ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه ی ملی چین

موزه ی ملی چین

موزه ی ملی چین در پکن از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. موزه ها جزئی جدانشدنی از بازدید هر گردشگری می باشند. این نوع مکان ها یک مقصد فوق العاده برای دیدن فرهنگ و تاریخ یک منطقه می باشند. موزه ی ملی چین جایی است که می توانید آثاری حتی مربوط به میلیون ها سال قبل را نیز در آنجا ببینید و از دیدن آنها لذت ببرید. این موزه در واقع محل نمایش تاریخ و هنر مردم چین می باشد و در ضلع شرقی میدان تیان آن من پکن واقع شده است. موزه ی ملی چین را در سال 1959 افتتاح کردند و در سال 2003 مورد بازسازی قرار گرفته است. مساحت این بنا 65 هزار متر مربع است و از دو بخش مجزا تشکیل ، یکی از این بخش ها در قسمت شمالی موزه قرار دارد که موزه ی انقلاب مردم چین نام دارد و دیگری در بخش جنوبی قرار دارد و موزه ی تاریخ چین می باشد.

در سال 2003 تعمیرات لازم و مرمت های ضروری در بنا صورت گرفت. مساحت موزه نیز تا حدی افزایش یافت و به 192 متر مربع رسید. آثار تاریخی و باستانی زیادی از کشور چین در این موزه نگهداری می شود. از جمله این اثرها می تواند به بازمانده ی زمان (Yuanmou Man) اشاره کرد که مربوط به یک و نیم میلیون سال پیش است. آثار این موزه از آن زمان تا دوران های معاصر و مرتبط با دوران آخرین امپراطوری را در خود حفظ کرده است و به نمایش عام گذاشته است. آثار موجود در این موزه به 620 تکه می رسد که در قسمت های مختلف نگهداری می شوند. از مشهورترین و خواستنی ترین اشیای نگه داشته شده در موزه ی ملی چین می توان به یک گلدان 3 هزار ساله اشاره کرد که از جنس برنز می باشد.

موزه ی ملی چین

موزه ی ملی چین یکی از بزرگترین و البته دیدنی ترین موزه های دنیا به حساب می آید. تصور کنید که به جایی می روید که آثاری از یک گستره ی تاریخی طولانی به نمایش درآمده اند. از 1.7 میلیون سال قبل تا دوره های جدید و معاصر. در این موزه برخی آثار وجود دارند که در دنیا نادر و بی نظیر هستند و در جایی نمی توان نظیر آن را یافت. این موزه هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. حتی در سال 2013 حدود 7.5 میلیون گردشگر از موزه ی ملی چین بازدید کردند که در نوع خود آمار بسیار بالایی بود.

در مورد ویژگی های دسترسی و سطح هزینه های این بنا می توان گفت، دسترسی به آن آسان است چرا که به مرکز شهر نزدیک می باشد. هزینه های ورودی در تناسب با جذابیت جاذبه عالی می باشد یعنی می ارزد برای ورود به آن هزینه هایی پرداخت کنید. بهترین زمان بازدید از این موزه صیح تا ظهر و ظهر تا غروب می باشد. تمام افراد از گروههای سنی مختلف می توانند از این جاذبه بازدید کنید و هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. بهتر است برای رفتن به این موزه به همراه راهنما و لیدر باشید. بازدید از این بنا تقریبا نصف روز زمان می برد. به یاد داشته باشید هیچ گاه تجربه ای که از بازدید از موزه ها خواهید داشت، تکرار نخواهند شد و برای هر شهری که می روید این موزه ها حرف های متفاوتی برای گفتن خواهند داشت.

موزه ی ملی چین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور چین

تور چین ویژه نوروز

تور چین ویژه فروردین

تور چین ویژه عید

تور چین نوروز 94

تور چین ویژه عید فطر 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد