موزه شکنجه آمستردام؛ بازدیدی همراه با استرس و ترس! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

موزه شکنجه آمستردام؛ بازدیدی همراه با استرس و ترس!

اگر برگه های تاریخ را ورق بزنید، بخش هایی از آن را می خوانید که شامل تخت‌های میخ‌دار، خنجری سمی و شکنجه های ترسناکی می باشد. تمام این شکنجه ها وحشیانه بخشی از تاریک‌ترین قرن‌های تاریخ بشری را نشان می‌دهد. در این مطلب قصد داریم یکی از موزه‌های شکنجه در آمستردام هلند را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

موزه شکنجه آمستردام؛ بازدیدی همراه با استرس و ترس!

شکنجه های قرون وسطایی

مطمئنا بعد از خواندن این مقاله، خوشحال می شوید که در دوره ایی زندگی می کنید که خبری از وسایل ابتدایی و خشن شکنجه نیست. البته این شکنجه‌ها جزئی از تاریخ بشر هستند و آشنایی با آن‌ها شما را بیشتر با قرون‌ وسطی آشنا می کند. البته، امروزه هم شکنجه وجود دارد؛ فقط شکل آن تغییر پیدا کرده است.

زمانی که وارد این موزه می شوید، از همان ابتدا ترس تمام وجودتان را فرا می گیرد و ممکن است تا مدت ها این تصاویر از ذهن شما بیرون نروند. البته این طبیعی است،؛ زیرا بازدید از موزه شکنجه‌ای که می‌دانید انسان‌های بسیاری توسط دستگاه‌ها این موزه مورد شکنجه و آزار قرار گرفته اند، بسیار وحشتناک است. مثلا شما در این موزه وسیله‌ای مانند چنگال را ببینید که در آن سوزنی قرار دارد. این وسیله زیر فک پایین قرار می‌گرفته و قربانیان را مجبور می کرده که فقط به آسمان نگاه کنند.

موزه شکنجه آمستردام؛ بازدیدی همراه با استرس و ترس!

وسایل شکنجه در موزه

از دیگر وسایلی که در موزه شکنجه آمستردام وجود دارد می‌توان به دستگاه خُردکننده جمجمه سر، راک (نوعی وسیله شکنجه که از چند سیخ یا میله نوک‌تیز تشکیل‌ شده است)، صندلی اسپانیایی، گهواره یهودا و اَرّه (برای بریدن قسمت‌های مختلف بدن و همچنین دو نیم کردن فرد شکنجه شونده) اشاره نمود.

صندلی شکنجه اسپانیایی

یکی از وسایل این موزه صندلی اسپانیایی است. در این صندلی میخ‌هایی در قسمت نشستن، زیرِ دست‌ها، محل قرارگیری ماهیچه ساق پا قرار دارند. در واقع زمانی که فردی روی این صندلی بنشیند؛ به دلیل وزنی که دارد کم‌کم میخ‌ها به درون بدنش فرو می‌روند و باعث خونریزی شدید در بدن وی می شود.  

موزه شکنجه آمستردام؛ بازدیدی همراه با استرس و ترس!

موزه عبرت در ایران

البته اعدام و شکنجه مطمئنا کار دلخواه مأموران نبوده؛ اما مجبور بودند که این امور را انجام بدهند. معمولا آثار شکنجه دادن دیگران روی زندگیشان بسیار تاثیر می گذاشته است. اگر در ایران هم به دنبال موزه شکنجه هستید، می توانید به موزه عبرت سر بزنید. البته پیشنهاد می کنیم اگر دل و جرات ندارید، این کار را انجام ندهید. 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر