ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه یادمانی هلوکاست در ایالات متحده

موزه ها بهترین جا برای ملاقات تاریخ از نزدیک است. موزه ی یادمانی هلوکاست در پایتخت ایالات متحده، شهر واشنگتن قرار دارد. این موزه در سال1993 به عنوان موزه ی یادمانی هلوکاست معرفی شد. سالانه بیش از یک میلیون و 700هزار نفر از این موزه دیدن می کنند.  نمایش دائمی موزه تحت عنوان هلوکاست به سه قسمت تقسیم شده است: حملات نازی ها، چاره ی نهایی و فصل آخر.  در بدو ورود به بازدیدکنندگان یک کارت شناسایی با نام و هویت واقعی یکی از افرادی که مورد آزار و اذیت نازی ها قرار گرفته است داده می شود. بازدیدکنندگان از یک مسیر سه طبقه از گالری را مشاهده می کنند که شامل عکس ها، مجسمه ها، و صداها و ویدیوها و همچنین وسایل و تجهیزات آن زمان که در معرض قرار داده شده اند می باشد.

موزه یادمانی هلوکاست در ایالات متحده

در طول بازدید به افراد فرصتی داده می شود تا به سرنوشت صاحب کارت هویت داده شده به آنها پی ببرند. اتاق اصلی، شش ضلعی است و ستاره شش پر داوود در آن قرار دارد و یاد شش میلیون یهودی که مردند. در این اتاق بازدیدکنندگان حیرت می کنند، می ترسند، دعا می خوانند و یا برای یاد و خاطر قربانیان شمع روشن می کنند.


موزه یادمانی هلوکاست در ایالات متحده

در این موزه علاوه بر کلکسیون، دوره های آموزشی از جمله مطالعات پیشرفته هلوکاست و آموزشگاه پیشگیری از نسل کشی برگزار می شود که یک زمینه برای آموزش در سیاست خارجی را فراهم می کند. سایت این موزه به صورت آنلاین به معرفی منابع اولیه و  داستان های شخصی می پردازد و همچنین فرهنگ جامع هلوکاست در این سایت قرار دارد. این موزه همچنین هرساله در روز بین المللی یادبود هلوکاست که در سال 2005 در سازمان ملل به رسمیت شناخته شد، برنامه های خاص را پیشنهاد می دهد.
موزه یادمانی هلوکاست مجاور هتل واشنگتن دی سی قرار دارد که توسط معمار آمریکایی جیمز اینگوفرید طراحی شده است. این معمار می گوید قصد من از طراحی این موزه تشدید کردن خاطرات بوده است.

موزه یادمانی هلوکاست در ایالات متحده

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد