معرفی رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

معرفی رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی

رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی نویسنده ی معاصر و متولد سال 1341 شمسی در شهر تبریز است.
فریبا وفتی نویسندگی را از سال های جوانی خود آغاز کرد و تا کنون آثار متعددی از جمله مجموعه داستان و رمان به چاپ رسانده است. حتی وقتی می خندیم، در عمق صحنه، در راه ویلا، همه ی افق و بی باد بی پارو عناوین مجموعه داستان های کوتاه این بانوی نویسنده است. از رمان های وی نیز می توان به کتاب های ترلان، رازی در کوچه ها، پرنده ی من، رویای تبت و بعد از پایان اشاره کرد.

 

معرفی رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی

داستان رمان ماه کامل می شود درباره ی دختری سی و پنج ساله به نام بهاره است. بهاره که دختری خجالتی، آرام و درون گرا است با برادرش بهادر در تهران زندگی می کند. در جایی از کتاب از زبان خود بهاره می خوانیم که "لذت بردن از زندگی هنر بود و من توی این یکی بدجوری خنگ بودم."

 

معرفی رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی

در تمام طول داستان اطرافیان و دوستان بهاره سعی در ایجاد شور و هیجان در زندگی بهاره دارند. در نهایت یکی از دوستان بهاره به نام فرزانه، او را ترغیب می کند که برای ایجاد تنوع در زندگی اش به ترکیه سفر کند و با مردی به نام بهنام آشنا شود. فرزانه سعی دارد بهاره را برای عاشق شدن و ایجاد یک رابطه و لذت بردن از زندگی اش آماده کند.
نکته ی جالب این رمان این است که شروع داستان در واقع انتهای آن است و جایی است که بهاره از ترکیه و ملاقات با بهنام برگشته است. البته نویسنده سعی کرده است که مخاطب در همان ابتدای رمان، دلیل سفر بهاره را به ترکیه متوجه نشود و به نوعی سعی دارد که سفر بهاره را سفری کاری نشان دهد. برای رسیدن به این هدف خانم فریبا وفی تعلیق زیادی را ایجاد کرده است و می توان گفت که در رسیدن به هدفش موفق بوده است.

 

معرفی رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی

فریبا وفی از آن دست نویسندگانی است که قلم بسیار خوبی دارند و در تمام کتاب هایشان می توان جملات زیبای بسیاری را پیدا کرد. جملاتی که باید آن ها را بارها خواند و فکر کرد. رمان ماه کامل می شود نیز از این جملات قصار خالی نیست و در هر صفحه ی کتاب می توان چند خطی از آن ها را پیدا کرد. 

 

معرفی رمان ماه کامل می شود اثر فریبا وفی

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)

مطالب مشابه

اردیبهشت ماه 1394

هتل می تاور مالزی

تور ترکیه ویژه ماه رمضان 94

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال