نرم افزارهای کوچک برای مشکل های کوچک ویندوز


اگر کیبوردتان خراب شده است:
اگر کیبورد رایانه تان خراب شده و نمی توانید فعلا کیبورد تهیه کنید، اصلا نگران نباشید چون کیبورد ویندوز XP در اختیار شماست. شما با مراجعه به Start/ Programs/ accessories/ Accessibility و با اجرای برنامه on – screen keyboard می توانید از این کیبورد استفادهکنید و تنها با استفاده از ماوس می توانید به راحتی متن مورد نظرتان را تایپ کنید.

نرم افزارهای کوچک برای مشکل های کوچک ویندوز


اگر چشم های ضعیفی دارید و می خواهید در رایانه از ذره بین استفاده کنید:
اگر کار شما با رایانه به نحوی است که می خواهید جزییات یک موضوع را هم ببینید یا چشمانتان ضعیف است و می خواهید متون را واضح بخوانید می توانید از نرم افزار ذره بین ویندوز استفاده کنید. برای اجرای این ذره بین باید به منوی Start/ Programs/ accessories/ Accessibility بروید و برنامه Magnifier را اجرا کنید و حالا هرجایی که موس خود را ببرید آ قسمت را در اندازه بزرگ می توانید مشاهده کنید.
خواندن متون انگلیسی به وسیله ویندوز و مخصوص نابینایان:
آیا می دانستید که در ویندوز قسمتی به عنوان قابلیت خواندن متون نیز وجود دارد یعنی شما در یک سایت اینترنتی که به زبان انگلیسی است یا در حال خواندن متنی دیگر در ویندوز هستید، می توانید خواندن متون را به ویندوز محول کنید؟ ویندوز دارای این قابلیت است و وقتی شما آن را فعال می کنید هر پنجره ای ا باز می کنید این برنامه محتویات آن را برای شما می خواند و حتی اگر چشمانتان را ببندید هم از وقایعی که در ویندوز اتفاق می افتد با خبر می شوید . برای فعالسازی این قابلیت به منوی Start/ Programs/ accessories/ Accessibility بروید و سپس برنامه Narrator را اجرا کنید.

نرم افزارهای کوچک برای مشکل های کوچک ویندوز


فیلتر کردن سایت های غیر مجاز در ویندز:
در ویندوز قابلیتی نیز وجود دارد که می توانید توسط آن ورود به سایت های غیراخلاقی را برای فرزندانتان ممنوع کنید و روش کار با آن بدین صورت است که ابتدا می بایست وارد کنترل پنل ویندوز شوید و سپس روی گزینه ی Internet options کلیک کنید. حال در پنجره بازشده روی Content کلیک کنید و سپس در قسمت Approved Sites رفته و با تایپ کردن نشانی سایت مورد نظر و کلیکروی گزینه Never آن سایت را فیلتر کنید و همین طورهر تعداد سایت را که مایل بودید می توانید فیلتر کنید و در آخر با ورود به تب general و کلیک روی گزینه Change password می توانید رمز عبوری نیز برای این بخش قرار دهید تا فقط خودتان قادر به ورود به این بخش و فعال و غیر فعال کردن این قابلیت باشید. در آخر با تایید تمامی پنجره ها باید روی گزینه Enable در قسمت Content advisor کلیک کنید تا عملیات فیلتر سازی فعال شود.

نرم افزارهای کوچک برای مشکل های کوچک ویندوز


رمز عبور را فراموش کرده اید:
اگر ویندوز حرفه ای استفاده می کنید و به هنگام ورود به ویندوز از کلمه عبور استفاده می کنید، این امکان برای شما وجود دارد که دیسکتی برای روز مبادا تهیه کنید که اگر احیانا رمز عبور را فراموش کردید بتوانید از آن دیسکت برای ریست کردن رمز عبور خود استفاده کنید. برای این منظور ابتدا وراد کنترل پنل شده و به بخش user accounts وارد شوید . بر روی account خود کلیک کنید و در بخش related task بر روی گزینه Prevent a forgotten Password کلیک کنید و مراحل ساخت دیسکت را دنبال کنید. این دیسکت را در جایی مطمئن قرار دهید چرا که این دیسکت می تواند بدون دانستن رمز عبور وارد حساب کاربری شما شود و رمز قبلیتان از بین برود.

نرم افزارهای کوچک برای مشکل های کوچک ویندوز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر