاجمان انتخاب شود. هری کین با تغذیه شدن از طرف نیمار و محمد صلاح معلوم نیست چند برابر اکنون گل به ثمر خواهد رساند.

 

معرفی ترکیبی از بهترین ستارگان فوتبال جهان (3)

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

هتل ستارگان شیراز

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

هتل آپارتمان ستارگان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال