معرفی کتاب سووشون

گریه نکن خواهرم، در خانه ات درختی خواهد رویید و درخت هایی در شهرت و درختان بسیار در سرزمینت.

معرفی کتاب سووشون

سیاوش شاهزاده ای بود که توسط رستم دستان بزرگ شده و تربیت یافته بود. او آن قدر فرد پاک و درستی بود که نه در ایران و نه در توران قدر ندید و همه به چشم حسادت به او نگاه می کردند و نهایتا به طور تراژیکی کشته شد. داستان شهادت سیاوش تاثیری عمیق بر فرهنگ ایران داشته و نمادی از کسانی است که به ناحق و در مظلومیت کشته می شوند. تاریخ ما کم از این افراد نداشته و بارها به دسیسه های متعدد چنین افرادی به مسلخ رفته اند. برخی برای آن ها گریسته اند، برخی دیگر قیام کردند، برخی یادشان را زنده نگه داشتند و برخی سعی کردند دور بمانند تا آتشی به دامانشان نیفتد.

سووشون اثر سیمین دانشور یکی از جذاب ترین و بهترین رمان های ایرانی است. به گمان بسیاری در صدر رمان های فارسی قرار دارد و اگر هم در صدر نباشد حتما جزو پنج انتخاب اول است. سیمین دانشور که اولین زن داستان نویس ایرانی است روایتی از سال های پایانی جنگ دوم جهانی به دست می دهد که مجددا کشور در هرج و مرج فرو رفته و دست بیگانگان دراز شده و اشرار و حکومت هر کدام به نحوی به مال مردم دست درازی می کنند. سیاوشی در این میان وجود دارد که روحی پاک دارد و قربانی این جهان تاریک می شود. یوسف فردی رنج کشیده و از خانواده ای رعیت نیست، بلکه جوانی تحصیل کرده در انگلیس است اما خود را نباخته و به فکر این مردم است. برخلاف دیگر ملاکان با رعایای خود مهربان است و همه او را دوست دارند. اما از یوسف مهم تر زن او زری است. زنی که مانند پروانه به دور همسرش می گردد و ماجرایی بسیار زیبا از عشق می سازد و وانگهی این عشق بی پایان به بهتی ابدی تبدیل می شود.

معرفی کتاب سووشون

سووشون تاکنون به چاپ 19ام رسیده و تا سال 95 قریب به 500000 جلد از آن در ایران به فروش رفته است. این شاهکار فارسی به 17 زبان ترجمه شده و یکی از بهترین آثار ایرانی از دید منتقدان در نسل های متعدد است.

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: سووشون

نویسنده: سیمین دانشور

انتشارات: خوارزمی

تعداد صفحات: 310

قیمت: 26000 تومان

معرفی کتاب سووشون

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

معرفی گیاه دارویی چای ترش

معرفی خواص دارویی و مفید سیاه دانه

هنر و طبیعت، معرفی احمد نادعلیان

معرفی کتاب کارآفرینان زن ایرانی ساکن در ایران نویسنده لیلا س

معرفی کتاب های "بیابان لوت" و "خلیج فارس"

اسامی تعدادی از مورخان کتاب های تاریخ ایران

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال