مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

در این دنیای فناوری که در این دهه اخیر شاهد مصرف کنندگان بسیاری از ای دی اس ها بودیم شرکت های عرضه اینترنت همیشه سعی کرده اند تا بهترین و بالا ترین سرعت را در بین سرویس های خود به مشتریان ارائه دهند.ولی بعد از چند سال و دیدن تبلیغ های شبکه اینترنتی موبایلی کم کم استفاده از این شبکه ها شروع شده و کاربران دریافتند که می‌توانند سرعت بهتر از مودم های خانگی را در گوشی خود تجربه کرده و بتوانند اینترنت پر سرعتی در گوشی خود داشته باشند.از طرفی به خاطر کم بودن حجم وسایل برای استفاده از این شبکه یا فناوری کاربران به این فکر افتادند که کم کم از سمت مودم های خانگی به این سمت کوچ کنند.

حالا شاهد هستیم که بیشتر کاربران پس از سال ها از اینترنت خانگی کوچ کرده و به سمت اینترنت سیم کارتی روی می آورند.این قابلیت باعث شده که شرکت های ساخت موبایل  در کیفیت شبکه پو آنتن خود کیفیت بهتری به خرج دهند و غیر از این مورد هم شاهد استفاده بیشتر از مودم های سیمکارتی با سرعت بالا هستیم.دلیل بهتر بودن این قابلیت به این است که شما می‌توانید با استفاده از این مودم ها سرعت اینترنت 4 جی را با استفاده از وای فای گوشی خود در گوشی خود که شاید آخرین چیپست شبکه آن 32جی باشد را تجربه کنید و طعم اینترنت پر سرعت را در گوشی خود بچشید.

مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

مودم های سیمکارتی به سه دسته مجزا تقسیم بندی می‌شود که هر دسته مزایا و معایب خود را دارا است. دسته اول این مودم ها یک مکعب مستطیل یا به شکل استوانه مانند یا هر شکلی هستند که در خود شبکه تلفن همراه با وای فای به اشتراک میگذارند و کنار این مدار ها انرژی خود را از طریق یک باتری که کنار مدار هاست تأمین می کنند و حتماً فهمیده اید که مزایای این مودم ها این است که قابل حمل هستند و شما هرجا باشید اعم ازم تاکسی یا مترو یا اتوبوس می توانید آنرا در جیب یا کیف گذاشته و از اینترنت پر سرعت استفاده کنید. دسته دوم که شاید کمی بزرگ تر از دسته اول باشد تنها فرقش در سرعت و نحوه تغذیه آن است که توسط یک سیم در منزل به برق متصل شده و انرژی تبدیل شده آداپتور خود را استفاده می کند و با استفاده از آن می‌تواند ساعت ها و روز ها بدون وقفه روشن باشد و برای شما اینترنت پرسرعتی را به ارمغان بیاورد.

مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

مزایای این جور مودم ها به گستردگی آنتن و پیشرفته بودن سرعت انتقال آن به دیوایس ها اشاره کرد که باعث می‌شود شما با در دیوایسی .که با استفاده از وای فای به مودم وصل هستید سرعت بیشتری را تجربه کنید. پس چون این مودم ها مستقیم به برق شهری وصل هستند تا زمانی که انرژی برق در خانه شما در حال جریان باشد مودم شما هم اینترنت را در اختیار شما قرار خواهد داد. دسته سوم که صاحب سبک در این زمینه است و یکی از قدیمی ترین روش هاست روش یو اس بی دانگل است که شما سیمکارت مورد نظر خود را در یک فلش مانندی به کامپیوتر متصل میکردید و با استفاده از اینترنت سیم کارت با رایانه رومیزی یا لب تاپ خود به اینترنت متصل می شدید که این روش قدیمی بوده ولی در کشور ما بشدت رایج بود و خیلی ها از این روش برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کردند.

مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

مودم همراه

توضیح مودم همراه را در بخش قبل دادیم و این را گفتیم که در کنار مدار خود دارای باتری هستند که تأمین انرژی کل دستگاه بر عهده این باتری است. این باتری به این زودی ها تمام نمی‌شود و قطعاً نباید آن را با باتری گوشی مقایسه کرد چون در مودم همراه شما خبری از نمایشگر رنگی و طیف رنگ‌های متفاوت نیست که برای تأمین انرژی آن باتری قدرتمندی نیاز باشد که شاید آن هم یک روز کامل برای شما دوام نیاورد.شاید ذهن شما با این سؤال مواجه شود که چرا وقتی گزینه هات اسپات در اکثر اسمارت فون های اندرویدی و ای او اسی وجود دارد ما باید از مودم همراه استقاده کنیم؟ جواب این سوال ساده است. قطعا شما وقتی با دیتای گوشی به شبکه اینترنت متصل می شوید مشاهده می کنید که مصرف شارژ از زمانی که به وای فای متصل هستید بیشتر است. حالا فرض کنید هم دیتای شما روشن باشد و هم هات اسپات شما که یک تراشه مربوط به وای فای است! چه بلایی سر باتری گوشی شما می آید؟! پس با استفاده از مودم همراه با وای فای خود به اینترنت مورد نظر خود وصل می شوید و قطعاً بازدهی بیشتر و مصرف باتری کمتری نسب به گزینه اول یعنی هات اسپات خواهید داشت. دریافت اطلاعات توسط این مودم ها مانند ساز و کار گوشی های تلفن همراه است پس نباید در استفاده از آن مشکلی داشته باشید و فقط باید گزینه وصل در گوشی خود را فشار دهید.

مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

مودم خانگی

مودم های خانگی ساز و کارشان دقیقا مثل مودم های همراه است با این فرق که انرژی آنها توسط یک آداپتوری که به برق شهری وصل است تأمین می‌شود که باعث می‌شود که دیگر شما نگران باتری و تمام چیز هایی که مربوط به تمام شدن انرژی می‌شود نباشید و با خیال راحت از اینتنرنت استفاده کنید. درست مثل همین مودمی که شما در خانه دارید! این مودم ها دارای چند پورت لن برای ارتباط با دیگر وسایل الکترونکی مجهز هستند که به غیر از پورت های لن دارای پورت وی ای ان و یو اس بی نیز گاهی هستند که به شما کمک می کنند که مودمتان را راحت به هر دیوایس دیگری وصل کنید. همچنین در این مودم ها در آنتن های قوی تری برای وای فای استفاده می شود همچنین می تواند اطلاعات را با سرعت بیشتری از شرکت توضیع کننده اینترنت بگیرد پس در کل سرعت اینترنت شمارا به بالا می برد. در ضمن استفاده از این مودم ها به سادگی مودم های جیبی است و سختی خاصی ندارد.

مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

در این مقاله سعی شد که تفاوت ها مودم جیبی و همراه را به شما کامل توضیح داده و انتخاب را بردوش شما بگذاریم تا ببنید با هرکدام که راحت هستید از آن استفاده کرده و سعی کنید اینترنت پر سرعتی را در اختیار داشته باشید. برخلاف قبل اپراتور های ایرانی که دارای مودم سیمکارتی هستند هم تعرفه های بسیاری خوبی را برای این مودم ها در نظر گرفتند تا شما در رنج قیمت هم با مودم خانگی بتوانید رقابت کنید و مودم سیم کارتی را انتخاب کنید.

مودم جیبی یا خانگی؟ کدام یک بهتر است؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

بازار پردیس یک کیش

مالزی در یک نگاه

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

رزماری و یک دنیا خاصیت

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر