معرفی کتاب ر ه ش اثر رضا امیرخانی

رضا امیرخانی از نویسندگان معاصر و موفق ایران است که در سال 1352 به دنیا آمده است. او فارغ التحصیل رشته ی مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و همچنین از دانش آموختگان سمپاد است. امیرخانی از نویسندگانی است که خود را نویسنده ی جمهوری اسلامی و انقلاب می داند و در این زمینه آثاری نیز دارد. او علاوه بر داستان کوتاه و رمان آثار دیگری نیز در موضوعات سفرنامه و مقاله نویسی دارد.

 

معرفی کتاب ر ه ش اثر رضا امیرخانی

از کتاب های این نویسنده ی موفق می توان به من او، بی وتن، ارمیا، قیدار، جانستان کابلستان، نشت نشا، نفحات نفت، داستان سیستان، ناصر ارمنی و از به اشاره کرد. رضا امیرخانی برای بسیاری از این کتاب ها جوایز و افتخاراتی نیز نصیب خود کرده است.

رمان ر ه ش تازه ترین اثر رضا امیرخانی است که هنوز مدت زیادی از انتشار آن نمی گذرد. این رمان در سال 96 توسط نشر افق روانه ی بازار شد. شاید خیلی از مخاطبانی که پیگیر وقایع نشر و ادبیات هستند، صفی که در بهمن ماه 96 برای این کتاب در خیابان انقلاب تهران و برای جشن امضای آن صورت گرفت به یاد داشته باشند.

 

معرفی کتاب ر ه ش اثر رضا امیرخانی

عنوان این رمان به گفته ی خود نویسنده هم می تواند کلمه ی رهش به معنای رهیدن باشد و هم معکوس کلمه ی شهر.
این رمان داستان زندگی زن و شوهری به نام لیا و علا است که معمار هستند و فرزند کوچکی به نام ایلیا دارند. شغل این زن و شوهر برج ساختن از خانه های قدیمی تهران است اما مدتی است که لیا به خاطر مریضی ایلیا دیگر کار نمی کند. مریضی ایلیا مریضی شهرهای بزرگ و آلوده است. آسم...

 

معرفی کتاب ر ه ش اثر رضا امیرخانی
در واقع موضوع اصلی رمان ر ه ش درباره ی شهرهای بزرگ و مشکلات آن هاست. مشکلاتی مانند آلودگی هوا، بیماری های تنفسی، از بین رفتن صمیمت میان آدم ها و همسایه ها، مشکلات زوج ها، خیانت ها، دورویی ها و... که در شهرهای توسعه یافته بیش از شهرها و روستاهای کوچک به چشم می خورد و توی ذوق آدم می زند.
می توان گفت که این رمان اثرات توسعه را بر زندگی انسان امروزی در قالب داستانی از یک زوج ساکن در شهری بزرگ بررسی می کند. خواندن این رمان کوتاه برای دوست داران آثار امیرخانی با رسم الخط ویژه ی این نویسنده قطعا جذاب خواهد بود.

 

معرفی کتاب ر ه ش اثر رضا امیرخانی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

اسامی تعدادی از مورخان کتاب های تاریخ ایران

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال