نشانه های بیماری گاستریت (1)

نشانه های بیماری گاستریت
احساس نفخ
یکی از علایم بیماری گاستریت نفخ معده می باشد. اگر احساس می کنید همواره یا پس از  مصرف بیشتر وعده های غذایی با نفخ مواجه هستید، بهتر است برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. البته همیشه نفخ دلیل بیماری نیست و ممکن است این احساس به دلیل اختلال در گوارش باشد.
 بادگلو
یکی از دلایل اصلی گاستریت عفونت اچ. پیلوری می باشد که در صورت عدم درمان می تواند موجب سرطان نیز شود. زمانی که معده اسید تولید می کند تا غذا را تجزیه کند، برای محافظت از دیواره داخلی خود نیز مخاط ترشح می کند. باکتری ها می توانند در این سد مخاطی اختلال ایجاد کرده و این شرایط می تواند به گاستریت منجر شود. اگر گاستریت به واسطه عونت باکتریایی معده شکل گرفته باشد، اچ. پیلوری می تواند فعالیت آنزیمی دیواره داخلی معده را تغییر دهد و موجب علائمی مانند بادگلو شود.
احساس سیری پس از یک وعده غذایی کوچک
در این بیماری  باکتری ها می توانند موجب افزایش گاز شوند، در نتیجه معده متورم  شده و به احساس پری و سیری زودهنگام و سریع منجر شوند.
کمبود ویتامین B12
عفونت اچ. پیلوری می تواند توانایی بدن در تجزیه پروتئین مورد نیاز برای جذب  ویتامین ب 12 را کاهش دهد. در واقع  برای درمان این عفونت باید سطح ویتامین ب 12 بدن خود را افرایش دهید. این ویتامین را می توانید با مصرف گوشت، لبنیات، و تخم مرغ تامین کنید. از سوی دیگر، کمبود ویتامین B12 موجب گاستریت شده که موجب می شود تا بدن به سلول های سالم و عادی حاضر در دیواره داخلی معده حمله کند.
ابتلا به بیماری التهابی روده

نشانه های بیماری گاستریت
افرادی که به بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو مبتلا هستند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به گاستریت قرار دارند. هم چنین عفونت اچ. پیلوری در یک سوم از بیماران مبتلا به بیماری کرون تشخیص داده شده است.
کاهش وزن
زمانی که پس از یک وعده غذایی کوچک احساس سیری می کنید، در نتیجه منجر به کاهش وزن می شود. کاهش وزن به دلیل کاهش اشتها و مصرف کالری کمتر رخ می دهد. هم چنین با مصرف غذای آلوده احتمال ابتلا به  اچ. پیلوری افزایش می یاید. زمانی که باکتری وارد بدن شما می شود، در دیواره داخلی معده ساکن شده و آنجا باقی می ماند. درمان به موقع این عفونت نه تنها  به بهبود هرچه سریع‌تر کمک می کند، بلکه برای از بین بردن احتمال ابتلا به سرطان معده نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درمان اچ. پیلوری از طریق مصرف آنتی بیوتیک ها امکان پذیر است، البته امکان است  درمان کامل این عفونت طولانی باشد. به علاوه اگر با احساس سوزش و خارش در معده خود مواجه هستید ممکن است به گاستریت مبتلا باشید.

نشانه های بیماری گاستریت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی