ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نحوه تغییر عادت های غذایی قدیمی

نحوه تغییر عادت های غذایی قدیمی
برای بیشتر افراد، یکی از  بخش های طبیعی در تغییر رژیم غذایی، برگشتن به عادت های غذایی ناسالم است، برای مثال خوردن یک وعده غذا یا شکستن رژیم برای یک روز یا در طول مدت عید. نکته مهم این است که بدانید رژیم شما همیشه بی نقص نخواهد بود و ممکن است برگشت به عادت قدیم را پشت سر بگذارید. برای پیشگیری از برگشت به همان دور قبلی، سعی کنید بگردید و ببینید چه چیزی باعث می شود به عادی قدیمی تان برگردید. آیا بعد از پشت سر گذاشتن یک روز بد در محیط کار، در خودتان احساس تنش می کردید یا چون در خانه کاری نداشتید که بکنید و حوصله تان سر رفته بود؟ بعد از پیدا کردن علت عادت به خوردن غذای ناسالم، می توانید برای دور کردن از این علت ها در آینده قدم هایی بردارید. برای چگونگی مقابله با تنش یا کم حوصلگی، برنامه ریزی کنید. به وعده های غذایتان نظم بدهید و میان وعده هایی بخورید که جی ال کم دارند تا آن قدر گرسنه نشوید که هوس غذا خوردن کنید. اگر می دانید که سر راهتان مغازه خاصی هست که خوراکی های آن تحریک تان می کند، از جلوی آن رد نشوید. تجربه برگشت به عادت قدیمی بخش عادی برنامه تغییر رژیم غذایی است، پس خودتان را ببخشید و در اولین فرصت به رژیم تان برگردید.

نحوه تغییر عادت های غذایی قدیمی

ماهی را هر وقت از آب بگرید، تازه است. انواع ماهی ها می تواند نقش بسیار موثری در رژیم جی ال بازی کند. اما ماهی ها منع غنی اسیدهای چرب مغذی هستند. خیلی ها می گویند که عاشق خوردن ماهی هستند اما نمی توانند زحمت جدا کردن تیغ های آن را با دست خودشان بدهند یا از بوی ماندگار آن هنگام پخت متنفر هستند. ماهی های کنسروی یا دودی مثل ماهی خالدار، سالمون، تن و ساردین از پیش پخته شده اند و به برنامه غذایی خیلی هم تنوع می بخشند. برنامه روزانه تغذیه خودتان یا فهرست غذاهایی را که دیروز مجبور به خوردن شان شدید را بنویسید. این فهرست را نقطه شروعی قرار دهید تا به منظور ایجاد تغییر کوچک برای کم کردن جی ال غذایتان از آن استفاده کنید. غذاهایی که  جی ال پایین دارند متشکل از مجموعه بسیاری خوبی ازغذاهای سالم است. نیازی نیست مواد غذایی کم کربوهیدرات مخصوص بخرید یا قرصی در غذایتان بیندازید یا نوعی ماده غذایی مکمل مصرف کنید.

نحوه تغییر عادت های غذایی قدیمی

اگر فقط جنبه جی ال رژیم غذای تان را در نظر بگیرید، متوجه می شوید غذاهایی که می خورید کربوهیدرات های تصفیه شده، غلات سبوس دار و فیبر حبوبات در آن، پایین و میزان چربی اشباع شده در آن ها بالاست. سعی کنید در کنار اصول تغذیه ای کم جی ال از یک رژیم متوازن پیروی کنید. امیدوارم این مطلب برای تغییر عادت های غذایی به شما کمک کرده باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

نحوه دریافت ارز مسافرتی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد