مهم ترین کاربرد های تکنولوژی بلاک چین - 0.0 out of 5 based on 1 vote

مهم ترین کاربرد های تکنولوژی بلاک چین

با پیشرفت فناوری و ظهور وسایل و امکانات جدید، امروزه زندگی دیجیتالی جدیدی آغاز شده است. فناوری بلاک چین یکی از این امکانات جدید می باشد، که باعث تغییر زندگی مردم شده است. این فناوری خیلی زود وارد زندگی روزمره مردم شده است. بلاک چین دارای کاربرد های متفاوتی است، در زیر به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم:

قراردادهای هوشمند

برای اینکه تراکنش های بانکی و غیر بانکی را انجام دهید، مطمئنا زمان زیادی را از شما می گیرد. این کار برای سازمان های بزرگ به عنوان یک مشکل اساسی است. زیرا می تواند وقت زیادی را از سازمان ها بگیرد. برای رفع این مشکل می توانید از قراردادهای هوشمند استفاده کنید. این روش می تواند تمام توافق ها را به صورت خودکار تایید کند. با اینکار در وقت و هزینه شرکت ها صرفه جویی می شود.

قراردادهای هوشمند می تواند بدون نیاز به واسطه تمام تراکنش ها را انجام دهد. قراردادهای هوشمند با استفاده از کدهای کامپیوتری که در پلتفرم بلاک چین وجود دارد کار می کند. تمام اطلاعات و قواعد هر قراردادی در حافظه بلاک چین ذخیره می شود. قراردادهای هوشمند با استفاده از این حافظه ها می تواند انجام وظیفه کند.

مهم ترین کاربرد های تکنولوژی بلاک چین

از بلاک چین در رای دهی استفاده می کنند. ولی هنوز این فناوری در تلاش جلب توجه عموم مردم در این زمینه می باشد. مواردی وجود دارد که توانسته اند بلاک چین را امتحان کنند. در مسکو برای این کار در انتخابات محلی از بلاک چین استفاده کردند تا طرز کار آن برای مردم روشن شود. مشخصا استفاده از این فناوری باعث جلوگیری از تقلب های انتخابی می شود. همچنین استفاده از آن می تواند مراحل رای گیری را آسان کند. بعد از انجام این امتحان دولت برای استفاده از آن مسر شد، و استفاده از آن را عملی ضروری دانست.

مهم ترین کاربرد های تکنولوژی بلاک چین

ارز دیجیتال

بیت کوین توانسته است جای خود را در بین رقبای خود باز کند. ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین از ارزش خاصی برخوردار است. به طوری که در بین مردم و شرکت ها معتبر شناخته شده است. ارزهای دیجیتال توانسته است یک راه امن و ارزان را برای انتقال پول در جهان مشخص کند. این ارز برعکس سرویس هایی است که برای هر تراکنش مالی کارمزد زیادی دریافت می کنند. مشخصا اینگونه سرویس ها بعد از مدتی جایگاه خود را در بین مردم از دست می دهد. در نتیجه ارز دیجیتال می تواند این جایگاه را به زودی اشغال کند. بعضی از پرداخت ها دارای محدودیت هایی هستند که نمی توان از هر سرویسی استفاده کرد. ارز دیجیتال توانسته است تمام این مشکلات را برطرف کند. به همین دلیل بیشتر کاربران به طرف استفاده از این ارز رفته اند. زیرا دیگر محدودیتی را برای فرد تعیین نمی کند همچنین حساب های فرد را کنترل نمی کند.

مهم ترین کاربرد های تکنولوژی بلاک چین

احراز هویت

احراز هویت در بیشتر مراکز دولتی استفاده می شود. اگر شما بخواهید از این سرویس استفاده کنید مشخصا برای شما هزینه بر است. ولی با استفاده از بلاک چین دیگر نیاز پرداخت هزینه ای نمی باشد. زیرا تمامی اطلاعات شخصی شما در داده های آن ذخیر می شود، و زمانی که بخواهید از آن برای احراز هویت استفاده کنید، کافی است در بلاک چین یک جستجوی ساده ای انجام دهید. بلاک چین حتی توانسته است در سیستم های اسناد رسمی، جمع آوری پول با ico، ذخیره سازی داده، بازار بورس و ... وارد شود. و باعث تسهیل در انجام کارها شود.

 مهم ترین کاربرد های تکنولوژی بلاک چین

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

تور چین

تور چین ویژه نوروز

تور چین ویژه فروردین

تور چین ویژه عید

تور چین نوروز 94

تور چین ویژه عید فطر 94