معرفی ویلا باسک نروژ - 5.0 out of 5 based on 2 votes

معرفی ویلا باسک نروژ

بسیاری از ساختمان های متأخر اسوير فن (به طور مثال موزه یخچال های طبیعی در جورلند و موزه آکروست در الودال) سازه های بلند کم ارتفاع و خطی هستند که شبیه بدنه کشتی می باشند.

این کشتی در ویلا باسک به گونه ای در بیرون زدگی صخره هایی که بر فراز دره آبگیر شهر اسلو دید دارند به گل نشسته است. فن علاقه مند به کشتی های چوبی بود و اسکیس های زیادی از آن ها می کشید، در نتیجه این استعاره در طرح او مناسب به نظر می رسد؛ اگرچه نمی توان بیش از حد به آن تکیه کرد. دیوار بتنی توپری که سازی این ساختمان را به صخره های اطراف محکم می کند، مانند خاکریز یک قلعه، خود را با بی نظمی های صخره های همجوار هماهنگ کرده و هر چیزی به جز یک شیء سبک و قابل غوطه ور شدن است. پس از آن یک برج چهار طبقه که در پلان، مربع شکل است و پله گردی در کنار خود به عنوان برجکی در گوشه دارد که گویا همگی از حکایتی دیگر و یا شاید از افسانه پریان آمده باشد. این برج محلی برای کاوش در افق های دور دست و رویایی از سفرهای دور و دراز است.

معرفی ویلا باسک نروژ

فن شخصأ در مورد این برج با عبارات فوق سخن گفته است و تصادفی نیست که این برج، اتاق خواب کودکان را همراه با محل بازی با مطالعه در کلاه فرنگی شیشه ای در بالای خود جای داده است. کل خانه یک علامت اولیه روی زمین های اطراف و ضربه ای عمودی و افقی و پیکرهای ایستاده و در عین حال نشسته است. این خانه، زمین و آسمان را با یکدیگر پیوند می دهد و با افق های دوردست سخن گفته و داستانی از سفر کردن و به خانه باز گشتن می گوید. شاید این امر صحت نداشته باشد اما ارزش اشاره کردن به آن را دارد که کرستین نوربرگ شولتز که بدنه یک تئوری معماری را بر پایه نوشته های فیلسوف اگزیستانسیالیست (تئوری فلسفی قرن بیستم با تأکید بر هستی گرایی و وجود هر انسان به عنوان عاملی آزاد و مسئول) مارتین هایدگر بنا نهاد، همکار و دوست فن بود؛ هایدگر اگر ویلا باسک را می دید آن را مورد تأیید قرار می داد.

معرفی ویلا باسک نروژ

قسمت اصلی و افقی خانه، پلانی ساده با فضاهایی محلی دارد که در یک سمت کریدوری ساماندهی شده است. این کریدور فضایی نیمه خارجی است که غالب دیوارهای بیرون آن شیشه ای هستند و کف آن سنگفرش شده است و سقف شیب دار کوچکی قرار گرفته بر روی دیرک هایی چوبی، آن را پوشانده است. چنانکه گویا این قسمت، ساختمانی جداگانه است؛ این کریدور در انتهای جنوب غربی پس از ساختمان آزادانه ادامه یافته و مانند ایرانی باز بر روی دو دهانه از ستون ها قرار گرفته است. نوار میان کریدور و دیوار بتنی، به نواحی عملکردی متداول تقسیم بندی شده است (هال ورودی، نشیمن، آشپزخانه ناهارخوری و اتاق خواب) اما یک استخر سرپوشیده نیز در انتهای شمال شرقی ساختمان و محوطه ای شبیه اتاقی بدون سقف در وسط وجود دارد.

معرفی ویلا باسک نروژ

کف خانه در انتهای جنوب غربی ناگهان به اندازه نیم طبقه بر روی بستر طبیعی صخره بالا رفته است؛ هیچ عنصری در پلان نشانه ای از این جابجایی شدید ندارد: هیچ تورفتگی یا مفصلی به جز ۱۰ پله موجود در کریدور به چشم نمی خورد؛ چنین به نظر می رسد که کل ساختمان با فشار، پیچ خورده تا با فرم زمین صخرهای خود تطبیق پیدا کند؛ اگرچه این شکست از نظر فضایی معنای خاصی داشته و نشیمن را بالا برده و از فعالیت های هال ورودی و آشپزخانه جدا می کند. در کنج فضای نشیمن، شومینه زیبایی مانند مکعبی باز وجود دارد که از آن دودکش مستطیلی شکل بزرگی بالا آمده است. بازوی پله دیگری که در پشت اشپزخانه مخفی شده است، به استودیوی ضبط موجود در زیر زمین و در زیر محوطه ختم می شود.

معرفی ویلا باسک نروژ

با این حال آنچه که به خانه ابعاد فضایی بیشتری می بخشد، محور صلیبی شکل آن است که با برجی در سمت جنوب شرقی و ایوانی در فرم انباری مکعبی شکل در سمت شمال غربی به وجود آمده است. می توان مستقیما از  ورودی اصلی خانه وارد پل شیشه ای شد و به برج بچه ها رسید؛ از پله در بیرون اتاق خواب پایین رفت و در مسیر ساحل آبگیر یخچالی دره به قایقی که منتظرمان است رسید.

معرفی ویلا باسک نروژ

کلیک ها: 19

همه چیز درباره ی سفر به شهر اسلو

اسلو یکی از شهر های شلوغ و چند ملیتی است که به عنوان پایتخت نروژ شناخته شده است. این شهر محل نگه داری جایزه نوبل آرامش و موزه هایی است که همه نوع سبکی را دارند و تقریبا به دنبال هر گونه موزه ای که بگردید قطعا در این شهر آن را پیدا می کنید. همچنین این شهر طرفداران تاریخ و هنر را هرگز نا امید نمی کند و جاذبه های زیادی را برای این دسته از افراد در خود گنجانده است و هنر دوستان و علاقه مندان تاریخ می توانند در این شهر ساعات خوبی را سپری کنند و سفر به اسلو قطعا می تواند یکی از بهترین تجربه ی سفر هایشان باشد.

همه چز درباره ی سفر به اسلو

برخی از زیبا ترین مناظر طبیعی نروژ در اطراف این شهر قرار گرفته شده است که باعث شده این شهر به یکی از بهترین محل ها برای دوچرخه سواری، پیاده روی، قایق سواری، اسکی و یا کمپ رفتن کند. این شهر شاید یکی از ارزان ترین شهر ها برای مسافرت نباشد ولی به شما این اطمینان را می دهیم که با یک بودجه ی خوب می توانید از تقریبا تمامی موزه ها وپارک ها و مناطق دیدنی این شهر بازدید کنید. همچنین می توانید در رستوران های خوب و با کیفیت اسلو غذا میل کنید و یکی از بهترین تجربه های سفری خود را داشته باشید. هر سال عده ی زیادی از مردم جهان به خاطر جاذبه های گردشگری و همچنین قیمت های مناسبی که در این شهر وجود داردبه آن سفر می کنند و اوقات خوشی را برای خود رقم می زنند، شهر اسلو به یکی از مقاصد توریستی محبوب در دنیا تبدیل شده است. اگر شما هم از علاقه مندان به سفر به شهر اسلو هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما با ادامه ی این مقاله همراه ما باشید زیرا اطلاعاتی درباره ی سفر به  این شهر برایتان فراهم کرده ایم که قطعا مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت های معمول در این شهر

قیمت مهمان خانه ها در اسلو بین 200 تا 400 کرون نروژ برای هر شب در نظر گرفته شده است. برای اتاق های شخصی تکی این قیمت از 500 کرون نروژ آغاز می شود. همچنین زوج هایی که به شهر اسلو سفر می کنند باید بدانند هر اتاق دو نفره در مهمان خانه بین 700 تا 800 کرون نروژ هزینه خواهد داشت. جالب است بدانید هر مهمان خانه شامل خدمات وای فای رایگان و همچنین برای زوج ها صبحانه ی رایگان ارائه می شود. این موضوع را طی سفر حتما به خاطر داشته باشید که اسلو شهر کوچکی است و مهمان خانه های زیادی در آن یافت نمی شود. اگر برای تعطیلات تابستان آمده اید، حتما قبل از آن به رزرو اقدام کنید زیرا در این فصل اکثر توریست ها برای گردشگری به این سفر می آیند و شهر بسیار شلوغ است، اگر از قبل اقدام به رزرو نکنید ممکن است جایی برای ماندن در مهمان خانه ها پیدا نکنید.

همه چز درباره ی سفر به اسلو

در مورد بودجه ای که برای اقامت در هتل باید در نظر بگیرید باید بگوییم، هر شب اقامت در هتل های این شهر بین 800 تا 1200 کرون نروژ برای اتاق های دو نفره هزینه بر خواهد بود. همچنین این قیمت برای اتاق های تکی از شبی 600 کرون نروژ حساب می شود.

همه چز درباره ی سفر به اسلو

در مورد قیمت خورد و خوراک در این شهر باید بگوییم که غذا خوردن در رستوران های بیرون گران است. قیمت فست فود های این شهر از 80 کرون نروژ شروع می شود. غذا خوردن در یک رستوران خوب در این شهر حدودا 285 کرون نروژ و یا حتی بیشتر هزینه خواهد داشت. به طور مثال رفتن به شعبه های مک دونالد و یا برگر کینگ در این شهر تقریبا 100 کرون نروژ هزینه خواهد داشت. اگر قصد دارید مواد غذایی بخرید تا خودتان غذا بپزید باید بگوییم که انتظار 480 کرون نروژ را داشته باشید. اگر می خواهید این هزینه را بیشتر کاهش دهید ما به شما پیشنهاد می کنیم که سبزیجات تازه را در فهرست کالاهایی که می خواهید تهیه کنید قرار ندهید.

همه چز درباره ی سفر به اسلو

درباره ی هزینه های حمل و نقل در این شهر هم می توان گفت که هزینه ی اتوبوس و مترو حدودا 32 کرون نروژ است. همچنین بلیت رفت آمد 24 ساعته حدودا 90 کرون نروژ محاسبه می شود. به طور کلی حداقل هزینه برای ماندن در این شهر روزی 600 کرون نروژ یا همان 70 دلار است. البته این را باید در نظر بگیرید که این هزینه برای اقامت در مهمان خانه، غذا خوردن در بیرون به مقدار خیلی کم و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. البته اگر خیلی در خرج کردن و هزینه های سفر دقت کنید این مقدار را می توانید کاهش دهید.

کارهایی که می توان در اسلو انجام داد

بازدید از موزه های این شهر یکی از برجسته ترین کارهایی هست که هر گردشگر و مسافری انجام می دهد. این موزه ها به قدری شگفت انگیز هستند که شما را برای ساعت ها سرگرم خواهند کرد و ساعت های زیادی را برای بازدید از آن ها سپری خواهید کرد. مرکز صلح نوبل (The Nobel Peace Centre) از سه شنبه تا یک شنبه ی هر هفته برای بازدید عموم مردم باز است. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری شهر اسلو است و همه ی گردشگران اولین بازدید خود را در این مکان انجام می دهند. به شما نیز پیشنهاد می کنیم در ابتدا به این موزه که یکی از زیباترین و مهم ترین موزه های این شهر است سر بزنید.

همه چز درباره ی سفر به اسلو

البته ما دوست داران هنر را هرگز فراموش نمی کنیم. این دسته از افراد می توانند از موزه ی Munch Museet که همه روزه از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر برای بازدید باز است دیدن کنند. این موزه در واقع آثار هنری هنرمندان مطرح کشور نروژ را در خود محافظت و  نگه داری می کند و با بازدید از آن به سبک هنری نروژ آشنا خواهید شد. ورودی این موزه برای هر نفر 100 کرون نروژ است.
همچنین جالب است بدانید موزه ی ملی نروژ هم اتاق Munch مخصوص به خود را دارد که هر روز هفته از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر و در آخر هفته ها از 11 صبح تا 5 عصر برای بازدید عمومی باز است. البته این نکته را از یاد نبرید که این موزه در روز های دوشنبه تعطیل است و همچنین ورودی آن برای هر نفر دقیقا مثل موزه ی هنری Munch Museet، 100 کرون نروژ است.

همه چز درباره ی سفر به اسلو

کلیک ها: 8
معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

در قرن بیستم و عصر ماشین؛ «وست بنن» صرفا یک ایستگاه مترو بود که اصولا وظیفه اش ارتباط شهر اسلو در کشور نروژ با دیگر نقاط بود. در قرن بیست و یکم عصر الکترونیک، «وست بنن» به عنوان یک گره در شبکه اطلاعات جهانی، مرکز ایجاد ارتباط شهر اسلو با دیگر نقاط جهان است. لذا در حال حاضر «وست بنن» بیانی از تکنولوژی برتر (مکانیکی) عصر ماشین نیست، اما بیانی از سیالیت و تکنولوژی الکترونیک است.

«وست بنن» جدید مثالی از معماری هایپر می باشد که نه تنها دلیلی بر جریان اطلاعات است، بلکه جریان عوامل طبیعی (نور و هوای طبیعی) را نیز بیان می کند. به طور ویژه، این پروژه امکان به کارگیری تجربیات طبیعت مصنوعی را به شکلی مستقیم فراهم آورده است (مانند یخ های شناور، جنگل ها و غیره).

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

این نوع از سیالیت توسط تحرک - سیستم سازهای غیر خطی – به نمایش گذاشته شده است. این سیستم شامل لایه های سطوح کف می باشد که توسط فضاهای شیشه ای اتفاقی وید شکل (سیستم درختی عمودی) و پوست های خارجی (بام و دیوارها توسط خطوطی که با جهت های متفاوت جدا شده است نگهداری می شوند. این سیستم سازهای نمادی از سبک های نا استوار معاصر است.

وست بنن، زمانی که در محیط شهری جای می گیرد به نیروی تحرک و جنبش اشاره خواهد داشت. ارتفاع در بلوک جدید برای هماهنگی با منطقه اطراف در حد ارتفاع کم حفظ شده است. میدان عمومی روی سطح زمین بنا نهاده شده است تا به عنوان یک گره در میان شبکه راه های موجود ایفای نقش نماید.

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

عملکردهای مختلف مانند کتابخانه. ادارات و هتل روی سطوح کف با ارتفاعات متفاوت قرار گرفته اند که با فضاهای خالی شیشه ای ترکیب توزیع شده است. محصول این ترکیب سبب شده زندگی شهری. زمانی که فضاهای عملکردی به صورت جدا از هم تعریف شده بودند، کیفیت بهتری ایجاد کند. به عنوان مثال مردم می توانند در زمانی که در کتابخانه مشغول پژوهش هستند در اتاق اداری به کارهای خود رسیدگی کنند یا در حین دیدن موزه، زمانی برای مطالعه در کتابخانه داشته باشند، یا در زمان صرف غذا در رستوران هتل و تماشای دریا، یک فیلم را نیز ببینند.

شکل های گوناگون از فضاهای خالی شیشه ای، سیستم های سازه ای هستند. در حالی که به طور همزمان شامل سیستم حرکت های عمودی، کانال های تهویه هوا، لوله های انتقال انرژی و خطوط کابل های حرکت اطلاعات در درون آن ها می باشد. آنها هم چنین نور برای طبقات پایین تر، تأمین هوای تازه، هواکش و ایجاد فضایی برای رویش گیاهان را امکان پذیر می نمایند. آن ها اجازه می دهند انرژی طبیعی در محیط داخلی ساخته دست انسان و استفاده از منابع کارآمد، توسعه و بهره برداری شود.

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

«وست بنن» معماری ای است که کیفیت شب های سرد و طولانی شهر اسلو را با ارایه یک فضای عمومی غنی همانند میدان عمومی و در داخل ساختمان همراه با باغهای سرپوشیده که آب و پوشش گیاهی پیوسته را در طول شبانه روز نمایش می دهد، افزایش داده است. نگاه با سکوت فضاهای خالی شیشه ای در شب، مردم را آماده کسب یک خاطره ذهنی آرامش بخش می کند.

به عبارت دیگر، به جای آن که «فن آوری پیشرفته» باشد، باید بتواند فن آوری مناسب و در خوری» باشد. علاوه بر این، زمانی که این فن آوری با انسان ها ارتباط می یابد، هم نیاز های ارتباطی و بیانی اجتناب ناپذیر انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد و هم از آنها تأثیر می پذیرد؛ نیازهایی که مبنای اصلی رشد و توسعه هنری است.

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

نزدیک بودن این دیدگاه به دیدگاه وسیع فولر باعث شده که معماری این پروژه از نظر ایجاد رابطه بین محیط طبیعی و محیط مصنوع، ارزش مضاعفی یابد. به وجود آمدن این رابطه، تابع اهداف مختلفی بوده و در حقیقت، مفهومی است فراتر از زمینه گرایی اثری که با حس بصری و گونه شناختی محض خلق شده است. همچنین، با تفکر منظم و روشمند، نتایج خلاقانه ای به دست می آید که نگرش دلسوزانه نسبت به پدیده های طبیعی را به اقدامی برای بازبینی بنیادین ساختار موجود برای حرفه ساختمان سازی تبدیل می کند. تمام این مسائل، در نگاه اول در مسئله انرژی خود را نشان می دهد؟ مسئله ای که همان قدر که سرشار از اشتباه و خطاست، به همان اندازه در حوزه معماری، جدی و تاثیر گذار است.

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

ویژگی اصلی معماری این ساختمان، استفاده «جسورانه» از مصالح سبک وزن، عناصر صنعتی، شیشه و غیره است و در حقیقت با ایده معماری افراطی و پرهزینه که و کنایه با عنوان معماری های - تک تعریف می شود، ارتباط دارد. این ایده، معماری های - تک را نقطه مقابل معماری ای می داند که از «توده های آجرکاری» به وجود آمده و محفظه ای برای ذخیره انرژی است. به گونه ای که قادر به پاسخ گویی به نیاز های مختلف عملکردی، اجتماعی، روانشناختی و محیطی این اهداف باشد.

معرفی پروژه وست بنن در شهر اسلو

کلیک ها: 7

جاهای دیدنی نروژ

جاهای دیدنی نروژ

نروژ یکی از بهترین مقاصد جهان، برای علاقه‌مندان سفر و گردشگری به‌شمار می‌رود. این کشور به دلیل داشتن طبیت بکر و زیبا، جنگل‌های سرسبز و دیدنی و قرار گرفتن در مدار شمالگان به سرزمین آب‌دره‌ها و شفق‌های قطبی شهرت دارد. با آژانس چهار فصل همراه باشید تا شما را با جاهای دیدنی نروژ آشنا کنیم.

مسیرهای راه آهن

جاهای دیدنی نروژ

در سفر به نروژ، حتما در یکی از مسیرها سوار قطار شوید و این کشور را از زاویه‌ای متفاوت ببینید. زیرا این کشور دارای خطوط ریلی با مناظر شگفت‌انگیز است. زیباترین مسیر ها را می توان از راه‌آهن بِرگِن (Bergen) و راه‌آهن دُوْره (Dovre)  مشاهده کرد.

کوه فلویِن

زیباترین مناظر را از بالای کوه فلوین مشاهده کنید. شما با سوار شدن با فونیکولار یا همان قطارهای کابلی، می توانید در عرض فقط ۸ دقیقه به بالای این کوه برسید و شهر بِرگِن را از زاویه‌ای متفاوت ببینید. هم چنین برای رسیدن به بالای این ،کوه می توانید از مسیرهای راه ‌نوردی و دوچرخه‌سواری استفاده کنید. در بالای کوه، محوطه‌ی مخصوصی برای ایستادن و تماشای  مناظر اطراف وجود دارد. به علاوه در بالای این کوه، رستورانی به نام فلویِن فولک (Floyen Folk)  وجود دارد که می توانید  انواع غذاهای محلی را سفارش داده و از اجرای موسیقی‌ سنتی لذت ببرید.

کلیسای جامع اسلو

جاهای دیدنی نروژ

یکی از جاهای دیدنی نروژ، کلیسای جامع اُسلو می باشد که قدمت آن به قرن یازدهم می‌رسد. این کلیسا جزو قدیمی‌ترین کلیساهای کل کشور به شمار می رود. شما با بازدید از کلیسا، می توانید سفری در تاریخ داشته باشید. جاهای دیدنی کلیسای جامع اُسلو شامل: اُرگ کلیسایی بزرگ، منبر مجلل و نقاشی‌های سقفی رنگارنگ می باشد.

مسیرهای آبی

علاوه ‌بر قطارسواری، کشتی‌سواری در این کشور بسیار دیدنی می باشد و شما چشم نوازترین مناظر را مشاهده می کنید. این کشتی‌ها، شما را به نقاط دیدنی از نروژ می برد. پیشنهاد می کنیم در این سفر در بِرگِن بلیت بخرید و از آنجا تا شهر کوچک کیرکِنس، ۱۲ روز فراموش‌نشدنی را سپری کنید.

منطقه‌ی گیرانگرفیورد

جاهای دیدنی نروژ

این منطقه یکی از زیباترین قسمت‌های آن آلِسوند (Alesund) در شمال است که بیشتر به ‌خاطر مناظر یخی‌اش شهرت دارد. یکی از دیدنی ترین مکان های این منطقه، سونیلْوْس‌فیورد می باشد. البته قله‌ی دالسنیبا نیز از جلوه‌ی باشکوهی برخوردار است. . برای اینکه تمام نقاط دیدنی این منطقه را ببینید، می‌توانید با تورهای داخلی نروژ همراه شوید.

کلیسای جامع شمالگان

این کلیسا، یکی از جدیدترین کلیساهای جامع نروژ است و به‌ همین دلیل معماری متفاوتی دارد و دیدن آن خالی از لطف نیست. این کلیسا به گونه ای طراحی شده است که از دور، شبیه تکه یخی به نظر می رسد. هم چنین داخل آن از موزاییک های براق استفاده شده، که فضای آن را خاص کرده است. دیدن این کلیسا در فصل زمستان بسیار دیدنی می باشد.

 قلعه‌ آکرشوس

جاهای دیدنی نروژ

قلعه‌ی آکِرشوس در دوران قرون‌وسطی ساخته شده  و هدف آن دفاع در برابر حملات بیگانگان بوده است.   از این قلعه، استفاده‌های گوناگونی شده ولی بعد ها به‌عنوان زندان؛ و اکنون نیز در دست وزارت دفاع نروژ می باشد. شما می توانید در این قلعه، از سالن‌های ضیافت و عبادتگاه  بازدید کنید و کلکسیون عتیقه‌جات بسیار زیبای آن را ببینید.

مدار شمالگان

نروژ یکی از بهترین جاهای دنیا برای دیدن خورشید نیمه‌شب است. این پدیده‌ی طبیعی هر سال نزدیک انقلاب تابستانی (اوج ارتفاع خورشید در یکی از نیمکره‌های عرضی شمالی یا جنوبی) کره زمین اتفاق می‌افتد. در این حالت، خورشید کلا غروب نمی‌کند و دائم روز است.

جاده‌ اقیانوس اطلس

جاهای دیدنی نروژ

کوه‌های لینگِن آلپ، یکی از جاذبه‌های گردشگری در سفر به نروژ محسوب می‌شود. شما در این منطقه آب ‌دره، یخچال‌های طبیعی، رودخانه‌ها و قله‌های بسیار زیبایی را مشاهده می کنید. هم چنین می‌توانید سورتمه‌سواری کرده و اوقات خوبی را سپری کنید. به علاوه با قدم زدن در برف ها ممکن است، شانس دیدن شفق قطبی را هم داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در این سفر از اسکی و صخره‌نوردی هم غافل نشوید.  

موزه‌ی کن-تیکی

اگر به زمین‌شناسی علاقه ‌مندید، پس حتما سری به این موزه بزنید. این موزه،  محلی برای  نگهداری یادبودهایی از تور هِیِردال (سیاح معروف نروژی است) می باشد. در این موزه، اکتشافات گوناگون هِیِردال به چشم می خورد. هم چنین نمایشگاه زیرآبی جالبی نیز وجود دارد که می توانید در آن، کوسه‌نهنگ  ها را مشاهده کنید. بعد از گشت زنی در این موزه، سری هم به رستوران این موزه بزنید و از خوردن غذای معروف آن که کاسِرول ماهی کُن-تیکی نام دارد، لذت ببرید.

 پارک مجسمه‌ی ویگلاند

جاهای دیدنی نروژ

این پارک، آثار گوستاو ویگِلاند، مجسمه‌ساز معروف نروژی را به نمایش گذاشته است. بیشتر آثار این هنرمند برجسته، در مورد احساسات پیچیده‌ی انسانی است که به زیبایی آن را خلق کرده است. این پارک بزرگ‌ترین پارکی است که به آثار انفرادی هنرمندی خاص اختصاص یافته است. شما در این پارک، علاوه بر بازدید از  ۲۰۰ اثر برنزی و گرانیتی، می توانید از بخش‌های مختلفی ازجمله زمین‌ بازی بچه‌ها و دروازه‌ی اصلی دیدن کنید. یکی دیگر از جاذبه های این پارک، مجسمه‌های اسکلتی‌ می باشد که در میان شاخ ‌وبرگ درختان قرار دارند. در برنامه سفر خود به نروژ، بازدید از این پارک را از دست ندهید.

کلیک ها: 51

آشنایی با شهر برگن در نروژ

با سفر به برگن در کشور نروژ هرگز این شهر زیبا را فراموش نخواهید کرد. این شهر یکی از زیبایی های کره زمین است که از یاد و خاطر شما نخواهد رفت. برای اولین بار شاید بتوانید در این شهر از رانندگی لذت ببرید. شهرهای شلوغ معمولاً نیاز به آمادگی بالایی برای رانندگی در مرکز شهر دارند اما در برگن خیال شما از این جهت راحت است  به مرکز شهر برگن خوش آمدید. در مرکز شهر برگن ساختمان­ های رنگارنگی خواهید دید که شما را به شوق می ­آورند.

آشنایی با شهر برگن در نروژ

 اگر به طراحی و یا معماری علاقمند هستید حتماً از مرکز این شهر دیدن کنید. معماری دنیای قدیم این شهر شما را به تحسین گذشتگان وا می­دارد. پس زمینه کوهستانی این شهر حیرت انگیز است و به شهر آب و هوایی جالب بخشیده است. در این شهر همه چیز خوب است. همه این زیبایی ­ها برای لذت بردن شما آفریده شده است. این شهر هر چه به شما لذت بدهد باز هم جاذبه هایی دارد که می­ توان گفت آنها را تجربه نکرده ­اید. پس به دنیای زیبایی ­ها خوش آمدید. اگر تا به حال از این شهر دیدن نکرده­ اید حتماً لازم است که چمدان خود را بسته و به این شهر سفر کنید.

آشنایی با شهر برگن در نروژ

این شهر می­تواند شهر رویاهای شما باشد. به زودی متوجه خواهید شد که چقدر خوش شانس هستید که با این شهر آشنا شده­ اید. از هر کجای کره زمین که بخواهید به این شهر سفر کنید کار سختی در پیش نخواهید داشت. اگر این طور نبود در طول سال از کشورهای مختلفی مسافران بسیاری به این شهر سفر نمی­کردند. حدس می­زنیم که نمی­توانید منتظر بمانید و علاقه دارید تا با این شهر هر چه سریع­تر آشنا شوید. ما قصد داریم شما را برای سفری دو هفته­ ای به این شهر دعوت کنیم. نگران نباشید همه برنامه خود را برای سفر از ما بخواهید.

آشنایی با شهر برگن در نروژ

 ما دید کاملی از ساختمان­ های رنگارنگ برای شما ترسیم خواهیم کرد به گونه­ ای که شما حس می­کنید که در این لحظه در همان محل حضور دارید. قسمت قدیمی شهر که در حال حاضر به عنوان میراث جهانی حفاظت می­شود بسیار جذاب و دیدنی است. پس اگر به مکان­های تاریخی علاقه دارید پیشنهاد ما به شما شهر برگن است. زیبایی­ های شهر را با ما تجربه کنید. در این شهر هتل­ هایی وجود دارد که در مرکز شهر بوده و شما می­ توانید با اقامت در این هتل به تمام شهر دسترسی داشته باشید.

 پس به عنوان اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک هتل در مرکز شهر رزرو کنید. در این شهر هتل­ هایی با اتاق­ های مدرن و امروزی وجود دارد که در این اتاق­ها مانند خانه خود احساس راحتی خواهید کرد. ناهار خوری این هتل ها دارای غذاهای متنوع است. تنها کافی است که منوی این رستوران­ ها را نگاه کنید بعد از بستن منو اولین کاری که خواهید کرد رژیم غذایی خود را کنار خواهید گذاشت. کافه­ های این شهر مکان ­هایی عالی برای گذراندن شب ­هایی رویایی با نوشیدنی­ های فوق العاده خوشمزه است. این شهر مشرف به بندر است و شما می ­توانید کالاهایی با قیمت مناسب را در این شهر تهیه کنید. زمانی که در برگن هستید لحظاتی به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد. تا می ­توانید از این سفر استفاده کنید. لحظه به لحظه این شهر پر از شادی و نشاط است. برای دوستداران فضای باز برگن محیط ­های فراوانی دارد. هر کس با هر سلیقه­ ای به چیزی که دوست دارد خواهد رسید. برگن همه چیز دارد. این شهر با هفت کوه محاصره شده است. پس لازم است تا لوازم کوهنوردی خود را با خود بیاورید. کوهنوردی در این شهر یک روحیه قوی می ­خواهد.

آشنایی با شهر برگن در نروژ

با این وجود اگر به صورت حرفه ­ای کوهنوردی را دنبال نمی­ کنید نیز ناراحت نباشید چرا که دو کوه در این منطقه برای کوه پیمایی شما نیز وجود دارد. با ورود به این شهر روزهای آفتابی با هوای پاکیزه­ را تجربه خواهید کرد. شما یکی از خوش آب و هواترین مناطق کره زمین را برای سفر انتخاب کرده ­اید. اما توجه داشته باشید که در این شهر هوا در هر لحظه می­تواند تغییر کند پس بهتر است که از هوای عالی این شهر نهایت استفاده را ببرید. بهترین انتخاب برای تماشای صحنه ­ای زیبا که بازدید از آن رایگان است غروب خورشید کوه الریکن است.

نگران نباشید چرا که راه برای رسیدن به این مکان بسیار زیبا باز است و با اتوبوس ­های کابلی می­ توانید به این منظره زیبا دست پیدا کنید. شما می ­توانید یک اتوبوس محلی بگیرید و با آن به این منطقه بیایید. اتوبوس ­های توریستی بسیاری برای آمدن به این منطقه وجود دارند. بنابراین دلیلی برای نیامدن به دلیل سختی راه وجود ندارد.

آشنایی با شهر برگن در نروژ

هر کس بتواند به زبان انگلیسی صحبت کند در نروژ مشکلی نخواهد داشت و به راحتی می ­تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. قبل از پیاده شدن از اتوبوس از راننده سوال کنید که برای بازگشت از کجا باید اتوبوس کرایه کنید. در پایه کوه می­توانید از کیوسک ­های بلیط فروشی بلیط تهیه کرده و به شهر بازگردید. هنگامی که به بالای کوه برسید از تعداد افرادی که در بالای کوه خواهید دید تعجب می­ کنید.

مردم محلی بسیاری برای دیدن این منظره هر روز با خانواده به این مکان می­ آیند و از دیدن این لحظه به یاد ماندنی آرامش خوبی را تجربه می کنند. قصد نداریم با اغراق سخن بگوییم اما این لحظه و این صحنه در زندگی شما شاید فقط یک بار پیش بیاید. در هنگام بازگشت می­توانید بر روی صندلی­ های جنگلی کنار راه نشسته و اندکی استراحت کنید و از تماشای مردم با نشاط احساس لذت کنید. در این مکان شما از پیاده روی­ های طولانی می­ توانید لذت ببرید. بازدید از این مکان را برای سالروز ازدواج خود می­توانید به همسرتان هدیه بدهید. راه ­های میانبری نیز وجود دارد که می ­توانید با استفاده از آنها به مرکز شهر نزدیک ­تر باشید.

آشنایی با شهر برگن در نروژ

اکنون زمان آن فرا رسیده که با این مکان خداحافظی کنید. بهترین روش برای بازگشت که می­ تواند یک گردش جذاب و دیدنی دیگر باشد استفاده از پالاگلایدر است. پالاگلایدر همه چیز این شهر زیبا و پر زرق و برق را به نوعی شگفت انگیز به شما هدیه می­دهد، این هدیه بی نظیر را با کمال میل قبول کنید.

کلیک ها: 13

زیر مجموعه ها