معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

حتما شهرهایی را می شناسید که بصورت یک جزیره در دل آب های دریا قرار گرفته اند. شهرهایی که در میان رنگ آبی دریاها محصور شده اند و حسی از عدم ارتباط با دیگر نقاط جهان را به شما می دهند. اما فارغ از این نوع نگاه، واقعیت این است که بسیاری از همین شهرهای جزیره ای، مقاصد گردشگری بسیار مهمی در هر کشور محسوب می شوند و مطمئنا شما نیز چند مورد از این جزایر را می شناسید. آژانس مسافرتی چهارفصل در این مطلب قصد دارد تعدادی از مهم ترین شهرهای جزیره ای را به شما معرفی نماید تا بتوانید با آنها آشنا شده و یا حتی برخی از آنها را در لیست مقاصد گردشگری خودتان قرار دهید. با ادامه این مطلب و آژانس چهارفصل همراه باشید.

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

لینداو

جزیره لیندوا، در مرز بین سه کشور اروپایی یعنی: آلمان، اتریش و سوئیس قرار گرفته است. این شهر که در کنار دریاچه معروف به کنستانس قرار دارد، یکی از جزایر جذاب برای توریست های خارجی محسوب می شود. جالب است که کل جمعیتی که در جزیره لینداو زندگی می کنند به سه هزار نفر نمی رسند. حتی نکته جالب تر، بافت شهری لینداو است. ساختمان ها و برج و باروهای داخل آن، همگی متعلق به دوران قرون وسطی است و به همین دلیل معماری آنها توجه همه توریست ها را به خود جلب می کند. جزیره لینداو اگر چه جزو جزایر محبوب و پر طرفدار است، اما به خاطر این که جمعیت زیادی ندارد و به اندازه بسیاری از جزایر دیگر جهان مشهور نیست، یک شهر جزیره ای نسبتا خلوت به شمار می آید. در نتیجه، جزیره لینداو برای مسافرینی که قصد دارند به مکانی آرام و خلوت بروند تا به تمدد اعصاب و آرامش روح دست یابند، مقصد بسیار مناسبی است.

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

سانتا کروز دل ایستات

جزیره سانتا کروز دل ایستات، دیگر شهر جزیره ای زیبا و مهم در دنیاست. شاید نام این جزیره را خیلی نشنیده باشید اما با شنیدن نام دریای مجاور آن، یعنی دریای کاراییب حتما توجه تان بیشتر به سانتا کروز دل ایستات جلب خواهد شد. این شهر جزیره ای متعلق به کشور کلمبیاست و برعکس مورد قبلی، جزیره ای بسیار شلوغ و پر از جمعیت است. صنعت توریسم هم در جزیره سانتا کروز دل ایستات حسابی رونق دارد و مسافرین با خیال راحت به آنجا رفت و آمد می کنند.

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

آیزولا دی پسکاتوری

جزیره سومی که قصد معرفی آن را به شما داریم، جزیره آیزولا دی پسکاتوری می باشد. قبل از هر چیزی، جالب است بدانید که کل جمعیت ساکن در این جزیره در تمام ایام سال، حدودا پنجاه نفر است. نکته بعدی، ساختار شهری در آن است. فقط یک خیابان اصلی در جزیره آیزولا دی پسکاتوری وجود دارد که از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه این شهر جزیره ای را در بر می گیرد و تعدادی هم کوچه و خیابان فرعی کوچک از آن منشعب می شود. جزیره آیزولا دی پسکاتوری را با نام جزیره ماهیگیران هم می شناسند و در واقع، بعد از صنعت توریسم، صنعت ماهی گیری در آن حسابی فعال است و منبع اصلی مردم ساکن آنجا هم، این دو صنعت هستند.

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

مکستالتیتان

جزیره ای با نامی که هم برای تلفظ اسمش و هم برای به یاد آوردن آن حسابی به مشکل برخواهید خورد. مکستالتیتان جزیره ای است که در سواحل کشور مکزیک قرار دارد و جزیره ای غیر طبیعی است. در واقع، مکستالتیتان را انسان ها ساخته اند و به خاطر اینکه سطح این شهر جزیره ای کمی پایین تر از دریا قرار دارد، در روزهای بارانی سطح شهر را آب بر می دارد و مردم با قایق رفت و آمد می کنند. همانطور که می دانید قوم آزتک جزو قبایل بدوی ساکن در خاک مکزیک بوده اند و به نوعی اجداد مردم مکزیک محسوب می شوند، به همین خاطر هم برخی مورخان جزیره مکستالتیتان را متعلق به این قوم باستانی می دانند. در این جزیره می توانید لذیذ ترین میگوهای عمرتان را میل کنید و حسابی هم از آب و هوای مناسب آن منطقه لذت ببرید.

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

تروگیر

این شهر جزیره ای که جزو خاک شهر اسپلیت محسوب می شوند، دارای بافتی قرون وسطایی است. تاریخی که بر این جزیره گذشته و معماری زیبای ساختمان ها و البته هنری که در طراحی شهری آن به کار رفته است، همگی جزو زیبایی های گردشگری در این جزیره به شمار می آیند.

نسبار

دیگر جزیره ای که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم، شهر جزیره ای نسبار است. نسبار با تاریخی بالغ بر 3 هزار سال نام مستعار مروارید دریای سیاه را به خود اختصاص داده است. این شهر جزیره ای هم بسیار زیباست و صنعت توریسم، مهم ترین منبع درآمد ساکنانش است. پس با خیال راحت می توانید بلیط سفر را برای شهر جزیره ای نسبار رزرو کنید و جالب ترین روزهای سال تان را در نسبار بگذرانید.

ونیز

و اما، ونیز. احتمالا کسی در دنیا وجود ندارد که نام شهر زیبای ونیز را نشنیده باشد. حتما از زیبایی ها و جذابیت های ونیز زیاد می دانید. اما به راستی چرا این شهر اینقدر معروف شده است؟

ونیز شهری جزیره ای در کشور ایتالیاست که  بر روی یک مجمع الجزایر قرار گرفته است که از 117 جزیره تشکیل شده و در آن 455 پل وجود دارد. کانال های آبی بزرگ نقش خیابان و جاده را در این شهر ایفا می کنند و قایق های مشهور به گوندولا، نقش اتوموبیل را برای مردم و مسافران بازی می کنند. جزر و مدهایی که در فصول پاییز و زمستان رخ می دهد بیشتر این شهر را زیر آب می برد و در کل گفته می شود که شهر زیبای ونیز کم کم در حال غرق شدن است. در هزار سال گذشته، به گفته محققان در هر صد سال، ونیز حدود 6 تا 7 سانتی متر به زیر آب فرو رفته است و همین خطر این مساله را تشدید می کند که شاید روزگاری شهر زیبای ونیز در معرض دید نباشد.

معروفترین شهرهای جزیره ای در جهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

هتل رامادا دی ام ای تایلند

رستوران نقش جهان کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر