معرفی رمان آناکارنینا اثر لئو تولستوی - 1.0 out of 5 based on 1 vote

معرفی رمان آناکارنینا اثر لئو تولستوی

رمان آناکارنینا یکی از معروف ترین آثار لئو تولستوی نویسنده ی پر آوازه ی روسی و خالق رمان بی نظیر جنگ و صلح است. آناکارنینا یک شاهکار عاشقانه و اجتماعی است که تا کنون در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته و به زبان های بسیاری ترجمه شده است. این رمان در ایران نیز بارها توسط مترجمین مختلف ترجمه و چاپ شده است. از مترجمینی که تا به حال آناکارنینا را به فارسی برگرانده اند می توان به سروش حبیبی، هانیه چوپانی، مشفق همدانی و فاراز سیمونیان اشاره کرد.

 

معرفی رمان آناکارنینا اثر لئو تولستوی

تا به حال بر اساس رمان آناکارنینا فیلم ها و نمایشنامه های بسیاری توسط کارگردانان مشهور سراسر جهان ساخته شده است. فضای این رمان که به صورت دانای کل نوشته شده است، حول زندگی اشراف و ثروتمندان روسی است. دو شخصیت اصلی این کتاب نیز آناکارنینا و لوین هستند که داستان زندگی هر دوی آن ها در طول کتاب روایت می شود.

ابتدای رمان با اختلاف زوجی به نام‌ های استپان آرکادیچ و داریا الکساندرونا با این پاراگراف شروع می شود.
• همه خانواده های خوشبخت به هم شبیه هستند، اما تیره بختی یک خانواده ی بدبخت مخصوص به خود است.

 

معرفی رمان آناکارنینا اثر لئو تولستوی
در خانه ابلانسکی همه چیز وارونه شده بود. زن خانه به سر و سر شوهرش با معلمه ی سابق فرانسوی شان پی برده و اعلام کرده بود که دیگر نمی تواند با این شوهر در یک کاشانه زندگی کند. اکنون سه روز بود که این وضع ادامه داشت و بر این زوج و همه ی اعضای خانواده و دور و بری ها تاثیری غم انگیز گذاشته بود. همگی احساس می کردند که زندگی جمعی شان در زیر یک سقف بی معنی است و هر گروهی از مردم که تصادفا در قهوه خانه ی دور افتاده ای جمع شوند، بیش از آنان، یعنی اعضای خانواده ی ابلانسکی و خدمتکارانشان وجوه مشترک دارند. زن از اتاق خودش خارج نمی شد و شوهر از بام تا شام بیرون از خانه بود.

داریا به خاطر کشف رابطه ی پنهانی همسرش استپان و خیانت او، قصد ترک کردنش را دارد. به همین خاطر آناکارنینا، خواهر استپان، برای حل اختلاف آن ها از سن ‌پترزبورگ به خانه‌ ی برادرش در مسکو می رود. بعد از حضور آناکارنینا، داریا از ترک کردن استپان منصرف شده و تصمیم می گیرد که به زندگی خود ادامه دهد. با ادامه ی حضور آناکارنینا در مسکو اتفاقات اصلی داستان شکل می گیرد ... 

 

معرفی رمان آناکارنینا اثر لئو تولستوی

1.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

معرفی رمان بامداد خمار

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال