منطقه گل فشان کجاست؟

برای پیدا کردن این سرزمین عجیب باید به شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان سفر کنیم. بعد از رسیدن به شهرستان کنارک باید به دنبال یک روستا در غرب این شهرستان باشیم. روستایی به نام کنگ که هدف ما برای بازدید از سرزمین گل فشان ایران است. برای رسیدن به این روستا باید مسافت 50 کیلومتری جاده کنارک به سمت بندر جاسک را طی کرد. هر چقدر که به این روستا نزدیک تر شوید چشم انداز زیباتری از ساحل دریای عمان را خواهید دید.

این جا روستای کنگ است؛ یکی از روستاهای شهرستان کنارک که یک جاذبه ی گردشگری منحصر بفرد دارد. یکی از عجایب طبیعی که در هر ساله گردشگران بسیاری را به این روستا جذب می کند. منطقه گل فشان  شاهکار طبیعت است که گردشگران برای بازدید از آن این مسافت زیاد را طی می کنند. سه تپه گلی که در یک دشت وسیع در کنار یکدیگر قرار دارند. مشابه کوه های آتش فشانی که از دهانه آن ها مواد مذاب به بیرون فوران می کند، از دهانه این تپه ها گل خاکستری رنگ به بیرون فوران می کند.

منطقه گل فشان کجاست؟

برای رسیدن به بالای این تپه و تماشای فوران گل های خاکستری باید مسافتی را پیاده در دشت طی کنید و کمی گلی شوید؛ اما این سختی ارزش تماشای یکی از عجایب طبیعت ایران را دارد. در اطراف این جاذبه گردشگری امکانات رفاهی و اقامتی کمی وجود دارد. گردشگان می توانند برای مدتی در بالای این تپه به تماشای فوران گل مذاب مشغول شوند. البته نا گفته نماند که در حال حاضر فقط یکی از این سه تپه گلی فعال است. تمام سطح دشت اطراف این تپه ها با گلی که بر اساس فوران به بیرون از زمین خارج شده, پوشیده شده است و به سختی می توان با خودرو از آن گذشت پس بهتر است با پای پیاده این مسافت را طی کنید.

وقوع این پدیده عجیب، نظریه هایی را مطرح کرده است. یکی از این نظریه ها اعلام می دارد که این پدیده به دلیل نزدیکی منطقه به اقیانوس آرام و فرورفتن پوسته اقیانوسی با شیب تند به درون زمین، به وجود آمده است. طبق این نظریه، این پدیده در واقع حاصل فشار های زیاد در پوسته زمین است که به صورت گل و آب خارج می شود.

منطقه گل فشان کجاست؟

جاذبه های دیگر روستای کنگ

پس از تماشای این پدیده عجیب طبیعی می توانید به بخش های دیگر این روستا نیز بروید و از سایر جاذبه های گردشگری این منطقه بازدید کنید. ساحل زیبای روستای کنگ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این روستا است. این روستا مانند سایر مناطق سیستان و بلوچستان از مناطق محروم است و از نظر امکانات رفاهی در سطح پایینی قرار دارد. پیاده روی در ساحل زیبای این روستا و قایقرانی و آبتنی از فعالیت های لذت بخش در این روستا است.

منطقه گل فشان کجاست؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دره گل ها ارمنستان

منطقه بلدیبی آنتالیا

منطقه ساید آنتالیا

منطقه پرج آنتالیا

خواص دارویی و درمانی گل گاو زبان

خواص دارویی گل ختمی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر