ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نقد فیلم هری پاتر و شاهزاده ی دورگه

نام فیلم: هری پاتر و شاهزاده ی دورگه (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

کارگردان: دیوید ییتس

نویسنده: استیو کلاوز

بازیگران: دنیل رادکلیف، اما واتسون، مایکل گامبون، روپرت گرینت، رالف فاینس، برندن گلیسون، هلنا بونهم کاتر، آلن ریکمن، مایلز جاپ، اسپنسر وایلدینگ، دیوید تیلویس، وارویک دیویس

نقد فیلم هری پاتر و شاهزاده ی دورگه

حال همه می دانند که لرد ولدومورت، جادوگر سیاه، برگشته است. ترسی همه ی اهالی دنیای جادوگری را فرا گرفته. نه تنها دنیای جادوگران که مرگ خوارهای ولدومورت بر دنیای انسان ها هم تاثیر گذاشته و شرارت می کنند. دراکو مالفوی که هم کلاس هری پاتر و فرزند یکی از مرگ خوارها است به ارتش ولدومورت می پیوندد. آن ها به مغازه ی فروش چوب دستی های جادویی دست برد می زنند. چرا که مغز چوب ولدومورت و هری پاتر مشابه است و به همین دلیل هیچ کدام نمی تواند دیگری را شکست بدهد. در سال ششم هری پاتر به طور خصوصی با دامبلدور همراه می شود و به نزد پروفسور اسلاگهورن می روند که او هم از استادان لرد ولدومورت بوده است. هری می فهمد که ولدومورت با استفاده از جادویی سیاه روح خود را تکه تکه کرده و درون اشیا گوناگون قرار داده است تا کشتنش سخت باشد. تا زمانی که یکی از این اشیا سالم است ولدومورت نمی میرد. در قسمت های قبل انگشتر مادر ولدومورت و کتاب خاطرات تام ریدل توسط هری پاتر و دامبلدور نابود شدند. جان پیچ های دیگر یک گردنبند، یک جام، یک تاج و مار ولدومورت هستند و بخش هفتم هم خود ولدومورت. هری پاتر و دامبلدور به سختی گردنبند را هم پیدا می کنند اما در پایان فیلم دامبلدور توسط مرگ خوارها محاصره شده و توسط برفسور اسنیپ که تا پیش از این فکر می شد همکار دامبلدور است کشته می شود. قسمت ششم یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت های داستان را که بهای سنگینی برای شکست ولدومورت بود حذف می کند.

نقد فیلم هری پاتر و شاهزاده ی دورگه

در این قسمت محفل مرگ خواران ولدومورت هم نشان داده می شود. جادوگرانی قدرتمند که به ولدومورت وفادار هستند. همچنین معلوم می شود شاهزاده ی دورگه که دانش آموزی بسیار با استعداد بوده همان پروفسور اسنیپ است که اکنون به یاران ولدومورت پیوسته و برای محافظت از دراکو مالفوی قسم خورده است. مرگ ولدومورت یکی از تراژیک ترین اتفاقات و خیانت اسنیپ یکی از غافلگیر کننده ترین آن ها بود. برای همین همه از این قسمت شوکه شدند.

قسمت ششم مجموعه ی هری پاتر یعنی هری پاتر و یادگاران مرگ کمی کمتر از انتظار به فروش رفت. نهصد و هفتاد و چهار میلیون دلار البته رقم بسیار خوبی است و از متوسط فروش فیلم های مارول هم بالاتر است. اما برای خود هری پاتر رقم های زیر یک میلیارد راضی کننده نیست. پس باید دید در قسمت نهایی که خودش دو قسمت است چه اتفاقی می افتد. آیا هری پاتر پیروز می شود یا لرد ولدومورت.

نقد فیلم هری پاتر و شاهزاده ی دورگه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد