معرفی رمان پرنده ی من اثر فریبا وفی

رمان پرنده ی من نیز مانند کتاب های ترلان، رویای تبت، در راه ویلا، عمق صحنه، بی باد بی پارو، رازی در کوچه ها، ماه کامل می شود، بعد از پایان و ... یکی از آثار فریبا وفی نویسنده ی معاصر است.
در واقع می توان گفت که پرنده ی من از معروف ترین آثار فریبا وفی است که توانسته نظر بسیاری از مخاطبان و منتقدین را به خود جلب کند و جوایز و افتخارات زیادی را نصیب خود سازد. این کتاب که توسط نشر مرکز منتشر شده تا کنون بیش از پنجاه بار تجدید چاپ شده است.

 

معرفی رمان پرنده ی من اثر فریبا وفی
جایزه ی بهترین رمان سال 1381 از سوی بنیاد گلشیری، جایزه ی ادبی یلدا برای بهترین رمان سال 1381 و تقدیر توسط داروران جایزه ی مهرگان ادب و جایزه ی ادبی اصفهان از جوایز و افتخارات این رمان پر فروش محسوب می شود. پرنده ی من همچنین به زبان های دیگری نیز ترجمه و در اختیار مخاطبان خارجی قرار گرفته است.
داستان کتاب درباره ی زندگی روزمره ی یک زن، احساسات، دغدغه ها، مشکلات خانوادگی و اجتماعی، ترس ها و آشفتگی های ذهنی او است. داستان همواره بین گذشته و حال می چرخد و به صورت یک پازل در پنجاه و سه فصل رفته رفته کامل می شود.

 

معرفی رمان پرنده ی من اثر فریبا وفی
راوی این کتاب بی نام است. شاید منظور نویسنده از این که در تمام کتاب هیچ نامی را برای این زن خانه دار به کار نبرده است این باشد که این زن کاملا بی هویت است. شخصیتی منفعل دارد و هیچ وقت برای خودش زندگی نکرده است. او خود را وقف همسر و دو فرزندش کرده است و در تمام زندگی، خودش را نادیده گرفته است.
شوهر این زن امیر نام دارد. این خانواده ی چهار نفره پس از مدت ها مستاجری صاحب یک خانه ی کوچک می شوند و زن از این بابت بسیار خوشحال است. اما خوشحالی او مدت زیادی طول نمی کشد. چرا که شوهر بلند پروازش امیر، در فکر مهاجرت به کانادا است. زن با این سفر مخالف است و دائما بین رفتن و ماندن سرگردان است.
فریبا وفی در کتاب پرنده ی من توانسته به خوبی آشفتگی های ذهنی و افکار این زن خانه دار را به تصویر بکشد، طوری که هر خواننده ای را با خود همراه کند.

 

معرفی رمان پرنده ی من اثر فریبا وفی

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مشکلات سفره ی خانواده های ایرانی امروز از دیدگاه طب سنتی

قصه های من و خواهرم (1)

قصه های من و خواهرم (2)

قصه های من و خواهرم (3)

قصه های من و خواهرم (4)

قصه های من و خواهرم (5)

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال