معرفی رمان ایرانی

معرفی رمان ایرانی
گلف روی باروت
رمان گلف روی باروت نوشته آیدا مرادی آهنی است. سبک این کتاب معمایی می باشد و درباره زنی جوان که بعد از ملاقات با حامی نواح پور، درگیر یک سری بازیهای خطرناک می‌شود. شروع این کتاب با ناپدید شدن یک فرد شروع می‌شود و با خواندن یک فصل حتما به خواندن بقیه فصل ها مشتاق خواهید شد. این کتاب در مورد داستان زنی است که به خاطر عجول بودن و لجبازی‌هایش، شکست‌هایی را تجربه می‌کند؛ هر چند که باعث می‌شوند به هویت تازه‌ای از خودش برسد. داستان آدمی را می خوانید که از یک دیدار تصادفی ساده، بازی پیچیده ای را آغاز می‌کند یا داستان یک اعتقاد که دلیلی برای بزرگترین شکست یک مرد می‌شود. این کتاب حجم زیادی دارد ولی با ویژگی هایی که دارد شما را تشویق می کند که تا آخر کتاب را بخوانید . ویژگی هایی از جمله شخصیت پردازی قوی و موضوع های مختلف درباره فساد پول و قدرت، تشبیهات جالب و خلاقانه.
به سبکی پر به سنگینی آه

معرفی رمان ایرانی
کتاب به سبکی پر به سنگینی آه یک رمان ایرانی نوشته مهدی خطیبی است. این داستان دارای نه فصل است که تا حدودی تقدم و تأخر زمانی دارد. در شروع داستان، شما زندگی یک نفر از زبان یک راوی را می خوانید و دوباره در فصل پایانی با او روبه‌رو می‌شوید. با اینکه موضوع داستان تلخ است ولی بیانگر یک زندگی ساده به همراه همه مشکلات و گرفتاری هاست و احساس خوبی را به مخاطب منتقل می کند که پر از امید است.  بهترین بخش‌های داستان، فصل پنج است. در این فصل فاطمه  با شوهرش که مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی حاد است، زندگی می کند و مشکلات زیادی را تحمل می کند. مقدمه این رمان بریده ای از کتاب بار هستی اثر میلان کوندرا است و وضعیت زنانی را بازگو می کند که اسطورۀ مقاومت و ایثار هستند. پاره ای از مقدمه به این صورت است که:
زن در اشتیاق تحمل فشار پیکر مردانه است. پس سنگین‌ترین بار درعین‌حال، نشانه شدیدترین فعالیت زندگی هم هست. بار هر چه سنگین‌تر باشد زندگی ما به زمین نزدیک‌تر، واقعی‌تر و حقیقی‌تر است.
هم چنین در این داستان، با شخصیتی به نام عاطفه آشنا می شویم که نمی‌خواهد زندگی و آینده‌اش مثل فاطمه یا افسانه، خواهرانش، تباه شود. این شخصیت اشتیاقی به مدرنیته و تغییر در جامعه‌ای‌ دارد که شاید مربوط به سال‌های چهل، پنجاه یا شصت است. پیشنهاد می کنم حتما این رمان زیبا را بخوانید.

معرفی رمان ایرانی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران ایرانی شیروان ارمنستان

رستوران ایرانی آریا ارمنستان

رستوران ایرانی شیراز سنگاپور مالزی

مشکلات سفره ی خانواده های ایرانی امروز از دیدگاه طب سنتی

معرفی گیاه دارویی چای ترش

راهنمای نصب اپ استور ایرانی

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال