ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه ی ملی هنر آمریکا

موزه ملی هنر آمریکا در سال 1937 در شهر واشنگتن تاسیس شد و یکی از مراکز هنری مشهور جهان می باشد. کلکسیونی از تابلوهای بهترین نقاش های جهان! این موزه در دو حجم جدا که توسط یک تونل بهم مرتبط شده اند جای دارد. موزه ی ملی هنر یکی از برجسته ترین موزه های دنیا و یکی از مشهورترین ها در آمریکا است. در ابتدا یک کلکسیون از دارایی های سرمایه گذاران موزه بود ولی بعدها دارایی آندرو ملن شامل کلکسیونی بزرگ از شاهکارهای مجسمه سازی، نقاشی و هنرهای تزیینی اروپا و آمریکا به آن اضافه شد. نمایشگاههای دائمی پی در پی به این کلکسیون دائمی فرصتی برای نمایش و برجسته کردن هنر فرهنگ های دنیا را فراهم می کند.


موزه ی ملی هنر آمریکا

در میان این آشکارسازی هنرهای مختلف، جینورا دبنسی وجود دارد که تنها نقاشی داوینچی در موزه های آمریکاست. بقیه شامل هنر دیگر هنرمندان مشهور فرانسوی است: مونت، دگاس و رونیر. و آثار مجسمه سازانی همچون: رمبرانت، الگرچو و ورمیر.

موزه ی ملی هنر آمریکا

همچنین بخشی از موسسه سمسیونیان و  بخشی قرار گرفته در تفرجگاه، دیگر موزه های هنری می باشند. خانه های گالری های هنر با تعداد تقریبی 30000 کار هنری آسیای یکی از بهترین کلکسیون های دنیا می باشد که شامل مجسمه های بودایی و خط نوشته های فارسی می باشد. این گالری همچنین هنر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم آمریکا را نیز نشان می دهد. مقدار قابل توجهی از این کلسکیون بزرگ کاری از جیمز ویستلر می باشد. گالری های آرتور ام ساکلر دارای بیش از 1000 اثر هنری را در خود جای داده است. از جمله: پشم و برنز چینی، نقاشی های چینی و فلز و سرامیک شرق باستان. باغ مجسمه و موزه ی هیرشون، تاریخ هنر مدرن از اواسط قرن هجدهم را به نمایش گذاشته است که در آن قریب به 12000 تکه اثر هنری و مجسمه وجود دارد.
یکی از آثار برجسته در این باغ مجسمه ی برگرهای کلایس اثری از رودین است. موزه ی ملی هنر آفریقا هزاران اثر را به نمایش گذاشته که مدعی سبک های مختلف هنری در قاره آفریقا می باشد. در این موزه، مجسمه، صورتک، لباس ، وسایل خانه و سرامیک به نمایش گذاشته شده است.


موزه ی ملی هنر آمریکا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

پارک ملی ران تامبور جیپور

موزه هنر آجارا گرجستان

موزه لوور پاریس

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد