مناطق دیدنی کشور سوئیس ( شهر برن ) 2 

 

مراکز خرید شهر برن:


برای کسی که اولین بار است به این شهر سفر کرده و از بازار آن دیدن می کند، بازدید از بازار های گوناگون که فرهنگ های مختلف را در خود جای داده، می تواند بسیار جذاب باشد.


این مراکز عبارت اند از:
1- شاپینگ مایل برن: این شاپینگ، خیابان های اصلی برن هستند که سر تا سر خیابان را پوشانده اند. خیابان های اصلی خرید در برن، اشپیتال گاسه و مارکت گاسه می باشند. این مراکز از ایستگاه راه آهن آغاز شده و امتداد آن در زیت گلاگ است. اگر در این دو خیابان بروید، می توانید به راحتی مغازه های کوچک، بوتیک ها و گالری های هنری پیدا کنید. خوبی این مرکز خرید این است که اگر باران هم ببارد می توانید با خیال راحت به خرید خود ادامه دهید و خیس نشوید؛ چرا که تمام پیاده رو های اطراف خیابان سر پوشیده است.
2- مراکز خرید کلی: مراکز خرید زیادی در ایستگاه را آهن که در منطقه هاپت بان هوف است و زیت گلاگ یا همان برج ساعت وجود دارد.
3- ریل سیتی: تعداد زیادی مغازه در ایستگاه راه آهن که شامل مواد غذایی، کفاشی، قصابی، نانوایی، اغذیه فروشی ها، سوپر مارکت ها و عطر فروشی ها و کسانی که دیسک و سی دی می فروشند، قرار دارد.
4- شو باچلر: یکی از بهترین مرکز های خرید آلت اشتاد است که در این فروشگاه ها کیف و کفش های برند و متنوعی عرضه می شود.
5- لوئب: یکی از مشهور ترین و کوچک ترین مرکز های خرید است که مکان مناسبی برای قرار ملاقات و دیدار می باشد. در این مرکز خرید لباس بچه گانه، اسباب بازی، مواد غذایی و غیره عرضه می شود و در نزدیکی ایستگاه راه آهن قرار دارد.
6- کانفیسری تشیرن: مرکز فروش بهترین شکلات ها در سوئیس است. اگر علاقه مند به شکلات باشید، می توانید شکلات دلخواهتان را در این مرکز پیدا کنید.
7- اسپیریت: مراکزی هستند که در زیر زمین ها واقع شده و در آن لباس های زنانه ارایه می شود.
8- فروشگاه نی پی آی: این مرکز هم همانند مرکز کانفیسری تشیرن شکلات های معروفی مثل لینت و کیلر عرضه می کند و شهرت جهانی دارد.

 

مناطق دیدنی کشور سوئیس ( شهر برن ) 2

 

مکان های دیدنی در شهر برن:


این شهر از مکان های دیدنی کشور سوئیس است که با فواره های زیبا، برج ها، پیاده رو ها و گردشگاه های سرپوشیده با معماری خاص تزئین شده است. در فصل های تابستان و بهار که آب و هوا بسیار خوب و معتدل می شود، گل ها به این شهر جلوه ای خاص عطا می کنند. این شهر حال و هوایی قرون وسطایی دارد و حتی در سازمان میراث جهانی ثبت شده است.

برج ساعت:


برج ساعت یا زیت گلاگ از مشهور ترین و قدیمی ترین مرکز شهر برن است و با عروسک های متحرک تزئین شده است. توریست ها وقتی وارد این شهر می شوند، اولین کاری که انجام می دهند، از برج ساعت دیدن می کنند. نحوه کار این برج در داخل آن درج شده است.
حفره های خرس:
از سالیان دور تا به الان شهر برن رابطه ای نا گسستنی با خرس ها دارد. طبق افسانه ها حتی نام این شهر هم به زمانی آلمانی مشتق بر کلمه خرس است. دوک برتولد که کاشف این شهر بود، با شکار کردن اولین حیوانی که در این شهر دید که همان خرس بود نام آن را برن گذاشت. حفره های زیادی در شهر برن وجود دارد که می توانید دورون آن خرس هایی را ببینید. هم چنین خرس ها در رود خانه ها برای خود شنا می کنند و رابطه مسالمت آمیزی با انسان ها دارند. اگر دنبال ماجراجویی هستید و می خواهید خرس ها را ببینید، می توانید به یکی از این حفره ها در انتهای خیابان پل نیدگ رجوع کنید.

 

مناطق دیدنی کشور سوئیس ( شهر برن ) 2


فواره های آب:


در روز ملی سوئیس که در آگوست قرار دارد، در سال 2004 فواره های بزرگی روبروی ساختمان پارلمان احداث شد که بسیار دیدنی هستند.


پارلمان:


این ساختمان در اواخر قرن 19 میلادی احداث شد و مقرر نشست های حکومت فدرال است.


ترام دی پوت:


درست در مقابل حفره خرس واقع در انتهای خیابان پل نیدگ، ساختمان ترام دی پوت که حالا محل دفتر های جهان گردی است، قرار دارد. این ساختمان اولین ایستگاه تراموای شهر برن است.

 

مناطق دیدنی کشور سوئیس ( شهر برن ) 2


خانه آلبرت انیشتن:


این خانه منزل آلبرت انیشتن فیزیک دان معروف آلمانی بوده است که هم چنان دست نخورده باقی مانده است. در این منزل عکس ها و اسناد و نوشته های دست نویس آلبرت انیشتن و همچنین اسناد کار و سخنرانی های انیشتن موجود است. میز تحریر و کار انیشتن درست روبروی چشم انداز های زیبای شهر یعنی خیابان شلوغ و برج ساعت دارد.

 

مناطق دیدنی کشور سوئیس ( شهر برن ) 2


کلیسای مونستر:


این ساختمان در قرن 15 میلادی ساخته شد و سبک معماری این کلیسای جامع گوتیک است. این بنا یکی از اصیل ترین و پر ابهت ترین بنا های شهر برن است.
موزه های هنر زیبا:
در این موزه ها آثار هنرمند معروف پائول کلی نگه داری می شود.

موزه های دیگر شهر برن:


تالار هنر، موزه ی روان پزشکی، موزه تاریخی، موزه تاریخ طبیعی، مجموعه موزه های عتیقه جات ها، موزه آلپی و موزه مارکس من از دیگز موزه های شهر برن است.

مناطق دیدنی کشور سوئیس ( شهر برن ) 2

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل گلدن ایج 2 استانبول

هتل هما 2 مشهد

هتل سوئیس گاردن مالزی

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد