ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه ی برادران امیدوار در سعدآباد تهران

برادران امیدوار دو برادر ایرانی به نام های عیسی و عبدالله هستند که در سال های پیش، سفرهای متعددی به دور دنیا داشته اند. در زمانی که این دو برادر سفرهای خود را انجام داده اند، سفر رفتن مانند امروزه آسان نبوده است و آن ها برای این کار ریسک های زیادی انجام داده و سختی های بسیاری را متحمل شده اند. این دو برادر در طول هفت سال توانستند که از چهار قاره ی جهان دیدن کنند و جالب این که تنها وسیله ی سفر آن ها موتور سیکلتشان بود. پس از سخنرانی های متعدد این دو برادر و مقالاتی که در مجله های مختلف جهان به چاپ رساندند، کمپانی سیتروئن از سفر آن ها با خبر شد و برای ادامه ی سفرشان، ماشینی را به آن ها هدیه کرد. این ماشین نیز سه سال وسیله ی سفر برادران امیدوار بود.

موزه ی برادران امیدوار در سعدآباد تهران

در نهایت آن ها از مجموعه ی سفرهای خود عکس ها و فیلم ها و یادگاری های زیادی گردآوری کرده اند و آن ها را به همراه تجربه های بی نظیر خود به ایران آورده اند. امروزه در مجموعه ی تاریخی سعد آباد قسمتی وجود دارد که در آن این یادگاری ها قرار داده شده است و این مجموعه به موزه ی برادران امیدوار معروف شده است. همان طور که می دانید مجموعه ی تاریخی سعد آباد باغی با وسعت بیش از صد هکتار است که در آن کاخ ها، عمارت ها و موزه های بسیاری وجود دارد.

موزه ی برادران امیدوار در سعدآباد تهران

در قسمت شمال غربی این باغ، ساختمانی قرار دارد که در گذشته کالسکه خانه بوده است اما اکنون به موزه ی برادران امیدوار تبدیل شده است و در آن مجموعه ای از سفرهای ده ساله ی این دو برادر در زمان های گذشته وجود دارد. این موزه اولین موزه ی ایران شناسی کشورمان است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به وجود آمده است.

موزه ی برادران امیدوار در سعدآباد تهران

عیسی و عبدالله امیدوار در طول سفرهای خود کارهای قابل ملاحظه ای انجام داده اند. یکی از این کارها تهیه ی فیلمی از زندگی بومیان استرالیا بود که به شیوه ی 2500 سال قبل زندگی می کرده اند و هیچ تغییری در شیوه ی زندگی شان نداده بودند. این دو برادر علاوه بر موفقیت های دیگری که کسب کرده اند، توانسته اند عنوان نخستین جهان گردان ایرانی را نیز نصیب خود کنند.

موزه ی برادران امیدوار در سعدآباد تهران

امروزه عبدالله امیدوار در کشور شیلی ساکن شده است و عیسی امیدوار نیز در داخل ایران است و مسئولیت موزه را نیز بر عهده دارد. یکی از نکات جالبی که در بدو ورود به محوطه ی موزه ی این دو برادر با آن مواجه می شوید این است که در فضایی شیشه ای، ماشین و موتور سیکلتی که این دو برادر سفر خود را با آن انجام داده اند قرار گرفته است. در داخل موزه ی این دو برادر نیز نقشه ی سفرهای آن ها، اشیایی که در طول سفر به آن ها هدیه شده است و یادگاری هایشان از سفر، ظروف سفالی مرتبط با اقوام ساکن در سراسر جهان، حیوانات تاکسی درمی شده، مجموعه ای بی نظیر از آلات موسیقی قبایل مختلف جهان، سنگواره ها و فسیل ها، اشیایی از اسکیموها و ... قرار دارد. در این موزه همچنین عکس هایی قدیمی وجود دارد که می تواند شما را با تمدن های مختلف آشنا کند.

معمولا در یکشنبه های اول هر ماه عیسی امیدوار به موزه ی خود سر می زند و با مردم صحبت می کند. این برادر کتابی نیز از سفرهایش تهیه کرده است و سفرنامه ی جذابی را نوشته است که شما می توانید آن را با امضای خود عیسی امیدوار تهیه کنید و از خاطرات جذاب او هم لذت ببرید و هم بیاموزید.

موزه ی برادران امیدوار در سعدآباد تهران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل تهران مشهد

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد