میگرن و راهکار درمان آن (1)

 60 نوع سردرد در جهان شناخته شده است که سه نوع آن مربوط به میگرن و سر دردهای میگرنی می باشد. این سردردها که به شکلی از سمت چپ به همه جای سر، و یا از طرف راست به تمام سر و یا ممکن است از هردو طرف کل سر را شامل بشود، وجود دارد.

میگرن و راهکار درمان آن (1)

میگرن یکی از عارضه هایی است که در اغلب افراد به دلیل انقباض شدید رگ های خونی مغز به وجود می آید. این نوع درد معمولا به آرامی رخ می دهد و با دردهای تپنده ممکن است دو الی 72 ساعت فرد را درگیر کند.

میگرن و راهکار درمان آن (1)

دردهای میگرنی در طب سنتی به دو نوع سرد و گرم تقسیم می شود. به طوریکه اگر از پشت سر شروع شود و رو به جلو بیاید و تمام سر را بگیرد اصطلاحا میگرن سرد نامیده می شود، و چناچه از پیشانی شروع شده و و کل سر را فرا بگیرد به میگرن نوع گرم معروف است. دردها در میگرن اغلب بسیار شدید و در پشت گوش یا شقیقه به طور متناوبی رخ می دهد و از یک قسمت سر شروع و در اطراف سر انتشار می یابد.

میگرن و راهکار درمان آن (1)

در بزرگسالان میگرن معمولی با علائمی چون تهوع، استفراغ، تاری دید، سوزش و بی حسی در دست و پاها همراه بوده و ممکن است تا 18 ساعت نیز ادامه پیدا کند. اما در میگرن کودکان علائمی مثل سردرد وجود ندارد، بلکه به صورت نفخ و گاز معده و یا قولنج، دردهای شکمی دوره ای، استفراغ و گیجی خود را بروز می دهد.

میگرن و راهکار درمان آن (1)

انواع میگرن از لحاظ طب نوین شامل میگرن کلاسیک و معمولی است، که این دو نوع میگرن تقریبا از لحاظ علائم،  مشابه هم هستند. ولی علامت های میگرن کلاسیک بیشتر می باشد، مثلا اختلال در بینایی با علائمی چون ظاهر شدن ستارگان درخشان، جرقه زدن در چشم، یا اشکال هندسی که از جلوی چشم می گذرند و نیز ضعف در گفتار و شنیدن به وجود می آید. که شایع ترین علامت در میگرن نوع کلاسیک اختلال در بینایی است که از چند ثانیه تا ساعتی طولانی ادامه می یابد و سپس ناپدید می گردد.

میگرن و راهکار درمان آن (1)
میزان تکرار میگرن برای هر فرد ممکن است یک بار در هر هفته یا یک الی دوبار در سال اتفاق بیفتد، و اغلب جنبه وراثتی دارد که به سال های بعدی نیز منتقل می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

مرکز خرید ان گی آن سیتی مالزی سنگاپور

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر