میانگین سود جهانی اپل پنج برابر بیشتر از سامسونگ

میانگین سود جهانی اپل به ازای هر گوشی پنج برابر بیشتر از سامسونگ در سه ماهه سوم سال 2017 است. به گفته شرکت تحقیقاتی Counterpoint، میانگین درآمد غول تکنولوژی جهان یعنی اپل به ازای هر گوشی هوشمند 151 دلار (بیش از 9600 روپیه) در دوره جولای-سپتامبر سال 2107 است و به میزان 5 برابر بیشتر از رقیب نزدیک خود سامسونگ بود. سامسونگ که یکی از گران ترین مدلهای موجود در گروه های های قیمت در نمونه کارهاش بود، در طی یک دوره مشابه با اپل سود یک واحد 31 دلار (بیش از 1900 روپیه) را داشت، Counterpoint در برنامه نظارت بر بازار برای وضعیت در سه ماهه سوم سال گزارش داد. این گزارش اشاره کرد که سود به ازای هر گوشی هوشمند برای برند های تلفن همراه جهانی در سه ماهه ژوئیه-سپتامبر 2017 به میزان 13 درصد رشد داشته و این به دلیل عملکرد قوی برندهای سامسونگ و برندهای چینی است. این شرکت تحقیقاتی اشاره کرد "سود هر واحد اپل پنج برابر بیشتر از سامسونگ است و تقریبا 14 برابر بیشتر از میانگین سود هر یک از برند های چینی است. سود این شرکت در سال 2017 به 151 دلار رسید."

میانگین سود جهانی اپل پنج برابر بیشتر از سامسونگ

میانگین سود برند های جهانی

سامسونگ در سه ماهه سوم با توجه به انتشار سری Note 8  بازگشتی قوی داشت در حالیکه سری S8 همچنان به صورت پرفراز و نشیب عمل می کند. با توجه به بحران Note 7 در سال گذشته، سهام سود به میزان 26 درصد کاهش یافته است. Huawei با افزایش انبساط خود در میان گروه های قیمت، بالاترین رشد سود را در سه ماهه سوم سال جاری به میزان 67 درصد داشته است. براساس این گزارش، "برند های چینی مانند هوآوی، اپو و ووی، از نظر سود به ازای هر واحد، مشابه هم هستند. هر کدام دارای میانگین سود 15، 14 و 13 دلار هستند. با این حال، شیاومی Xiaomi، در مقایسه با همتایان چینی خود، میانگین سود شیاومی 2 دلاری پایینتر از آن ها بود. اپل تقریبا 60 درصد از کل درآمد حاصل از بخش تلفن همراه را به خود اختصاص داده است، بعد از اپل سامسونگ در رتبه دوم با 26 درصد و هوآوی با 4.9 درصد در رتبه سوم قرار گرفتند. Oppo و Vivo نقطه چهارم و پنجم را به دست آوردند، که عمدتا به دلیل عملکرد خوب آنها در چین بود.

میانگین سود جهانی اپل پنج برابر بیشتر از سامسونگ

گزارش مدیر کل شرکت تحقیقاتی Counterpoint

تارون پاتاک، مدیر کل شرکت تحقیقاتی Counterpoint، گفت: این اولین بار است که سود کل مارک های چینی 1.5 میلیارد دلار برای سه ماهه اول به دست آمد. او افزود که معمولا تمام سود تنها بین دو مارک سامسونگ و اپل به اشتراک گذاشته شده است. وی افزود: "رشد مارک های چینی می تواند به تلاش های مستمر در راستای بهبود بخشیدن به زنجیره عرضه با افزایش رو به رشد میان گوشی های هوشمند متوسط ​​و پیشرفته تر در مجموعه های خود کمک کند."  وی گفت: "این استراتژی برای نفوذ به بازار حق بیمه و به حداکثر رساندن درآمد و سود طراحی شده است."

میانگین سود جهانی اپل پنج برابر بیشتر از سامسونگ

مدیر تحقیقات Counterpoint، گفت که اپل هر ساله بیش از 150 دلار برای هر آیفون فروخته است و این رشد را سه ماهه فصل تعطیلات ادامه خواهد داد. وی گفت: "بررسی های اخیر کانال های ما در کل بازار های اپل نشان می دهد که تقاضا برای نسخه 256 گیگابایتی آیفون X بالاتر است که باعث افزایش سود اپل خواهد شد." در هند، قیمت تولید اپل اپل حدود Rs 26،000 است. در حالی که آیفون در بازار های جهانی با میانگین Rs 89،000 در دسترس است.

میانگین سود جهانی اپل پنج برابر بیشتر از سامسونگ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل گلدن اپل مسکو روسیه

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد