مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس (1) - 0.0 out of 5 based on 1 vote

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس (3)


موزه ها:


1- موزه در کولترن: موزه ای مردم شناسی است که در این موزه مجموعه آثاری از آمریکای جنوبی، آفریقا، آسیای شرقی و اقیانوسیه به مردم ارائه می شود. در موزه بخش های جداگانه ای وجود دارد که بخش آمریکای باستان، تبت و بالی شهرت جهانی دارد.


2- موزه آنتیکن بازل: این موزه وسایل و آثار آنتیک و عتیقه را که از اروپای باستان به دست آمده، نگه داری می کند. هم چنین نمونه هایی از مجموعه آثار بین النهرین و مصر وجود دارد. بخشی که بسیار مورد توجه دارد هنر های یونانی است.


3- موزه پوپن هاوس بازل: در این موزه خرس های عروسکی به نمایش گذاشته می شود. به علاوه این موزه بزرگ ترین مجموعه از خانه های عروسکی و مغازه های اسباب بازی در سطح جهان است. به طوری که علاوه بر کودکان بزرگ تر ها هم به آن علاقه زیادی نشان می دهند.


4- کونست هال بازل: در طی این سال ها در کونست هال بازل نمایشگاه هایی از هنرمندان بین المللی برگزار می کند. این موزه محا نمایش هنر های معاصر است.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 3


نمایشگاه های بازل:


1- هنر بازل: نمایشگاه جهانی هنر های معاصر است که هر ساله به مدت 5 روز در ماه ژوئن برگزار می شود. این نمایشگاه ها ثروتنمندان و سرمایه داران زیادی را به خود جذب می کنند. علاوه بر این همزمان با این نمایشگاه سه نمایشگاه دیگر به نام های لیستی، ولتاشو و بال لاتینا برگزار می شود. دو نمایشگاه لیستی و ولتاشو هنرمندان کمتری را از سطح دنیا جذب می کند و بیش تر برای نشان دادن آثار هنرمندان جوان است. نمایشگاه بال لاتینا هم هنر آمریکای لاتین را عرضه می کند.


2- جهان بازل: در طول مدتی که این نمایشگاه برگزار می شود، به دلیل استقبال و توجه و علاقه مردم به این نمایشگاه جمعیت شهر تقریبا دو برابر می شود. جهان بازل در ماه های مارس و آوریل یعنی فروردین ماه برگزار می شود. این نمایشگاه بزرگ ترین نمایشگاه ساعت و جواهر دنیاست که از این حیث شهر بازل، درامد زیادی را کسب می کند.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 3


جشنواره ها و مراسم خاص در بازل:


1- باسلر فازناخت: این مراسم نوعی خاص از کارناوال های بازل است. در این مراسم، مردم لباس های عجیب و غریب می پوشند و ماسک بر صورت خود می زنند و در سطح شهر با لباس های رنگی رنگی و متفاوت رژه می روند و به شادی می پردازند. این مراسم یکی از رویداد های مهم سالیانه ی مردم بازل است. باسلر فارناخت در اولین دوشنبه بعد از چهارشنبه خاکستری در بهمن ماه برگزار می شود. مردم در طول این مراسم که 3 شب و 3 روز است به پایکوبی و رقص می پردازند. عده ای در این کارناوال با داشتن طبل و شیپور به زدن موسیقی سنتی و عده ای دیگر با پوشیدن لباس های دلقک جهت خنداندن مردم به این سو و آن سو می روند.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 3


2- چیین باس: این جشنواره و مراسم ترکیبی از جشنواره فسنج است. در این مراسم مردم با پوشیدن لباس هایی خاص به آتیش بازی می پردازند. برای ایمنی و جلوگیری از اتش نگرفتن از لباس های نسوز استفاده می کنند و مشعل های آتش را در بالای سر خود حمل می کنند. عده ای دیگر با استفاده از ترقه ها آسمان شهر را زیبا می کنند. این مراسم در شهر لیستال مرکز کانتون بازل لند شو که در همسایگی شهر بازل قرار دارد، انجام می شود.


3- فازناخت بومن: این نمایش درست سه هفته بعد از مراسم آتش بازی فسنج یرگزار می شود. مردم گروه گروه از شهر خارج شده و به اطراف شهر مثلا به طرف تپه ها یا ییلاق ها و شهرک های کوچک می روند. سپس به بازل باز می گردند و رژه ی نهایی خود را که بومل نام دارند، انجام می دهند. در این مراسم مردم لباس های معمولی و روزمره خود را پوشیدند و خبری از لباس های محلی نیست. پس از راه پیمایی نمایشی برگزار می شود که فقط شامل موسیقی است.

 

مکان های دیدنی شهر بازل در سوئیس 3

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل سوئیس گاردن مالزی

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی