نخستین هتل زیردریایی جهان افتتاح شد

جزیره رانگالی مالدیو، میزبان اولین هتل زیر دریایی  در جهان است. هتلی لوکس با تمامی امکانات که در 16 فوتی عمق اقیانوس ارام قرار دارد. مسافران این هتل می توانند برای اولین بار در عمر خود تجربه خوابیدن در کنار ماهی ها را تجربه کنند. نام این هتل موراکا است که یک کلمه مالدیوی به معنی مرجان است. هتلی لوکس و مدرن که در عین حال از گران ترین و منحصر بفرد ترین هتل های جهان به شمار می رود. از جمله امکانات این هتل می توان به اتاق خواب، سرویس بهداشتی، استخر، بار، وان حمام، پیش خدمت شخصی و... اشاره کرد.

نخستین هتل زیردریایی جهان افتتاح شد

این هتل شامل دو بخش است. یک بخش آن اتاق خواب آن است که در زیر دریا  قرار دارد و چشم اندازی فوق العاده از داخل اقیانوس و انواع ماهی ها و آبزیان را ایجاد کرده است و یک بخش این هتل هم طبقه بالایی آن است که در واقع یک عرشه برای استراحت و حمام آفتاب است. رستوران 5 ستاره ایتا نیز از بخش های مهم این هتل گران قیمت است. برای اقامت در این هتل لوکس باید شبی 50 هزار دلار پرداخت کنید. یک پکیج 4 روزه برای مسافران در نظر گرفته شده است که هزینه آن 200 هزار دلار خواهد بود. امکان رزرو بیش از 4 روز برای گردشگران وجود ندارد. این پکیج شامل یک سر آَشپز شخصی و یک قایق شخصی برای گشت و گذار در اقیانوس هند است.

نخستین هتل زیردریایی جهان افتتاح شد

طراحی و ساخت این هتل بسیار پیچیده و حرفه ای بوده است. برای جلوگیری از جابجایی هتل به دلیل امواج سخت و مد های طولانی، ستون های بتنی کف دریا به دیواره های اصلی هتل متصل شده اند. تمامی مصالح و مواد مورد نیاز برای ساخت این هتل بر روی خشکی و در سنگاپور ساخته شده و با کشتی به مالدیو منتقل شده است. به گفته سازندگان هتل تمامی استاندارد های زیست محیطی در این سازه رعایت شده است و این هتل صدمات به محیط زیست اطراف خود وارد نمی کند. قطعا تماشای دنیای زیر آب آن هم در اتاق یک هتل، یک تجربه به یاد ماندنی و فوق العاده برای هر گردشگری خواهد بود.

نخستین هتل زیردریایی جهان افتتاح شد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

هتل آوانتگارد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر