معرفی رمان چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد - 5.0 out of 5 based on 1 vote

معرفی رمان چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد

زویا پیرزاد نویسنده ی معاصر ارمنی است که در سال 1331 در آبادان به دنیا آمد. درون مایه ی بیشتر داستان های پیرزاد زنان، مشکلات و دغدغه هایشان است و این بانوی نویسنده به خوبی احساسات و روحیات زنان را در داستان هایش به تصویر می کشد.

 

معرفی رمان چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد
زویا پیرزاد نویسندگی را با نوشتن در مجلات آغاز کرد و سپس با انتشار اولین کتابش با نام چراغ ها را من خاموش می کنم، به شهرت رسید. این رمان توانست جایزه ی بهترین کتاب سال بنیاد گلشیری، جایزه ی ادبی یلدا و عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را نصیب خود کند. این کتاب که توسط نشر مرکز روانه ی بازار شده است به زبان های متعددی از جمله فرانسه ترجمه شده و در ایران نیز بارها چاپ شده است.

 

معرفی رمان چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد
عادت می کنیم و سه کتاب عناوینی از دیگر آثار این نویسنده ی موفق هستند. زویا پیرزاد در زمینه ی ترجمه نیز فعال است و کتاب هایی را ترجمه و منتشر کرده است.
رمان چراغ ها را من خاموش می کنم درباره ی زندگی زنی ارمنی است که همراه با خانواده اش در آبادان زندگی می کند. شرایطی شبیه به خود نویسنده که ارمنی بوده و متولد آبادان است. نام این زن کلاریس آیوازیان است که سه فرزند به نام های آرمن، آرمینه و آرسینه دارد. یک پسر و دو دختر دوقلو. داستان کتاب در حوالی سال های 1340 در یکی از محله های ارمنی نشین آبادان اتفاق می افتد. شوهر کلاریس آرتوش نام دارد و مهندسی موفق است که در شرکت نفت کار می کند. کلاریس خانه دار است و داستان رمان که از زبان او روایت می شود، درباره ی کارهای تکراری خانه، روابط عاطفی، دلبستگی ها و روزمرگی های اوست. دنیای کلاریس در همین چیزها خلاصه می شود و کاملا یکنواخت است.

 

معرفی رمان چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد
در خلال داستان همسایه ای جدید به محله ی خانواده ی آیوازیان نقل مکان می کنند. مردی به نام امیل سیمونیان که به همراه مادر و دخترش در نزدیکی خانه ی خانواده ی آیوازیان ساکن می شوند. با ورود این خانواده به رمان داستان اصلی و نقطه ی اوج رمان آغاز می شود. حضور خانواده ی جدید مسائلی را برای کلاریس ایجاد می کند که سعی در حل و فصل آن ها دارد. 

 

معرفی رمان چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

صفحه پکیج ها

هتل می تاور مالزی

دره گل ها ارمنستان

هتل بارویک ها اند اسپا مسکو روسیه

دهکده فیل ها در پاتایا تایلند

معبد بهشت و جهنم چینی ها کوالالامپور مالزی

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال