مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس (1) - 0.0 out of 5 based on 1 vote

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس (1)


بازل در شمال غربی سوئیس قرار گرفته و محل کانتون بازل است. این شهر کنار رودخانه راین و نزدکی مرز های فرانسه، آلمان و سوئیس واقع شده است. برای رسیدن به کوه های ژورا باید از شهر بازل عبور کنید. این شهر در کنار جنگل های سیاه آلمان است. شهری مرتفع است و حدود 260 متر از سطح دریا فاصله دارد. طبق امار سال 2007 جمعیت این شهر چیزی حدود 167 هزار نفر بوده است و از این حیث سومین شهر پرجمعیت سوئیس است. مردم این شهر به زبان آلمانی صحبت می کنند.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 1

 

تاریخچه بازل:


بازل در 374 سال پس از میلاد مسیح به عنوان پایگاه مرزی امپراطوری رم به نام باسیلیا شناخته شد. پس از آن در قرن 11 از مهم ترین شهر ها به دلیل مرزی بودنش، شد. بعد لز آن مرکز انجمن های دین کاتولیک شد و به جوان ها را در این شهر اموزش های مذهبی می دادند. سپس در سال 1501 یه کنفدراسون سوئیس پیوست و به پایگاه اصلاحات سوئیس تبدیل شد.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 1


اقتصاد:


بازل شهری سر سبز است و اطراف آن را زمین های کشاورزی پوشانده است. مردم این شهر به صنایع منسوجات، تولید مواد شیمیایی، دارو سازی، ماشین آلات و مواد چاپی مشغول هستند.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 1


فرودگاه و راه آهن بازل:


شهر بازل به علت موقعیت مناسب و زیر بنای حمل و نقل خوب به مرکز پشتیبانی سوئیس در این زمینه تبدیل شده است. فرودگاه بازل تنها فرودگاه دو ملیتی در جهان است. به این صورت که این فرودگاه درخاک فرانسه ساخته شده اما دارای دو ساختمان مستقل و جدا از هم است و یکی برای امور اداری سوئیس و دیگری برای امور اداری فرانسه استفاده می شود.
هم چنین بازل یکی از مراکز مهم در خطوط راه آهن است. در این شهر سه ایستگاه راه آهن که به سمت آلمان و فرانسه و شهر های دیگر سوئیس حمل مسافر و بار می کنند، وجود دارد.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 1


نقش ورزش در بازل:


می توان گفت بازل به عنوان یک شهر ورزشی در سوئیس مطرح است. هر ساله در این شهر مسابقات تنیس داخل سالن در اروپا برگزار می شود. زمان این مسابقات ماه اکتبر است. هم چنین در سال 2002 مسابقه های جهانی جودو در بازل انجام شد. در بازل یک مجموعه ورزشی وجود دارد که شامل سالن های چند منظوره برای بدنسازی و غیره، سالن های هاکی روی یخ و استادیوم بزرگ فوتبال می شود.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 1


دانشگاه ها:


قدیمی ترین دانشگاه سوئیس در این شهر قرار دارد. این دانشگاه سال 1459 میلادی تاسیس شده است. در بازل صدمین سال تاسیس انجمن های گوناگون و جامعه های حشره شناسی بازل جشن گرفته می شود.

 

بازار ها در بازل:


در بازل بازار های زیادی وجود دارد که اصلی ترین آن از خیابان کلارا تا میدان مارکت و از بلای خیابان فریز تا هیوواگ ادامه دارد. هم چنین بازار هایی در خیابان گربر گاسه و بانکورین وجود دارد.
علاوه بر آن تعداد پاساژ ها و فروشگاه های زنجیره ای در این شهر کم هستند و بیش تر مغازه ها و بوتیک های لوکس هستند که محصولات خود را به عرضه می گذارد. ماند دیگر شهر های سوئیس، بازل به صنعت ساعت سازی، جواهر سازی و شکلات سازی توجه زیادی دارد و می توانید مغازه هایی که این محصولات را می فروشند، به راحتی پیدا کنید.
از دیگر فروشگاه های این شهر را می توان به شنیدر گاسه، تپه اسپالن برگ، خیابان های اطراف آن مثل هیو برگ، نادل برگ و دیگر مراکز خرید اشاره کرد. در این مرکز ها ساعت، جواهر، عتیقه، وسایل ویژه و خاص، پوشاک های مناسب هر فصل به راحتی پیدا می شوند. علاوه بر آن شما می توانید کیوسک هایی در سطح شهر مشاهده کنید که سوغاتی هایی با قیمت مناسب و ارزان می فروشند. مثلا ساعت هایی مثل امگا و چاقو های ارتش سوئیس که از لوازم مارک دار هستند تقریبا در تمام شهر های سوئیس با قیمت های ثابت به مشتری عرضه می شود.
به علاوه همه این ها مردم سوئیس اهل کتاب خواندن و مطالعه زیاد هستند و کتاب فروشی هایی در سطح شهر برای آن ها فراهم شده است. می توانید در سطح شهر مردمی مشاهده کنید که کتاب به دست در کافه نشسته اند و مشغول مطالعه هستند. حتی بعضی از این کتاب فروشی ها، کتاب را کرایه می دهند تا مردمی که وضع مالی نسبتا خوبی ندارند بتوانند از کتاب ها استفاده کنند.
از این کتاب فروشی ها می توان به چند نمونه اشاره کرد:
بیدرو تانر، برگلی بوکس، پپ و نونیم، فروشگاه کامیکس و تالیا.

مکان های دیدنی شهر سوئیس:


بازل از شهر های توریستی سوئیس است و هر ساله در سطح شهر کاناوال های ونیز و ریودیو ژانیر برگزار می شود. به علت بافت قدیمی آن در مرکز شهر، منظره های قرون وسطایی را می توان دید.
موزه های زیادی در بازل وجود دارد که معمارانی مثل رنزوپیانو، ماریو بوتا و هرتزوگ و دی مییرون آن جا را طراحی کرده اند. در شهر بازل می توان کلیسا هایی دید که به سبک معماری قدیم و جدید ساخته شده اند. معماری های قدیم مثل کلیسای جامع سبک رومی و عمارت های شهری زمان رنسانس. از ساختمان های معماری جدید هم می توان به طراحی تالار کنسرت توسط زهی حدید و ساختمان های طراحی شده توسط ریچارد مایر، دینر و غیره اشاره کرد.

 

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل سوئیس گاردن مالزی

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی