معرفی کتاب نشانه (تاریخ و تحلیل یک مفهوم)

نشانه ها از دوران باستان تاریخ انسان نقش بزرگی در انتقال مفاهیم و فهم موضوعات برای ما داشته اند. برقراری ارتباط با تمدن های کهن، انسان های پیش از تاریخ، انسان ها از فرهنگ های گوناگون و... همگی از طریق نشانه ها رخ داده و می دهد. حتی روانکاو و محققی مثل یونگ در تحلیل روانی تاریخی انسان ها به تحلیل نشانه ها در دوران مختلف می پردازد و سعی می کند از این طریق راهی به درون انسان ها پیدا کند. نه تنها زبان ما مجموعه ای از نشانه ها است که زبان بدن ما و شیوه ی تفکر ما از طریق نشانه ها رخ می دهد.

امبرتو اکو فیلسوف ایتالیایی که علاوه بر نشانه شناسی متخصص دوران قرون وسطی و فلسفه ی قاره ای هم بود، شهرت خود را مدیون رمان نام گل سرخ است. تصویری کوتاه از کتاب خانه ی شخصی او و بررسی زندگی اش ما را به عمق مطالعه و دقت تحقیقاتش واقف می کند. او از مدافعان زبان مدرن اسپرانتو است و نظریات مهمی در مورد هنر مدرن و فرهنگ دارد. امبرتو اکو بیش از 40 دکتری افتخاری از دانشگاه های گوناگون جهان دارد. او در سال 2016 و در سن 84 سالگی از دنیا رفت.

معرفی کتاب نشانه (تاریخ و تحلیل یک مفهوم)

کتاب نشانه (تاريخ و تحليل يك مفهوم) یکی از مهم ترین کتب امبرتو اکو است که به یکی از مهم ترین موضوعات فهم بشر یعنی نشانه ها می پردازد. این کتاب در پنج فصل با عناوین فرآیند نشانه شناسانه، دسته بندی نشانه ها، رویکرد ساختارگرا، گونه های تولید نشانه شناسانه و مسائل فلسفی نشانه تشکیل شده است. این کتاب برخلاف کتب دیگر زبان را مهم ترین بروز تاثیر نشانه ها بر زندگی ما نمی داند، بلکه عقیده دارد نشانه ها علاوه بر زبان در تمام طول تاریخ تفکر انسان حضور داشته اند و واسطه ای برای فهم متقابل تفکرات هستند.

این کتاب در سال 97 برای علاقه مندان و محققان حوزه ی زبان شناسی و نشانه شناسی منتشر شد و از ترجمه ی خوب مرضیه مهرابی بهره مند است.

معرفی کتاب نشانه (تاریخ و تحلیل یک مفهوم)

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: نشانه (تاريخ و تحليل يك مفهوم)

نویسنده: امبرتو اکو

مترجم: مرضیه مهرابی

انتشارات: علمی و فرهنگی

تعداد صفحات: 264

قیمت: 15000 تومان

 معرفی کتاب نشانه (تاریخ و تحلیل یک مفهوم)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

بازار پردیس یک کیش

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال