معرفی کتاب جایی دیگر اثر گلی ترقی

گلی ترقی از نویسنده های معاصر و متولد 1318 است. از آثار این بانوی نویسنده می توان به داستان های من چه گوارا هستم، خانه ای در آسمان، بزرگ بانوی روح من، اتوبوس شمیران، دو دنیا، خواب زمستانی و خاطره های پراکنده اشاره کرد.

 

معرفی کتاب جایی دیگر اثر گلی ترقی
کتاب جایی دیگر نیز یکی از آثار خوب این نویسنده ی موفق به شمار می رود. جایی دیگر مجموعه ای از داستان های کوتاه است و شامل شش داستان با عناوین: بازی ناتمام، انار بانو و پسرهایش، سفر بزرگ امینه، درخت گلابی، بزرگ بانوی روح من و جایی دیگر می شود.
بسیاری از دوست داران ادبیات و منتقدان از این مجموعه داستان گلی ترقی، داستان بلند جایی دیگر را بسیار پسندیده و توصیه کرده اند. اما خواندن داستان انار بانو و پسرهایش و آشنایی با انار محبت او و داستان سفر بزرگ امینه نیز خالی از لطف نیست. بدون شک نثر روان و خواندنی و شخصیت پردازی های جذاب و عمیق این نویسنده ی معاصر در تک تک داستان هایش شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

معرفی کتاب جایی دیگر اثر گلی ترقی
کارگردان خوب و بزرگ کشورمان، داریوش مهرجویی، در سال 1376 از روی داستان درخت گلابی این کتاب فیلمی به همین نام ساخته است. همایون ارشادی، گلشیفته فراهانی، نعمت الله گرجی و شهرام حقیقت دوست از بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.
بد نیست که در مطالعه ی این کتاب به این نکته نیز توجه کنید که عبارت "جایی دیگر" در تمام شش داستان این مجموعه به زیبایی به کار رفته است و گویی نویسنده قصد دارد پیوندی باریک میان این داستان ها را به مخاطب خود نشان دهد.

 

معرفی کتاب جایی دیگر اثر گلی ترقی
در داستان های گلی ترقی می توان رد پایی از زندگی خود نویسنده را پیدا کرد. مثلا گلی ترقی در تهران و دبیرستان انوشیروان دادگر تحصیل کرده است، شخصیت های داستان بازی ناتمام نیز در همین دبیرستان دوران نوجوانی خود را گذرانده اند.
گلی ترقی در آمریکا و فرانسه زندگی کرده است و لیسانس فلسفه دارد. به مدت دو سال نیز در دانشگاه تهران برای دکتری فلسفه تحصیل کرده است اما در نهایت فلسفه را رها کرده و به داستان نویسی روی آورده است. همچنین مدتی در دانشکده ی هنرهای زیبا به تدریس پرداخته است. 

 

معرفی کتاب جایی دیگر اثر گلی ترقی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

سارا و ماهی گلی

خواص دارویی سیب گلی یا رز آلو‌‌

معرفی گیاه دارویی چای ترش

با مصرف گیاهان دارویی دیگر نگران آنفولانزا نباشید

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال