مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است

 

مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است


مورینیو یکی از نوابغ دنیای فوتبال به شمار می¬آید. او از زمانی که با تیم کوچک و ارزان قیمت پورتو توانست قهرمان لیگ قهرمان اروپا شود و هم خود را بعنوان سرمربی صاحب سبک و تعدادی از بازیکنانش را نیز بعنوان ستارگان جدید دنیای فوتبال معرفی کند، نشان داد که در آینده نیز حرفهای بزرگتری را برای زدن در سینه دارد.
او در بیشتر تیمهایی که ورود کرد موفق بود. شاید موفقیت را اگر صرفا به مثابه گرفتن جام در نظر بگیریم این حرف راجع خوزه مورینیو بصورت صد در صدی مطابقت نکند. اما او به این معروف است که به هر تیمی وارد شود، آن تیم را به سطوح بالاتری میرساند. او زمانیکه توسط مالک ثروتمند روس تیم چلسی نشان شد و بعنوان سرمربی چلسی موظف شد تا تیم قدرتمندی را تحویل دهد، اولین قدم را برای تغییر فوتبال اروپا برداشت. او چلسی را از نو ساخت و با آوردن بازیکنانی نظیر دروگبا، لمپارد، جو کول، پیتر چک و غیره نسل فراموش نشدنی از فوتبالیست ها را تحویل این مرد روس داد. بسیاری از علاقمندان تیم چلسی در همان زمان عاشق این تیم شدند چرا که فوتبال نابی را ارائه میداد و مردی سکان دارش بود که حسابی جذاب و کاریزماتیک بود. مورینیو البته در همان دوران دو نفر از بهترین فوتبالیستها دنیا را هم به ورطه نابودی کشاند.

 

مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است


آندری شوچنکو و میشائیل بالاک که هرکدام ستاره های اصلی تیم میلان و بایرن مونیخ بودند، بعد از جام جهانی 2006 او اینها را انتخاب کرد و دسته چک آبراموویچ نیز مانند همیشه در اختیار او بود. شوچنکو و بالاک اما در پایان فصل به شدت افت کردند و دیگر هرگز نتوانستند که مانند قبل کمر راست کنند و بعدتر برای همیشه از فوتبال محو شدند. مورینیو این ویژگی نه چندان خوب خود را در دیگر تیمها نیز ادامه داد و برای مثال در تیم رئال مادرید هم، کاکا را از میلان گرفت و نیمکت نشین رئال کرد و کاکا دیگر هرگز نتوانست مانند قبل ستاره بی نظیری شود. او حتی کاسیاس، دروازه بان شماره یک رئال و تیم ملی اسپانیا را هم یمکت نشین کرد و بعد از آن بود که دیگر نتوانست دروازه بان خوبی برای این تیم باشد.

 

مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است


مورینیو بخاطر تمرکزش بر خرید بازیکنان ستاره و نیمکت نشین کردن تعدادی از آنها، منفور عده ایست و به خاطر سبک جالب و منعطف خود و همچنین نتایج درخشانش نیز محبوب عده ای دیگر است. او در اینتر توانست این تیم را بعد از سالهای سال قهرمان لیگ قهرمانان اروپا کند و شب فراموش نشدنی را برای هواداران نراتزوری به ارمغان بیاورد. او در این بازی اصطلاحی را بنام دفاع اتوبوسی باب کرد. به طوری که ساموئل اتوئو مهاجم نوک این تیم در نقش دفاع چپ بازی میکرد و دیگر بازیکنان اینتر هم مقابل دروازه اینتر اتوبوس پارک کرده بودند. بدین نحو مورینیو توانست قدرتمندترین بارسلونای تاریخ را به زیر بکشد و نقش خود را بر فوتبال ایتالیا برای همیشه ماندگار کند.
مورینیو اما جدای از تمام مزیت های یاد شده، یک اشکال بسیار بزرگ دارد. چیزی که به سندرم سال سوم مورینیو مشهور است. او در هر تیمی که رفته است در دو سال اول حسابی موفق و محبوب بوده اما در سال سوم با نتایج بسیار ضعیف و جوی متشنج در باشگاه اخراج شده یا استعفا داده است. زمانی که هواداران اینتر او را میپرستیدند، در سال سوم حضور او در اینتر، نامه ای به مالک این تیم دادند و ده خواسته را برای بهبود اضاع باشگاه مطرح کردند که اولینش رفتن مورینیو از اینتر بود. حضور او در رئال نیز همینطور بود. در دو دوره ای که او سکان دار چلسی بود باز هم شاهد چنین سندرومی بودیم و جالا که مورینیو را بر روی نیمکت منچستر میبینیم سایه سندروم سال سوم را قوی تر از گذشته بر بالای سر او میبینیم.

 

مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است


این روزها هر خبرگزاری چیزی راجع مورینیو و منچستر میگوید. اکثرا بر این موضوع اتفاق نظر دارند که زین الدین زیدان بزودی جای او را در منچستر خواهد گرفت و حتی ادعا شده که پاتریس اورا در حال مذاکرات با زیدان است و او نیز از همین حالا کلاسهای زبان انگلیسی خود را شروع کرده است. موریینو احتمالا اخراج خواهد شد. او انقدری نتایج ضعیف گرفته است و رابطه اش با بازیکنان تیم از جمله پوگبا و مارسیال در تشنج به سر میبرد که هواداران در بنری از او خواستند که بابت همه چیزها از او ممنون هستند اما متاسفانه زمان خداحافظی با مورینیو رسیده است.
تلخ است شکست خوردن سرمربیانی که هر چقدر هم محبوب و یا منفور، زمانی که فوتبال را با دستهای خودشان ساختند و بالاتر بردند حالا شکست خورده و مغموم در حال اخراج شدن هستند. مورینیو کسی است که فوتبال اروپا به او مدیون است و اینکه میبینیم کسی مثل پوگبا برای او سرکشی میکند قلبمان درد میگیرد.

 

مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است


مورینیو دوباره از نو شروع خواهد کرد. از همین حالا تیمهای بسیاری آرزوی بستن قرار داد با او را دارند. مورینیو مطمئنا انتخاب خوبی خواهد کرد چرا که تجربه و پتختگی او دیگر به اوج رسیده است. زمانی گفته بود اگر برای سرمربی گری منچستر یونایتد انتخاب شود با پای پیاده به اولد ترافورد خواهد رفت. حالا او با پای پیاده از اولد ترافورد به خانه خود بازمی گردد تا این بار در تیم تازه ای بخواهد خودش را به دیگران ثابت کند. او مانند شیری زخمی میخواهد بار دیگر قوی تر از قبل بازگردد و خود را از نو به دیگران ثابت کند و نشان دهد.
اگر تصور میکنید که چنین مردانی مقابل موانع فوتبالی زانو خواهند زد سخت در اشتباه هستید. مورینیو زمانی که در دور دوم سرمربی گری اش در چلسی را میکرد، در هر بازی و حین تماشای بازیهای بازیکنانش، آنقدر مینوشت که جوهر خودکارش تمام میشد. او با این حجم از جدیتی که در کار خودش نشان داده و روحیه جنگجویانه خود، ما را از همین حالا برای بازگشت و شروع به کار مجدد خود آماده کرده است. مورینیو در راه است...

 

مورینیو در خطر اخراج از منچستر قرار دارد آیا تصمیم درستی است

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد