معرفی رمان تماما مخصوص اثر عباس معروفی

یکی از آثار خوب عباس معروفی رمان تماما مخصوص است که تا به حال آخرین کتاب این نویسنده ی معاصر نیز محسوب می شود.
عباس معروفی شاعر و نویسنده ی مقیم آلمان است که تاکنون آثار بسیاری را منتشر کرده است. سمفونی مردگان، سال، بلوا، فریدون سه پسر داشت، پیکر فرهاد و دریاروندگان جزیره ی آبی تر از جمله معروف ترین و محبوب ترین آثار عباس معروفی است. برخی از این آثار در ایران به طور رسمی چاپ شده و هر ساله با استقبال زیادی روبه رو می شوند.

 

معرفی رمان تماما مخصوص اثر عباس معروفی
رمان تماما مخصوص از آن دسته کتاب های معروفی است که باید به دنبال چاپ افست آن باشید. می توان گفت که این رمان تا حدی به زندگی خود نویسنده ارتباط دارد و به گفته ی برخی حتی نوعی اتوبیوگرافی است.
شخصیت اصلی این رمان روزنامه نگاری به نام عباس ایرانی است که در دهه ی شصت به دلیل فعالیت های خود مجبور به ترک وطن شده و به آلمان مهاجرت کرده است. دقیقا مانند خود عباس معروفی که چنین سرگذشتی را از سر گذرانده است.

 

معرفی رمان تماما مخصوص اثر عباس معروفی
در خلال داستان شخصیت اصلی رمان یعنی عباس ایرانی در یک هتل با سمت مدیریت شبانه ی هتل مشغول به کار می شود. حوادث اصلی داستان با این اتفاق آغاز شده و برای مخاطب روایت می شوند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید عباس معروفی نیز پس از مهاجرت به آلمان برای مدتی در یک هتل مشغول به کار شد.

 

معرفی رمان تماما مخصوص اثر عباس معروفی

این رمان در پنجاه و دو فصل نوشته شده است و از اتفاقاتی که برای عباس ایرانی می افتد، خاطراتش از وطن یعنی ایران، خیالات و رویاهایش و عشق و عاشقی هایش می گوید. او مدام بین گذشته و حال در نوسان است و همواره به ایران و زندگی اش در آن فکر می کند. او در آلمان عاشق دختری به نام یانوشکا که اصالتا لهستانی است، می شود اما در ذهنش مدام یانوشکا را با پری، عشق دوران دانشجوییش در ایران مقایسه می کند و سعی می کند بین آن ها شباهت هایی را پیدا کند.
در تماما مخصوص می توانیم رنج تبعید و دوری از وطن و معنا و مفهوم عشق را با قلم زیبای عباس معروفی بخوانیم و لذت ببریم.

 

معرفی رمان تماما مخصوص اثر عباس معروفی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران شاطر عباس شیراز

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال