معرفی مجموعه داستان سه کتاب اثر زویا پیرزاد - 3.5 out of 5 based on 2 votes

معرفی مجموعه داستان سه کتاب اثر زویا پیرزاد

مجموعه داستان سه کتاب یکی از آثار زویا پیرزاد بانوی نویسنده ی معاصر است. او که متولد 1331 در آبادان است دو پسر به نام های ساشا و شروین دارد و ارمنی است. این نویسنده ی موفق اکنون ساکن آلمان است.
از دیگر آثار او می توان به رمان های موفق عادت می کنیم و چراغ ها را من خاموش می کنم اشاره کرد که هر یک بارها تجدید چاپ شده، جایزه دریافت کرده اند و به زبان های مختلف از جمله ترکی، اسپانیولی، فرانسوی، یونانی، آلمانی، انگلیسی، چینی و ... ترجمه شده اند. زویا پیرزاد همچنین دو کتاب آلیس در سرزمین عجایب و آوای جهیدن غوک را نیز ترجمه و چاپ کرده است.

 

معرفی مجموعه داستان سه کتاب اثر زویا پیرزاد
در سال های مختلف مجموعه داستان هایی با عناوین مثل همه ی عصرها، طعم گس خرمالو و یک روز مانده به عید پاک از زویا پیرزاد منتشر شد که کتاب سه کتاب مجموعه ای از این داستان هاست که تا کنون بیش از چهل بار زیر چاپ رفته است. زویا پیرزاد در سال 1376 جایزه ی بیست سال ادبیات داستانی را برای داستان طعم گس خرمالو دریافت کرد. همچنین برای داستان یک روز مانده به عید پاک در جایزه ی کتاب سال 1380 تشویق شد.
قصه ی خرگوش و گوجه فرنگی، همسایه ها، درگاهی پنجره، لیوان دسته دار، زمستان، لکه، نیمکت رو به رو، یک زندگی، مگس، مثل بهار، زندگی دلخواه آقای ف، گل های وسط آن روتختی، خانم ف زن خوشبختی است، راحله و اطلسی هایش، یک جفت جوراب، ملخ ها، مثل همه ی عصرها و لنگه به لنگه ها عناوین داستان های کتاب همه ی عصرها است که بیشتر این داستان ها درباره ی اتفاقات ساده ی زندگی است.

 

معرفی مجموعه داستان سه کتاب اثر زویا پیرزاد
لکه ها، آپارتمان، پرلاشز، سازدهنی و طعم گس خرمالو نیز عناوین داستان های کتاب طعم گس خرمالو می باشد. داستان های این کتاب در مورد اتفاقات زندگی یک خانواده ی ارمنی است.
عناوین داستان های یک روز مانده به عید پاک نیز عبارت اند از هسته های آلبالو، گوش ماهی ها و بنفشه های سفید که سه روز از زندگی راوی ارمنی را بازگو می کند. سه روز در سال های مختلف که همه ی این روزها یک روز مانده به عید پاک هستند.
همان طور که از این عناوین مشخص است این کتاب شامل تعداد زیادی داستان کوتاه روان، جذاب و خواندنی است. 

 

معرفی مجموعه داستان سه کتاب اثر زویا پیرزاد

3.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (2 Votes)

مطالب مشابه

مجموعه کلیساهای گوا هند

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

داستان شیر و گراز

داستان جنگلبان و مار

داستان خرچنگ باهوش

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال