ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نقد فیلم مضنون همیشگی

اطلاعات فیلم:

نام فیلم: مضنون همیشگی (usual suspects)

کارگردان: برایان سینگر

نویسنده: کریستوفر مک کوآری

بازیگران: کوین اسپیسی، استیون بالدوین، گابریل بیرن، بنیستو دل تورو، کوین پولاک، چالز پالمینتری، پیت پاستویت

 نقد فیلم مضنون همیشگی

"بزرگ ترین فریب شیطان این بود که به همه قبولاند که وجود ندارد"

دنیای جنایت کاران دنیای عجیبی است. به خصوص شیوه های نوین آن در قالب باندهای مواد مخدر، مافیاهای مقتدر، یاکوزاهای مقید ژاپنی و...  آن قدر قوانین این گروه ها سخت گیرانه و عجیب هستند که معمولا پلیس ها از درگیری با آن ها اجتناب می کنند، به خصوص وقتی که دو باند تبهکار با یکدیگر درگیر شوند. اما در مضنون همیشگی این اشتباه رخ می دهد. پلیس بازی توسط شیطان بازی می خورد. شیطانی که فکر می کند وجود خارجی ندارد و در یک درگیری دخالت می کند و موجب می شود یک بار دیگر شیطان پیروز شود.

نقد فیلم مضنون همیشگی

داستان از این قرار است که یک کامیون اسلحه دزدیده می شود، پلیس مضنونین همیشگی خود را دستگیر می کند. اما نه به خاطر این که واقعا به آن ها مضنون است، بلکه به این خاطر که شیطان چنین خواسته است. شیطان یا کایزر شوزه فردی است عجیب. کسی که وقتی مورد حمله ی یک باند تبهکار قرار گرفت و خانواده اش اسیر شده و به زنش در برابر کودکانش تجاوز شد، ابتدا خانواده اش را کشت و سپس همه ی دشمنانش را و پس از آن نیز هر کسی را که با او ارتباط داشت. این گونه بود که کایزر شوزه ناپدید شد، به یک افسانه تبدیل شد. موجودی که پشت همه ی اتفاقات بد است و تبهکاران داستانش را برای کودکان خود می گویند. "اگر کار بدی کنی، کایزر شوزه تو رو میگیره و مجازات می کنه"

نقد فیلم مضنون همیشگی

فیلم مضنون همیشگی فیلم خاص در ژانر جنایی است. بر خلاف ظاهرش بطنی پر معنا دارد و البته همان ظاهرش هم بسیار جذاب است. کوین اسپیسی به خاطر بازی در این فیلم برنده ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. همچنین جایزه ی بهترین فیلم نامه ی غیر اقتباسی را به خود اختصاص داد. این فیلم در جشنواره های بفتا و انجمن منتقدان مستقل آمریکا هم موفقیت هایی را کسب کرد. در جشنواره ی ان ام آی هم به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد.

نقد فیلم مضنون همیشگی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گردشگری فیلم

نقد فیلم خون به پا خواهد شد

نقد انیمیشن رالف خرابکار

فیلم برداری از صفحه نمایش با نرم افزار Snagit

نگاهی به فیلم ورود آقایان ممنوع

نقد و بررسی فیلم یه حبه قند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد