مواد غذایی که باعث خارج شدن نیکوتین از بدن می شود؟

مواد غذایی که باعث خارج شدن نیکوتین از بدن می شود؟
اگرچه بسياري از افراد سعی دارند که سیگار را ترک کنند اما تحقيقات نشان داده است كه در بيشتر موارد اين تلاش ها ناموفق هستند. معمولاً بعد از مدتي كه از ترك سيگار  می گذرد، بدن دوباره آن را طلب خواهد كرد و به همين دليل فرد دوباره شروع به سیگار کشیدن می کند. آنچه باعث اين وابستگي در بين افراد ميشود، وجود تركيبي به نام نيكوتين در سيگار است. زمانی که سیگار را ترک می‌کنید، ممکن است دچار علائم محرومیت از نیکوتین شوید. بدن شما به دوزهای بالا و منظم نیکوتین عادت کرده است، بنابراین زمانی که نیکوتین وارد بدن نشود باعث ایجاد علائم خواهد شد. استفاده از داروها به میزان قابل توجهی علائم محرومیت را کم می‌کند. داروهای مؤثر برای ترک سیگار در دو گروه طبقه ‌بندی می‌شوند که شامل داروهای جایگزین نیکوتین و داروهای غیر نیکوتینی هستند و استفاده از این نوع داروها در ترک سیگار بسیار موثر هستند. در این مقاله چند ماده غذایی را نام می بریم که برای خارج کردن نیکوتین از بدن مفید هستند.

مواد غذایی که باعث خارج شدن نیکوتین از بدن می شود؟
-  خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف کیوی:
مصرف کیوی به شما کمک می‌کند که نیکوتین از بدنتان خارج شود. این میوه فوق‌العاده سرشار از ویتامین A، C و E  است مصرف مداوم نیکوتین، میزان این ویتامین‌ها را در بدن پایین می‌آورد.
-  خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف پرتقال:
آب‌پرتقال سرشار از ویتامین C است. مصرف منظم پرتقال به شما کمک می‌کند متابولیسم بدن افزایش یافته و  و استرس  شما را کاهش می دهد و  بقیه نیکوتین را  از بدن خارج می کند.
 -  خارج کردن نیکوتین از بدن با نوشیدن آب :
سیگار کشیدن بر آب رسانی بدن شما تاثیر می گذارد. نوشیدن آب می‌تواند به ترک سیگار کمک کرده و نیکوتین را از بدن خارج کند.
  -  خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف انار:
مصرف انار، گردش خون را در بدن تقویت کرده و تولید گلوبول‌های قرمز خون را بالا می‌برد. خوردن انار راه حل عالی برای کاهش نیاز به سیگار است.
 - خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف آب‌هویج:

مواد غذایی که باعث خارج شدن نیکوتین از بدن می شود؟
هر بار که سیگار می‌کشید، نیکوتین آن تا سه روز در بدن شما باقی می‌ماند. نیکوتین حتی بر ساختار پوست شما هم اثر می‌گذارد. آب هویج سرشار از ویتامین A، C، K و B می باشد و برای پوست شما فوق‌العاده است. تحقیقات نشان داده اند که این ویتامین‌ها می‌تواند به از بین بردن نیکوتین در بدن کمک کند.
  - خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف توت‌ها:
خوردن توت‌ها، ازجمله توت‌فرنگی برای از بین بردن نیکوتین و سایر سموم در بدن موثر است.
 -  خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف بروکلی:

مواد غذایی که باعث خارج شدن نیکوتین از بدن می شود؟
این سبزیجات  سرشار از ویتامین C و B5 است. تحقیقات نشان داده است که سیگار کشیدن ویتامین C را در بدن پایین می‌آورد. شما با خوردن کلم بروکلی می توانید نیکوتین را از بدن خارج کنید. بروکلی همچنین به شما کمک می‌کند به طریقی بسیار سالم وزن کم کنید و برای زنان باردار هم فواید بسیار زیادی به همراه دارد.
 -  خارج کردن نیکوتین از بدن با مصرف سبزیجات:
سبزیجات با برگ‌های سبز از جمله اسفناج، بخاطر محتوای بالای ویتامین و اسیدفولیک، به دفع نیکوتین در بدن کمک می‌کنند. اگر باردار هستید و نگران نیکوتین باقیمانده در بدنتان هستید، بیشتر اسفناج بخورید.
علائم فیزیکی و روانشناختی اثرات تخلیه و پاک شدن نیکوتین از بدن:
- استرس
- تحریک پذیری
- مشکلات خواب
- افسردگی
- بی قراری
- مشکل در تمرکز
- افزایش اشتها
البته بعد از اینکه تمام این علائم از بین رفتند و نیکوتین از بدن خارج شد، امکان دارد هنوز فرد تمایل شدیدی به کشیدن سیگار داشته باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد