موزه هنرهای اسلامی مالزی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی یک موزه ی زیبا و منحصر بفرد است که در پایتخت مالزی یعنی کوالالامپور قرار دارد. این موزه در رده ی 10 موزه ی برتر آسیا قرار دارد و این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی از توریست های بازدیدکننده از سراسر جهان، و جوایزی که موزه دریافت کرده است، انجام شده است. در سال های اخیر، توجه و پرداختن به هنر اسلامی در کشور مالزی رو به رشد بوده است. در ادامه ی این توجه ها، موزه هنرهای اسلامی مالزی در سال 1998 در جنوب شرق آسیا، در شهر کوالالامپور، افتتاح شد. این موزه مساحتی برابر 30000 مترمربع دارد و موقعیت آن بگونه ای است که در میان پارک و محدوده ای سرسبز از پارک ها و باغ ها قرار دارد. در این موزه در واقع، بیش از 7000 آثار باستانی و تاریخی از کشورهای مسلمان مختلف وجود دارد. در میان این آثار، انواع مختلفی از جواهرات، ادوات جنگی، ظرف، پارچه و لباس وسکه های مربوط به دوره های مختلف اسلامی وجود دارند. علاوه بر این ها، آثار معماری و ماکت مساجد معروف مسلمانان در جهان و نسخ خطی قرآن نیز در این موزه قرار دارند. دیدن این آثار از نزدیک قطعا برای همه جای تعجب و جالبی دارد.

موزه هنرهای اسلامی مالزی

در این موزه، هر دو نوع نمایشگاههای دائمی و موقت وجود دارند. طبقات پایینی این موزه به سبک ایتالیایی ساخته شده اند و محلی برای برگزاری نمایشگاههای موقت می باشد. در حالیکه در دو طبقه ی فوقانی آن نمایشگاههای دائمی هستند که محلی برای نگهداری آثار دائمی می باشند. همانطور که گفته شد در این موزه بالغ بر 7000 اثر نگهداری می شود. همین گواه بر این است که این موزه را می توان از بزرگترین موزه های  جنوب شرق آسیا در نظر گرفت. نکته ی جالب این بنا این است که معماری اسلامی به زیبایی در این بنا بکار رفته است. گنبد زیبای فیروزه ای دارد و سر در آن نیز به نقوش اسلامی بر روی کاشی تزیین شده است. در این موزه تعداد 12 گالری وجود دارد. انواع فرش ها، کاشی ها، سرامیک، سکه های قدیمی، جواهرات، ادوات جنگی، نسخ خطی،  پارچه ها و قرآن ها در این گالری ها به نمایش درآمده اند. علاوه بر این، بخش هایی برای معرفی هنر و معماری ایرانی اسلامی و هنر چین و هنر هندی نیز در این موزه وجود دارد. در میان این هنرها، هنر ایرانی بوضوح در این موزه دیده می شود و زیبایی خاصی به این موزه بخشیده است.

موزه هنرهای اسلامی در مالزی یک مکان فوق العاده خاص و مناسب برای طرفداران و دوستداران هنر اسلامی می باشد. در اینجا می توانید به تاریخ هنر های اسلامی و کشورهای اسلامی بیشتر آشنایی پیدا کنید. البته در این موزه گفته شده است که آثار هنری ایرانی بسیار زیادی وجود دارد اما در گالری خاصی تحت عنوان گالری ایران آورده نشده است. در کنار این هم، نام خلیج فارس را خلیج عربی نام گذاری کرده اند. بهتر است بروید و از نزدیک با این موزه آشنا شوید. بازدید از موزه هنرهای اسلامی در نوع خود تجربه ای تکرار نشدنی خواهد بود.

موزه هنرهای اسلامی مالزی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

مطالب مشابه

تور مالزی

سایر تورهای مالزی

تور مالزی ویژه نوروز

تور مالزی ویژه عید

تور مالزی ویژه تعطیلات عید

تور مالزی ویژه فروردین

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد