موزه هنرهای زشت - 5.0 out of 5 based on 1 vote

موزه هنرهای زشت

همانطور که می دانید موزه های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارند که آثار هنری زیادی را به نمایش گذاشته اند. آیا تا به حال اسم موزه هنرهای زشت را شنیده اید؟ به نظر شما در این موزه، چه مجموعه ای قرار دارد؟ با ما همراه باشید تا بیشتر شما را با این موزه آشنا کنیم.
شخصی به نام مایکل فرنک در موزه هنرهای زشت کار می کند. این موزه دارای ۳ گالری در بروکلین، سامرویل و ویموث جنوبی در آمریکا است که در آنها حدود ۷۰ قطعه از آثار هنری نمایش داده شده است. اگرچه تعداد واقعی آثار موزه هنرهای بد، حدود ۶۰۰ قطعه می باشد. در این موزه، هنر به بدترین شکل ممکن دیده می شود.
اما موزه هنرهای بد دقیقا چیست؟ این موزه که به MOBA نیز معروف می باشد، در سال 1994 فعالیت خودش را شروع کرد، دقیقا زمانی که خرده فروش عتیقه ای به نام اسکات ویلسون نقاشی ای را در سطل آشغال انداخت، نام این نقاشی دیدنی، لوسی در مزرعه با گل ها (Lucy in the Field with Flowers) بود که در پایین هم می توانید تصویر آن را مشاهده کنید.

موزه هنرهای زشت
ویلسون هنگامی که این نقاشی را در آشغالی انداخت و آن را به دوستانش نشان داد، تصمیم گرفت که یک کالکشن تهیه کند. او شروع به جمع آوری نقاشی هایی کرد که زیاد زیبا نبودند. او ابتدا این نقاشی ها را در خانه دوستش به نمایش گذاشت و این کار را به مدت یک سال ادامه داد. بعد از مدتی کارش را گسترش داد و کالکشنش را به ددهام در ایالت ماساچوست منتقل نمود. او یک خانه را در تئاتر سامرویل اجاره کرد. این اتاق در کنار سرویس بهداشتی آقایان قرار داشت و تمام مدت بوی بد و صدای آب شنیده می شد. البته این موضوع برای ویلسون نگران کننده نبود. از نظر او، این فضا به این کالکشن و موزه ی هنرهای بد، واقعیت بیشتری می داد.

موزه هنرهای زشت

ترکیب تابلوهای زشت در کنار بوی بد دستشویی، برای خلق محیطی مناسب برای ایجاد موزه ی هنرهای بد کمک زیادی کرد. ویلسون بعدها توانست دو شعبه ی دیگر در بروکلین و ویموث جنوبی در نزدیکی بوستون افتتاح کند. در اصل تمام آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته می شد، شامل آثاری بود که بیشتر در حراج های خانگی، مغازه های وثیقه ای و جاهایی مانند این پیدا می شدند. البته این موزه، آثار کودکان را به نمایش نمی گذاشت زیرا نمی خواست مردم با نقاشی های کودکان روبه رو شوند و هدف دیگری از ایجاد این موزه داشت. مایکل فرنک در این باره می گوید: چیزی که ما نیاز داریم در واقع هنر محضی است که در آن یک چیز اشتباه وجود دارد. ما به دنبال آثاری هستیم که بازدیدکنندگان با مشاهده آن، تعجب کنند و این سوال برایشان پیش بیاید که چه چیزی باعث شده تا هنرمند این راه و روش را انتخاب کند.

موزه هنرهای زشت

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

موزه هنر آجارا گرجستان

موزه لوور پاریس

موزه پرادو مادرید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر