معرفی کتاب در راه ویلا اثر فریبا وفی

فریبا وفی از نویسندگان بانوی معاصر ایرانی است که در سال 1341 متولد شده است. از آثار این نویسنده ی خوش ذوق و پر کار می توان به ترلان، در راه ویلا، حتی وقتی می خندیم، در عمق صحنه، پرنده ی من، رویای تبت، رازی در کوچه ها، ماه کامل می شود، بعد از پایان، همه ی افق و بی باد بی پارو اشاره کرد.
در راه ویلا سومین مجموعه داستان فریبا وفی است که از نه داستان تشکیل شده است. عناوین این داستان ها عبارت اند از : در راه ویلا، هزارها عروس، دهن کجی، کافی شاپ، حلوای زعفرانی، آن سوی اتوبان، گرگ ها، روز قبل از دادگاه و زنی که شوهر داشت.

 

معرفی کتاب در راه ویلا اثر فریبا وفی
نکته ی جالبی که در تمام این داستان ها وجود دارد شخصیت اصلی داستان است که یک زن است. البته اکثر شخصیت های کتاب ها و داستان های خانم وفی یک زن است. در واقع این نویسنده ی موفق همیشه سعی در بازتاب زندگی، مشکلات و دغدغه های زنان سرزمین خود را دارد.

در داستان اول کتاب با عنوانی هم نام کتاب داستان زنی را می خوانیم که بدون همسر خود و به همراه مادرش به سفر می رود. در داستان دوم با عنوان هزارها عروس با شیوه ی روایت اول شخص داستان زندگی تازه عروسی را می خوانیم که در خانه ی پدر و مادر شوهرش زندگی می کند. در داستان بعدی با عنوان دهن کجی با زنی که برای پذیرفته شدن خود پیش همسرش، کارهای مورد علاقه ی او را انجام می دهد آشنا می شویم. این زن از خود و خواسته هایش می گذرد تا همسرش او را دوست بدارد.
داستان چهارم با عنوان کافی شاپ از زبان دختری جوان است که با مادر و ناپدری اش زندگی می کند. در این داستان دختر جوان قصه از طرف مردی مسن به کافی شاپ دعوت می شود.

 

معرفی کتاب در راه ویلا اثر فریبا وفی
حلوای زعفرانی داستانی غمگین درباره ی مادری است که به خانواده ی خود و فرزندانش سفارشاتی برای مرگ و مراسم سوگواری خود می کند. آن سوی اتوبان که عنوان ششمین داستان این مجموعه است درباره ی مادری است که نگران رابطه ی از دست رفته ی خود و پسرش بوده و تلاش می کند که این رابطه را دوباره بسازد.
گرگ ها داستان زنی است که خاطره ای از گذشته های دور را برای همسرش تعریف می کند. هشتمین داستان این مجموعه با عنوان روز قبل از دادگاه درباره ی زنی است که در حال جدایی از همسر خود می باشد. او روز قبل از دادگاه خود را در حالی می گذراند که تمام خانواده برای حل مشکل زندگی زناشویی او تلاش می کنند. و در نهایت آخرین داستان مجموعه داستان در راه ویلا، زنی که شوهر داشت می باشد. این داستان از زبان زنی است که با همسر خود مشاجره کرده، از خانه خارج شده و به منزل دوستش می رود.

 

معرفی کتاب در راه ویلا اثر فریبا وفی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال