مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس (2) - 0.0 out of 5 based on 1 vote

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس (2)


شهرک قدیمی
بیش تر جاذبه های شهرک قدیمی در پیاده روی باغ وحش بین ایستگاه قطار و رودخانه راین قرار دارد. بخش های دیدنی و توریستی شهرک قدیمی به شرح زیر است:


1- کلیسای جامع: برای رسیدن به این کلیسا باید از خیابان های میتلر بروکه و میدان مونستر گذشت تا در نهایت این کلیسا که نامش کلیسا مونستر است، را دید. این ساختمان از بنا های قرون وسطایی است که طی حدود 400سال به سبک گوتیک و رومی ساخته شده است. روی سر در این کلیسا مجسمه ای به سبک رومی گذاشته شده که نامش گالاس فورت است. هم چنین بر روی نمای اصلی این کلیسا تندیس ها و مجسمه های فراوانی وجود دارد. یکی از این تندیس ها، مجسمه سنت گه ارگ که در حال جنگ و کشتن اژدها است. در داخل این کلیسا می توان سردابی که متعلق به قرن 19 است دید. در وسط این کلیسا در قسمت شمالی، تریبونی قرار دارد که با سنگ حکاکی شده است. هم چنین اسقف های بزرگ بازل در این کلیسا به خاک سپرده شده اند. این بنا دارای دو برج به نام های سنت مارتین و سنت گه ارگ است که هرکدام از آن ها به ترتیب 62 و 65 متر ارتفاع دارند. از روی این برج ها می توان چشم انداز های زیبای شهر، جنگل سیاه آلمان، رودخانه راین و آساک را دید.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 2


2- الیزابتن: این کلیسا اولین کلیسای پروتستان بعد از جنبش پروتستان است که در بازل ساخته شده است. این ساختمان به سبک گوتیک جدید طراحی شده و در بین سال های 1857 تا 1865 ساخته شده است.


3- پالز: این میدان در شمال مونستر واقع شده و رو به روی رودخانه راین است و منظره ی زیبایی دارد.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 2


4- رات هاوس: این کاخ قبلا در زمان رنسانس ساخته شده بود و سپس بعد از آن بازسازی شد. در میدان مارکت قرار دارد و برای مراسم های تشریفاتی و رسمی از آن استفاده می کنند. مردم عادی می توانند از محوطه این کاخ بازدید کنند.


5- دروازه های شهر بازل: پس از زلزله ی بزرگی که در سال 1356 در این شهر اتفاق افتاد، مسئولان دولت چندین پناهگاه و دروازه ساختند تا از 20 هزار مردمی که در شهر زندگی می کردند، حفاظت کنند. نام بعضی از این دراوازه ها عبارتند از: اشپالن تور، سنت آلبان تور در نزدیکی میدان آشن، سنت یوهانس تور در نزدیکی رودخانه راین.


6- میدان مارکت: میدانی است که مردم می توانند خرید های روزانه خود مثل خرید میوه، سبزی جات، شیرینی و نان و گل را انجام دهند.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 2


7- میدان ولتا: این میدان تاسیسات ساختمانی است که در سطج جهانی توسعه داده شده است. یکی از این ساختمان ها، ساختمانی به شکل تونل است که در زیر خیابان های شهر ساخته شده و پیش تر برای رفت و آمد به کشور فرانسه از آن استفاده می شد. که حالااین رفت و آمد ها از طریق رودخانه راین انجام می شود. از دیگر پروژه های ولتا نوسازی کمپ نووارتیس است که در این پروژه محوطه دانشگاه کاملا نوسازی و باز سازی می شود. در صورت انجام پروژه تونل منظره و چشم انداز جدیدی جلوی رودخانه راین ایجاد می شود.


8- رودخانه راین: در تابستان ها و در هوای گرم قدم زدن روی ساحل این رودخانه بسیار لذت بخش است. این رودخانه در کنار خود گردشگاهی به طول 3 کیلومتر دارد و مردم از آن به عنوان استراحت کردن و تفریح و سرگرمی استفاده می کنند. از امکانات این رودخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کرایه کردن قایق و گشت زدن روی رودخانه، اسکی روی آب، شنا کردن در رودخانه و قدم زدن روی پل های رودخانه راین که منظره های زیبایی را ایجاد کرده است.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 2


9- باغ وحش بازل: دومین باغ وحش بزرگ سوئیس است که در مرکز شهر واقع شده است.

موزه ها:


شهر بازل حدود 24 موزه دارد و دراین موزه ها هنر های معاصر، معماری، خانه ها عروسکی و کارتونی ارائه می شود.


1- موزه کونست بازل: در این موزه مجموعه ای از آثار قرن 19 و 20 گرد آوری شده و موضوع آن نقاشی های دوره های رنسانس و قرون وسطا از هنرمند های اروپایی است.


2- موزه فورگگن وارت کونست: در مجاورت موزه کونست بازل واقع شده و مجموعه ی هنر های معاصر در آن نگه داری می شود.


3- فوندیشن بیلر: این موزه در خارج از شهر در منطقه ریهن قرار دارد. موزه بیلر را معمار ایتالیایی به نام رنزو پیانو طراحی و مجموعه آثار هنرمندان را ارنست بیلر جمع آوری کرده است.


4- موزه جین تینگولی: آثار این موزه را که وسایل متحرک مکانیکی است، جین تینگولی بعضی از هنرمندان دیگر طراحی کرده اند. طراح این موزه ماریا بوتا کرده و تجربه طراحی موزه های بزرگ دیگری مثل موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو را داشته است.


5- شالاگر: موزه شالاگر، موزه و نمایشگاهی موقتی است که این موزه را 3 تن از معمار های بزرگ به نام های بازلی، هرتزوگ و دی مییرون طراحی کرده اند. در این موزه مجموعه آثاری از هنر های معاصر و مدرن امانوئل هوفمن موجود است. این موزه آمیزه ای از مرکز پژوهش های تاریخ هنر با یک موزه و نمایشگاه موقتی است.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 2

 

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل سوئیس گاردن مالزی

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی