معرفی رمان نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی

رمان نامه به کودکی که هرگز زاده نشد یکی از آثار معروف اوریانا فالاچی نویسنده و خبرنگار ایتالیایی است که در دنیا با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. این کتاب در ایران توسط مترجمین مختلف بارها ترجمه شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. برخی از مترجمینی که تا به حال این کتاب را ترجمه کرده اند عبارتند از: زویا گوهرین، یغما گلرویی، مهین ایرانپرست و عباس زارعی.

 

معرفی رمان نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی

از دیگر آثار این نویسنده ی ایتالیایی زبان می توان به جنس ضعیف، اگر خورشید بمیرد، زندگی جنگ و دیگر هیچ، یک مرد، خشم و غرور و آن روز در ماه اشاره کرد.
کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد همان طور که از نامش پیداست، در قالب نامه نگاری نوشته شده است و در واقع نامه ی زنی جوان به جنینی در رحمش می باشد. این زن که به زودی مادر می شود، از دردها و رنج ها و شادی های خود، سوال های عمیق و مفاهیم ارزشمند و فشارهای اطرافیان و جامعه برای فرزندش می گوید و سعی در آگاه کردن او پیش از تولدش دارد.
خواندن این کتاب نه تنها به تمام زنان جامعه بلکه به تمام زوج های جوان نیز توصیه می شود تا با درونیات و مسائلی که ذهن هر زن بارداری را به خود جلب می کند، آشنا شوند و روحیه ی قوی و تاثیرگذار یک مادر، ترس ها و تردیدها و دل نگرانی های آن ها را بشناسند.

 

معرفی رمان نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی
در خلال رمان بخش های زیبایی از صحبت های این مادر با جنینش آورده شده است که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. در ادامه یکی از این پاراگراف ها را با هم می خوانیم:
• اگر تو ثروتمند باشی، سرما یک جور تفریح می شود تا پالتوی پوست بخری، خودت را گرم کنی و به اسکی بروی. اگر فقیر باشی برعکس، سرما بدبختی می شود و آن وقت یاد می گیری که حتی از زیبایی یک منظره زیر برف متنفر باشی. کودک من! تساوی تنها در آن جایی که تو هستی وجود دارد، مثل آزادی. ما تنها توی رحم مادر برابر هستیم.
• هر چه انسان تر باشیم، زخم ها عمیق تر خواهند بود. هر چه بیشتر دوست بداریم بیشتر غصه خواهیم خورد. بیشتر فراق خواهیم کشید و تنهایی هایمان بیشتر خواهد شد. شادی ها لحظه ای و گذرا هستند. شاید خاطرات بعضی از آن ها تا ابد در یاد بماند اما رنج ها داستانش فرق می کند. تا عمق وجود آدم رخنه می کند و ما هر روز با آن ها زندگی می کنیم ... انگار که این خاصیت انسان بودن است.
• شجاع باش! کوچولو! به دنیا بیا! فکر می‌کنی تخم یه گیاه که زمین رو سوراخ می‌کنه و نم نمک جوونه می ‌زنه شجاع نیست؟ کافیه یه نسیم بوزه و وجود اون جوونه رو به هیچ بدل کنه، یا پای یه بچه موش یه کم محکم ‌تر از حد معمول رو ساقش بره ودوباره برگردونتش زیر خاک! با تمام اینا اون نمی ‌ترسه و قد می‌ کشه و تخمای دیگه درست می ‌کنه و باهاشون یه جنگل می‌ سازه! 

 

معرفی رمان نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال