مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

هر روزه میزان زیادی از مواد سمی و سرطان زا در اطراف ما وجود دارند که می توانند تا حدود زیادی سلامتی ما را در معرض خطر جدی قرار دهند این مشکل تنها برای بدن ما ایجاد نمی شود بلکه محیط زیست ما را هم در بر می گیرد و می تواند آسیب های را از طریق محیط زیست هم به بدن ما وارد کنند. امروزه این مواد سمی از غذایی که ما روزانه استفاده می کنیم تا لباس هایی که می پوشیم وسایلی که در طول روز از آن ها استفاده می کنیم را در بر گرفته اند. همچنین این مواد سمی بیشتر به دلیل دوری ما از زندگی با مواد ارگانیک و خالص در بدن ما بروز می کنند. بدن ما بی نهایت به این مواد حساسیت دارد وبه راحتی باعث ایجاد بیماری در بدن ما می شوند این مواد از طریق دستگاه گوارش یا پوست به راحتی جذب پوست ما می شوند ولی هنوز نسبت جذب آنها به پوست ما کاملا مشخص نمی باشد.

مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

یکی از مواد سمی که می تواند باعث ورود میزان زیادی از مواد سرطان زا به پوست ما شود تشک می باشد معمولا تشک ها در آنها از ماده سرطان زایی به نام pbde استفاده می شود این مواد را بیشتر برای ابرهای موجود در تشک ها استفاده می کنند که باعث نرم شدن تشک ها می باشد. برخی از انواع بسیار مضر این ماده در آمریکا ممنوع شده است ولی بیشتر ماده هنوز در خانه های خود از اینگونه تشک ها استفاده می کنیم که حاوی این ماده بسیار سمی وخطرناک برای پوست می باشد این مواد معمولا پس از مدتی در پوست تجمع می یابند و باعث ایجاد سرطان های پوستی می شوند.

مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

از انواع دیگر مواد سرطان زا که هر روزه حتی در هنگام خواب هم می توانند بر ری شما اثر گذار باشند گل های آپارتمانی هستند این گل ها می توانند به شدت برای شما سرطان زا باشند گفته شده که انواعی از این گل ها مانند فیل گوش، نرگس وزنبق یا حتی گیاهان آکواریومی که از آنها استفاده می کنید اگر توسط کودکان کوچک یا حیوانات خانگی شما بلعیده شوند خطر مرگ را در پی دارد و حاوی مواد کشنده ای برای انسان هم هستند. اگر متوجه شدید که گیاه مورد علاقه شما دارای خواص سمی است بهتر است از داخل منزل آن را به بیرون منتقل کنید.

یکی دیگر از مواد سمی که روزانه بسیاری از ما با آن سروکار داریم قرص آهن است مجدد اگر این قرص ها مورد دسترسی کودکان قرار بگیرند می توانند برای آنها مرگبار باشند .در واقع معمولا کودکان پس از یکی دو ساعت دسترسی به قرص های آهن می تواند در آنها خطراتی مانند اسهال های خونی شدید را ایجاد کند حتما اینگونه داروها را باید از دسترس کودکان خارج کنید.

مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

ماده دیگری که می تواند بسیار برای سلامتی مضر باشد خمیر دندان ها می باشند؛ این مواد دقیقا در ارتباط نزدیک با دستگاه گوارش و دستگاه تنفس شما هستند و می تواند تاثیرات جبران ناپذیری را بر این ارگان ها اعمال کنند معمولا خمیر دندان ها حاوی فولوراید یا تری کلوزان هستند که می تواند به شدت برای بردن شما مسمومیت هایی را به بار بیاورد. سعی کنید هرگز اجازه ندهید که خمیردندان ها وارد دستگاه گوارش شما شوند زیرا این مواد می تواند تاثیرات جبران ناپذیری را در دستگاه تنفس ودستگاه گوارش ایجاد کنند؛ معده نسبت به این مواد بسیار حساس است و بلعیدن این مواد  می تواند تا حدود زیای به سرطان معده در افراد مختلف بی انجامد.

 ماده دیگری که همه ما با آن در طول روز سر کار داریم و از آنها استفاده می کنیم پودر های رخت شویی هستند که برای شستشو لباس ها از آنها استفاده می کنید. مطالعات نشان داده است که این مواد هم می توانند حامل مواد سرطان زا برای شما باشند چون مقدار موادی که برای کشتن میکروب ها یا برای از بین چربی ها در آنها استفاده می شود بسیار قوی وبسیار زیاد است . سعی کنید از پودر های استفاده کنید که از نوع قوی این مواد در آنها استفاده نشده باشد این که بتواند یک پودر رختنشویی به خوبی لباس ها را تمیز کند برای اکثر افراد مهم است اما معمولا این پودر ها از مواد سرطان زایی بیشتری در آنها استفاده شده است.

مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

 مواد بعدی که می توانند به شدن سرطان زا باشد مواد خوشبو کننده ها هستند معمولا در این مواد از مواد شیمیایی آروماتیک دار استفاده می کنند تا بتوانند عطر آنها را بیشتر کنند وهمچنین ماندگاری عطر ها بالا ببرند. مشخص شده که موادی که در این خوشبو کننده ها برای حفظ بو وپایداری آنها استفاده می شود می تواند در زنان تا حدود زیادی با عامل سرطان سینه در ارتباط باشد همچنین می تواند باعث صدمه زندن به تیروئید در زنان شوند ودر مواد خوشبو کننده از پارن ،آلومینیوم و فتالات برای حفظ بو ترکیبات آروماتیکی آن استفاده می کنند که دقیقا تاثیرات مخربی را بر روی تیرویید اعمال می کنند. بهتر است برای خوشبو کردن از دئودرانت های طبیعی استفاده کنید زیرا میزان پاربن بالای در ترکیبات شیمیایی می تواند تا حدود زیادی دستگاه تنفس شما را هم پس از مدتی دچار مشکلات تنفسی کند.

مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

چیز دیگری که می تواند برای بدن بسیار سرطان زا باشد لب تاپ ها هستند این دستگاه اشعه های الکترومغناطیسی وسیعی را در اطراف پخش می کند وهمچنین نوری را که به چشم می تابند می تواند تا حدود زیادی برای کسانی که استفاده مداوم از این دستگاه دارند به شدت خطرناک باشد این دستگاه گاها در افرادی که بسیار حساس هستند ایجاد مشکلاتی مانند بیماری های مغزی وتومور های مغزی را میکنند گاها این اشعه های خطرناک بر روی پوست بدن هم می تواند تاثیرات مخربی را اعمال کند.

مواد سمی سرطان زایی که روزانه با  آنها سر و کار داریم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر