موزه ی تاریخ طبیعی لندن - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موزه ی تاریخ طبیعی لندن

موزه ی تاریخ طبیعی لندن

 در خیابان اکسبیشن سه موزه ی بزرگ وجود دارد که موزه ی تاریخ طبیعی لندن یکی از آنها است. این خیابان در کنزیگتون جنوبی واقع است و در متن زیر به توضیحاتی در مورد این موزه پرداخته شده است که بهتر است قبل از سفرهای خود حتما بدانید.

همانطور که گفته شد این ساختمان یکی از سه ساختمان معروف خیابان اکسبیشن می باشد. دو ساختمان دیگر، موزه ی ویکتوریا و آلبرت و موزه ی علم می باشند. این ساختمان ها بر روی خیابان نمایشگاه یا اکسبیشن قرار دارند. موزه ی تاریخ طبیعی لندن در سال 1881 به عنوان قسمتی از موزه ی بریتانیا تاسیس شد اما بعدها در سال 1963 از موزه بریتانیا جدا شد و تا سال 1992 به نام موزه بریتانیا (تاریخ طبیعی) شناخته می شد. در این موزه تعداد بالغ بر 80 میلیون نمونه در 5 مجموعه جداگانه جمع آوری شده است.

موزه ی تاریخ طبیعی لندن

این موزه برای بازدیدکنندگان مزایایی دارد؛ چه چیزی بهتر از یک ورودی رایگان می تواند برای بازدیدکنندگان خوشحال کننده باشد! ورود به این موزه کاملا رایگان می باشد. شما در هر زمانی که خواستید می توانید به بازدید از موزه بپردازید البته که تعدادی نمایشگاه با حق ورودی نیز در این موزه وجود دارند و در ایام خاصی برپا خواهند شد اما شما نیازی به حضور یپدا کردن در این نمایشگاه ها ندارید که اگر هم نه با پرداخت آن می توانید به بازدید از آن قسمت ها نیز بپردازید. این موزه در واقع یک موسسه خیریه است و کمک هزینه هایی نیز از طرف بازدیدکنندگان به موزه انجام می شود که تماما صرف تامبن مالی و نگهداری ساختمان خواهد شد. این موزه همچنین یک مکان عالی برای بچه ها می باشد، می توانید همراه با خانواده خود در این موزه به گردش درآیید و از قسمت های مختلف و دیدنی فرهنگی و تاریخی موزه دیدن کنید.

یکی دیگر از جنبه های مهم این موزه این می باشد که زمینه ی یادگیری بسیار زیادی را برای شما امکان پذیر کرده است. شما در این جا به راحتی به اطلاعات زیادی در مورد تاریخ حیوانات مختلف دسترسی خواهید داشت و این اطلاعات به حدی زیاد است که در هر بار بازدید باز هم مطالبی برای یادگیری شما وجود خواهد داشت. جالب است بدانید موزه به چهار قسمت تقسیم شده است: قرمز، آبی، سبز و نارنجی. از این میان مناطق سبز و آبی منزلگاه اسکلت ها و نمونه های پستانداران، خزندگان و حشرات و البته دایناسورها می باشد.

موزه ی تاریخ طبیعی لندن

قسمت منطقه ی قرمز بر روی علم ماورای زمین تاکید دارد. در مورد اینکه چگونه زندگی بر روی این سیاره آغاز شد. در نهایت منطقه ی نارنجی نیز باغ وحش و آزمایشگاه علمی فعال داروین را در بر می گیرد. همانطور که دیدید حجم عظیمی از اطلاعات و نمایشگاهها وجود دارد و همواره موردی برای بازدید جدید وجود دارد.

یکی از جالب ترین نمایشگاههای این موزه که اخیرا اضافه شده است سفری سه بعدی و تجربه ی واقعیت مجازی موجودات دریایی باستان می باشد. در واقع اینجا به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا به حیواناتی که حدود 500 میلیون سال پیش در آب ها بوده اند نزدیک شوند. قطعا تجربه ای جالب خواهد بود. نکته ی بسیار مهم قبل از رفتن به این موزه این است که زمان ها را در وبسایت های رسمی دنبال کنید و رزروهای لازم را از قبل داشته باشید.

یکی دیگر جاذبه های این موزه، خانه ی گرمسیری موزه می باشد که در آن می توانید در میان صدها پروانه که آزادانه پرواز می کنند قدم بزنید. این موجودات از مناطق مختلف جهان گردآوری و به این جا آورده شده اند. بازدیدکنندگان می توانند در بازدیدهای خود از دیدن پروسه ی تبدیل شدن کرم حشره به پروانه نیز بازدید کنند که در نوع خود تجربه ای بسیار عالی می باشد. خانه ی پروانه از ماههای آوریل تا سپتامبر باز است و هزینه ی بازدید تنها 5.9 پوند می باشد.

موزه ی تاریخ طبیعی لندن

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

موزه هنر آجارا گرجستان

موزه لوور پاریس

موزه پرادو مادرید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد