موزه ی موسیقی اصفهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موزه ی موسیقی اصفهان

اصفهان شهری تاریخی و توریستی است که به دلیل جاذبه های گردشگری بسیارش در میان عامه ی مردم به نصف جهان مشهور شده است. این شهر زیبای ایران علاوه بر جاذبه های تاریخی و بناهایی که از دوران باستان به یادگار مانده اند، جاذبه های دیگری نیز دارد که بسیار متفاوت بوده و بازدید از آن ها می تواند برای هر فردی تجربه ای به یاد ماندنی را رقم بزند. از جمله ی این جاذبه های گردشگری متفاوت می توان به باغ گل های اصفهان، آکواریوم، باغ پرندگان و خزندگان و موزه های مختلف این شهر اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم با یکی از موزه های جذاب شهر اصفهان، یعنی موزه ی موسیقی آشنا شویم. همان طور که می دانید موسیقی سنتی یکی از هنرهای مردم اصفهان است و به همین دلیل است که این موزه در این شهر بنا شده است.

موزه ی موسیقی اصفهان

این موزه در میان گردشگران خارجی و از بین دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان، محبوب تر بوده است و توانسته است نظر بسیاری از آن ها را به خود جلب کند. موزه ی موسیقی اصفهان تنها موزه ی موسیقی خصوصی کشور است که توسط دو موسیقی دان کشورمان یعنی مهرداد جیحونی و شهریار شکرانی در سال 1394 تاسیس شده است. در این موزه در حدود 300 ساز ایرانی نگهداری می شود که برخی از آن ها بسیار کم نظیر می باشند. در این موزه امکانات صوتی و تصویری مناسبی نیز وجود دارد که شما به وسیله ی آن ها می توانید با روش نواختن هر یک از سازهای موزه آشنا شوید.

موزه ی موسیقی اصفهان از پنج بخش مختلف تشکیل شده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. در یکی از سالن های این موزه سازهای ایرانی که در مناطق مختلف کشور رواج دارند، نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار داده شده است. این بخش با نام تالار سازهای ملی شناخته می شود. تالار سازهای محلی بخش دیگری از این موزه است که مخصوص نمایش سازهای محلی کشورمان می باشد. سرای سرآهنگان بخش جذاب دیگری از موزه ی موسیقی اصفهان است که شما در آن می توانید با اساتید موسیقی اصفهان آشنا شوید. موسیقی سرا نیز یکی دیگر از بخش های موزه ی موسیقی اصفهان است که در آن اجرای زنده ی موسیقی های سنتی ایرانی برقرار است. این بخش یکی از جذاب ترین و لذت بخش ترین بخش های این موزه به شمار می رود. بخش دیگری نیز در داخل موزه ی موسیقی وجود دارد که در آن چگونگی ساخت سازهای مشهور ایرانی بررسی می شود.

موزه ی موسیقی اصفهان

بازدید از موزه ی موسیقی علاوه بر اطلاعات زیادی که در مورد سازهای ایرانی و نوازندگان موسیقی سنتی در اختیار شما قرار می دهد، لذت زیادی را نیز از شنیدن موسیقی های سنتی برای شما به همراه دارد. از جمله سازهای مشهوری که در این موزه ی موسیقی به نمایش درآمده است می توان به سازهای قانون، قیچک، چنگ، تار، رباب، بربط، نی، دف، سه تار، کمانچه، تمبک و سنتور اشاره کرد. علاوه بر این ها در این موزه فروشگاه فروش محصولات فرهنگی و سازهای ایرانی و کافی شاپ نیز وجود دارد.

موزه ی موسیقی اصفهان

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور اصفهان

تور اصفهان زمستان 95

تور اصفهان اسفند 95

تور اصفهان نوروز 96

تور اصفهان فروردین 96

تور اصفهان اردیبهشت 96

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد